Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hamarosan kész lesz a novellás...

Hamarosan kész lesz a novellás kötetettem. Hogyan adhatnám ki?

Figyelt kérdés

Igazából eredetileg nem is kiadásban gondolkodtam, csak magamnak irogattam a dolgokat

Aztán megmutattam egy barátomnak, összeszedtük mik vannak és a javaslatára most kiadnánk. Hamarosan kész vagyok vele, még 2 Novellát kell befejeznem, meg még egyszer át fogom nézni őket és megvagyok. Az a baj, hogy fogalmam sincs hol és hogyan lehetne kiadatni. Egyáltalán lehet? Mennyire vesznek Novellásköteteket?

(Egyébként olyan 20-30 ezer szó az egész, szóval nem hosszúak a novellák. )



2020. okt. 11. 16:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekem is!
2020. okt. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Huuu skacok, először is nagyon köszönök minden kommentet, nagyon sokat tanultam belölük. Ezen felül még saját magam utána is olvastam a dolgoknak, hogy mit hogyan és valszeg a magánkiadást fogom választani. A storykon még egy picit javítok, meg mivel egy világban játszódnak ezért úgy döntöttem, hogy a végére hozzá csapok még plusz egy, jóval hosszább novellát (eddig 3000 szó és még az elején tartok😅), hogy a könyv egy kerek egész legyen. És mindenképp szólok majd nektek ha kész lesz, de hozzáteszem, hogy az sajnos nem holnap lesz😥

és még egyszer: Nagyon hálás vagyok mindenkinek💜

2020. okt. 13. 21:43
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

üzleti stratégia kérdése is, de érdemes lehet akár az egészet, akár csak részleteket, vagy akár háttér tanulmányokat, mellék sztorikat (pl. szereplők leírása, bemutatása, háttér történetei, amik csak közvetve jelennek meg a sztoriban, stb.) publikálni egy blogon. pl. hetente kiteszel egy bekezdést/fejezetet, ezzel magad köré gyűjtöd az éredklődőket, követő tábort építesz, akik várni fogják a folytatást, visszajelzéseket, akár ötleteket is adnak a folytatáshoz.

ezzel a könyved hamarabb megjelenik, hiszen már az is publikálás, kiadás, hogy kitszed a blogra, ráadásul, ha tényleg lesz körülötte közönség, akkor nekik aztán sokkal könnyebb lesz eladni a könyvet, ha megjelenik. persze, ha ugyanazt adod ki, mint ami a blogon megjelenik, akkor nem biztos, hogy mindenki megveszi. de azért, ha igazán komoly közösség épül köré és tetszik nekik, amit csinálsz, akkor csak azért is hajlandóak lehetnek fizetni, hogy ugyanaz egy szép könyvbe szerkesztve a polcukra kerülhessen.


van, aki csak vázlat jelleggel ír a blogjára, megfuttat a közönségénél ötleteket, gondolatokat, aztán később majd meglátja, hogy a könyvbe is bekerül vagy sem.

nyilván non-fiction esetén könnyebb lehet, hiszen ott nem feltétlenül (vagy máshogyan) van íve a történetnek, kevésbé lehet lelőni a poént, vagy elrontani a történet vezetést.


olyan is van, aki támogatást gyűjt a neten, hogy folytassa az írást és többen meg is élnek belőle, hogya az olvasók kíváncsiak a történetük folytatására. persze nemzetközi közönséggel könnyebb lehet kivitelezni, mint magyar nyelven, de azért így sem teljesen kizárt.


minden esetre az is járható, hogy ingyen csak egy pár mondatos figyelemfelkeltést olvalshatnak, vagy 1-1 ingyenes fejezetet, aztán meg már csak a fizető támogatók férnek hozzá a teljes fejezetekhez.


sok féle üzleti modell létezik és sok féle út vezet sok féle sikerhez. először azt kell eldöntened, hogy mit is tekintesz sikernek, amit el szeretnél érni, aztán érdemes megkeresni, hogy milyen utak vezetnek oda és melyik úton érheted el leggyorsabban a célod - vagy legalább számodra minél élvezetesebb módon, hiszen régóta tudjuk, hogy sokszor maga az utazás az élmény, nem az, hogy eljutsz a végcélhoz.

2020. okt. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!