Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyv története volt...

Melyik könyv története volt ami a legnagyobb benyomást keltette benneteket?

Figyelt kérdés

Még eg kérdés melyik könyvben van a legnagyobb csavar amit valaha olvastatok?


Kérlek írjatok le címét és hogy miért az a könyv volt az. Érdekes könyveket szeretnék olvasni ezért érdeklődöm. Bármilyen műfaj jöhet. F/21



2020. szept. 27. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Darren Shan: Vámpírsorozat
2020. szept. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Outlander.

Jómagam is szívesen alkotok történeteket, és pontosan e miatt nyűgözött le a történet. A sztori egyfolytában pörög, sosem áll meg. Az írónő megmutatja az emberi vágyakat, és folytonosan kihívja a sorsot. Tele van utalásokkal: Például a főszereplő, Claire biztosítja a férjét, sosem bánta meg a házasságukat és amire mindig is szűksége volt az a gyűrűi, amit végül elrabolnak (bár ez a sorozatban van így, de nekem ez tetszett a legjobban). Ezen kívűl pedig a motivációk zseniálisak. A férjet, Jamiet megerőszakolják (illetve nem teljesen, de ezt derítsd ki te magad), mégis később felajánja a testét egy másik férfinek, aki mellesleg szerelmes belé, ha vigyáz a gyermekére.


Romantikus a történet és az elején nehez indul be, de én fiú létedre is ajánlom. Ha nincs kedved 10 könyvet elolvasni (eddig 8 van kiadva), akkor a sorozatot is figyelembe ajánlom

2020. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a legnagyobb benyomás azt jelenti hogy a legjobban megmaradt, megérintett, akkor a Szolgálólány meséje. Tényleg nagy mély de méginkább megrázó történet és ijesztő belegondolni, hogy ha nem változtatunk az életünkön akkor tényleg bekövetkezhet ez.
2020. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

A legjobb könyv, amit valaha olvastam, az egy kínai regény volt, a Heaven Official's Blessings. Jövőre fog megjelenni egyébként magyarul :) Eddig van hozzá egy fanfordítás, ami egyébként nagyon minőségi.


A története egy bukott istenről és egy démonkirályról szól. Imádtam a könyvet, mert egyrészt baromi vicces (tényleg, ez az a fajta könyv, amit nem szabad mások előtt olvasnod, mert olyan pillanatok vannak benne, hogy nem tudod megállni, hogy ne röhögj fel rajta hangosan :D), másrészt meg ez az a történet, amin egyszerre tudsz sírni, és órákat bőgni :)

Emellett akkora csavarok vannak benne, hogy volt, hogy legszívesebben a falba vertem volna a fejem, annyira nem számítottam rá. Némely pillanatban meg is haragudtam az írónőre, hogy hogy volt képes ennyire hülyének nézni az olvasókat. A történetben az írónő egymás után elindít vagy 6-7 történetszálat, és bár eleinte nem is gondolná az ember, de a végefele rájön, hogy jé, itt minden összefügg mindennel, és a végére kapunk egy hatalmas egész, kerek sztorit. Életem legjobb olvasásélménye volt.

2020. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TR75 ***** válasza:
100%
Ha szigorúan a történetet vesszük... hát talán a Bűn és bűnhődés Dosztojevszkijtól, illetve James Smythe könyve, A felfedező (előbbi klasszikus, és ugyanakkor nagyon modern lélektani krimi-dráma, utóbbi pedig egy nagyon érdekes sci-fi történet, ami ugyan nem hibátlan, de számomra tényleg egyedi és különleges).
2020. szept. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, jónak tűnnek a könyvek amit írtatok.
2020. szept. 28. 08:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Legnagyobb hatás: Setét Torony sorozat, 1984, Virágot Algernonnak, Halálsoron
2020. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Orwell: Állatfarm
2021. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!