Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hamarosan kész lesz a novellás...

Hamarosan kész lesz a novellás kötetettem. Hogyan adhatnám ki?

Figyelt kérdés

Igazából eredetileg nem is kiadásban gondolkodtam, csak magamnak irogattam a dolgokat

Aztán megmutattam egy barátomnak, összeszedtük mik vannak és a javaslatára most kiadnánk. Hamarosan kész vagyok vele, még 2 Novellát kell befejeznem, meg még egyszer át fogom nézni őket és megvagyok. Az a baj, hogy fogalmam sincs hol és hogyan lehetne kiadatni. Egyáltalán lehet? Mennyire vesznek Novellásköteteket?

(Egyébként olyan 20-30 ezer szó az egész, szóval nem hosszúak a novellák. )



2020. okt. 11. 16:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Írói tapasztalat nélkül, kapcsolatok híján szerintem sajnos nehéz ilyesmit elsőre kivitelezni (de azért tehetsz egy próbát). Én először mondjuk pályázatokkal próbálkoznék, idén volt a Gabónak egy horrornovella-pályázata, hátha jövőre is indítanak.


Meg amúgy nem árt bétáztatni, idegenekkel elolvastatni a szöveget beküldés előtt, néha sokat tud segíteni egy friss nézőpont.


Alternatív esetben a magánkiadás is járható út (pl. Publio).


Úgy vettem észre, könyvben az emberek nagy része a regényeket szereti jobban, és novellákat inkább online olvasnak (persze lehet, hogy tévedek).


Amúgy kíváncsivá tettél, miféle horrort írsz? Darabolós-fröcsögős, pszichológiai, paranormális...? 👀

2020. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Lovecraft inspirálta nagyon rövid horror storyk. Bár utána olvasgattam és lehet még várók egy picit a kiadással, legalább addig amíg még egyszer ennyit össze nem írok. Amúgy köszönöm a válaszod🤗🤗🤗
2020. okt. 11. 17:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit! HPL a legjobb ;)

Nem akarok szőrszálhasogatónak tűnni, és nem tudhatom, máshol is így írsz-e (vagy csak telefonon vagy most), de a helyesírásra majd figyelj oda a történetekben. Pl. vesszők, egybeírás-különírás stb.

Amúgy a Black Aether pont lovecrafti sztorikat szokott keresni: [link]

2020. okt. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Thx😍😍

(Amúgy igen, kívételesen telóról írok, és ezt gyülölöm is😅)

2020. okt. 11. 18:57
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem kell magán kiadás.

Ott a galaktika bolt és kiadó például.

Vagy csak digitális formában megjelenitetni ...

2020. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ritka az, hogy egy kiadó saját maga finanszírozzon egy elsőkönyvest, de nem lehetetlen.


Küldj szét szinopszist, hogy milyen témakban írsz, ízelítőnek 1-2 novellát. Ha valamelyiknek bejön, akkor tök jó, ha nem, egy csomó novellás pályázat van.


A netre azért ne tedd ki, mert, amit ott megosztasz, az már publikáltnak számít, azt nem adathatod ki.


A helyesírásról annyit, hogy a könyvek korrektúrázáson átmennek, mielőtt kuadják, ezt nem te csinálod, hanem a kiadó embere. Nyilván ne adj be egy helyesírási hibáktól hemzsegő könyvet, de azért bem dől össge a világ, ha hiba van benne. Még így is, nincs olyan könyv, amiben ne lenne hiba, a korrektúrázás után, mert idővel behéz követni, hogy mit írt a szerkesztő, azt elfogadta e a szerző vagy átjavította e, azt mire javította át a szerkesztő, stb.

2020. okt. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
irj az Arte-baum kiadónak
2020. okt. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

van egy csomó féle magán kiadási lehetőség, különféle szolgáltatásokkal, de ha olvasókat is akarsz, nem csak kipipálni, hogy kiadtad és kész, akkor jobban jársz, ha te magad beleásod magad a közösségi média marketingbe és közösséget építesz magad köré, akik vevők a könyvedre.


sokan sok féle könyvet írtak már a könyvkiadásról is. én Guy Kawasakiét (APE - Author Publisher Enterpreneur) tartom a legjobbnak. ez pont azok közé a könyvei közé tartozik, amit nálunk nem adott ki egyik magyar kiadó sem - milyen érekes, hogy nem adnak ki egy olyan könyvet, ami megkérdőjelezi, hogy szükség van-e rájuk...


Kawasaki tapaztalat, hogy a kiadók még a sikerkönyvek promózásával sem foglalkoznak olyan nagyon aktívan. a kötelezőt megcsinálják, de messze nem olyan motiváltak, mint ha ő maga adja ki és maga intézi a promózást is.

ha egy hagyományos(abb) kiadó adja ki a könyvet, akkor ők biztosítják, hogy a könyvesboltokba kerüljön, legyen bemutató, jelenjenek meg róla kritikák, recenziók, ajánlók, de csak ami rutinból megy nekik és ezen felül extra energiákat nem tesznek bele - viszont komoly részesedésük van az eladásokból. és ha te beszállsz, magad is marketingeled, hogy jobban fogyjon, akkor nekik dolgozol és az ő részesedésüket éppúgy növeled, mint a sajátodat. kivéve, ha fix díjat fizetnek és nem részesedést. akkor teljesen ingyen dolgozol nekik.


ha saját kiadásban csinálod, akkor vagy semmit nem csinálnak a könyveddel, vagy csak keveset. viszont azt legalább olcsóbban teszik és onnantól csak rajtad múlik, hogy milyne hírverést tudsz csinálni a könyvnek. persze bele kell tanulni és meg kell tanulni jól csinálni.

2020. okt. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha kiadtad vagy megjelentetted valahol, légyszi szólj, mert szívesen elolvasnám! :)
2020. okt. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen ha kiadtad akkor írhatnál nekem is szivesen elolvasnám.😊 Egy időbe én is gondolkoztam a horror novella íráson. Akartam is indulni tavaly a pályázaton, de nem nagyon lett volna időm írni.
2020. okt. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!