Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpadon milyen könyveket...

Wattpadon milyen könyveket olvastok szívesen? Milyen tanácsokat adnátok nekem? A 18+-os/maffiás könyveket mennyire szeretitek?

Figyelt kérdés

Vannak előre megírt történeteim, amiket még nem tettem ki, mert egyenlőre javítás alatt vannak. Szeretnék újat kezdeni, de úgy vettem észre wattpadon elég sokféle könyv számít "jó könyvnek". Sok megtekintés szokott lenni a 18+-os, maffiás könyveken is.

Én álltalában olyan történeteket írok amik komoly eseteket dolgoznak fel. Mint pl.: depresszió, kiközösítés, drog, erőszak (bármilyen formája). Ugyanakkor írtam már romantikus, horror, fantasy és pszichológiai könyvet is.

Szeretnék egy maffiás könyvet írni, de nem akarom, hogy klissés legyen.

A válaszokat előre is köszönöm.❤


20L



2020. jún. 30. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Egy tipp: Wattpadon ne a nézetség alapján ítélj. Sokszor van, hogy 18+-os könyveknek ezer olvasójuk van, de amikor beleolvas az ember a harmadik mondatik nem jut, mert vállalhatatlan a helyesírás. A weboldal többsége tizennégy alatti gyerek, aki valamit írj, majd egyetlen egy javítás nélkül feltölti az a szöveget. (Itt inkább a magyar közösségről van szó.)


Nagyon ítélkezőnek tűnök, de előre figyelmeztetlek, ne várj nagyot a Wattpadtól. Ritka az értelmes komment.


Én személy szerint nem kedvelem a maffiás sztorikat csak krimiben, mert lerágott csontnak tartom. Ezt onnan is lehet látni, hogy ha rákeresel az interneten millió találatod dob ki.

2020. jún. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Legyen reális először is. Wattpad-en sokszor átmennek nagyon "meg nem történhetnek" dolgokba (ez így nem tudom mennyire érthető). Ilyen például a "tartozik az egyik ember a Maffiának és felveszi a maffiába hogy törlessze az adósságát". A valóságban előbb fejbe lövi szerintem. Szóval nézz tüzetesebben utána, hogy mi folyik egy ilyen szervezetnél, ez fontos.(Nézz filmeket, sorozatokat. Egy jó táptalaj tud lenni.)


A lényeg hogy legyen jól megírva, nagy részben áttudod adni azt az érzelmet amit kiakartál fejezni, vagy valami hasonló.

Ha egy történet jól megvan írva, akkor engem személy szerint nem zavar a klisé, mert azokból is kilehet hozni a maximumot.


Remélem valamennyit azért tudtam segíteni.

2020. júl. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek.😄

Igen, az nekem is feltűnt, hogy valahogy túl van tolva az egész.

Olyanból is sokat láttam, hogy a főszereplő lány apja adja oda a csajt drogért cserébe. Vagy az életéért cserébe. Nem tudom ez így megy-e. Meg, hogy tényleg a maffiának falaz a rendőrség meg úgy majdnem mindenki. Ezt a részét is nehezen képzelem el, bár ki tudja. Xd

2020. júl. 1. 00:23
 4/5 anonim ***** válasza:
A 18+-os maffiás történetekkel az a gond, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni. Értelmes olvasói közösséget nem fogsz vele szerezni, értelmes wattpados olvasók kevés esetben kattintanak rá, mert már szimplán ignorálják az ilyen történeteket, a kislányok meg az első fejezet után ott fognak hagyni, ha nem jelenik meg Jimin vagy Harry Styles félmeztelenre vetkezve az első fejezetben és nem akarja jól megerőszakolni szegény kislányt.
2020. júl. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A maffiásokat ki nem állhatom, mert mind elég hiteltelen és silány. Itt a magyarokra gondolok. Egy kaptafára épülnek, és többségében inkább egy nyálas szerelmi történet az összes, amiben az emberrablás és a nemi erőszak nagyon szexinek van ábrázolva. Torz képet fest mindenről.


4-es: Én az ilyen Jimin és hasonló történeteket is ignorálom azonnal. A nemi erőszak nem szexi! Sajnos, eltorzult világban élünk, ahol az ilyesmit teljesen elfogadottnak próbálják ábrázolni. De mi is várunk, ha a mai tizenévesek az ilyen Szürke 50-et olvassák és azt hiszik, hogy az ilyesmi teljesen normális.

2020. júl. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!