Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » E-könyv vagy nyomtatott?

E-könyv vagy nyomtatott?

Figyelt kérdés
E-könyvet vagy nyomtatott könyveket olvastok mostanság?

2020. nov. 12. 04:15
A kérdező szavazást indított:
E-könyv
Papír alapú
50 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Én még papír alapú t,de majd szeretnék e-bookot.
2020. nov. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%
Mind a kettő egyformán jó, ugyanannyi előnnyel és hátránnyal. Ezt a KÖTEKEDŐK megelőzésére írtam, hiszen nem kizárt, hogy nem lesz egy sem. :)
2020. nov. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
22%

Az E-könyvet borzalmasnak találom, pedig nem egy könyvet olvastam már el elektronikus formátumban. Aki az E-könyv mellett foglal állást, attól megkérdezném, hogy vajon ugyanolyan élmény elolvasni Rhonda Byrne könyveit elektronikusan, mint hagyományos formában? Aki azt mondja, hogy igen, az nincs magánál. A Byrne könyvek ugyanis kimagasló igénnyel vannak megalkotva, nagyon nem ugyanaz elektronikusan, mint hagyományosan.


Mindenesetre az ilyen eszmefuttatásoknak nem sok értelme van, ugyanis a hagyományos könyv el fog tűnni az olvasási divatból, a papiruszhoz és a pergamenhez hasonlóan. Kb. 300 év múlva már senki nyomtatott könyveket olvasni.

2020. nov. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó, már miért ne lenne ugyan olyan élmény egy könyv? Most erre varrj gombot, nekem egy gyerekkori betegség miatt nem nagyon van szaglásom. Mindig az a szöveg, hogy de a könyvek illata. Nekem nagyon sok mindennek nincs illata, mégis élek és vannak élményeim. :D

Hozzáteszem, én nem is hiszek az ilyen agykontrollos-vonzásos dolgokban igazán, szóval nekem a hölgy könyvei alapvetően nem találnának.

2020. nov. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%

#4


Nem csak az illatról van szó. És tökmindegy, hiszel-e benne vagy sem. Azért említettem, mert a könyvek között is kimagaslóan szép darabok, lényegében a külsejükkel adják el.


Ha előremész az időben, ott találkozhatsz egy rakás E-book fannal, de szerencsére a hozzád hasonlóak kevesen vannak még ma, ellenkező esetben már rég megszűnt volna a nyomtatás.

2020. nov. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%

"de szerencsére a hozzád hasonlóak kevesen vannak még ma"

Jeez, ez nagyon kedves megállapítás. :D


De mi van azokkal, akiknek a könyvek kinézete nem számít? Nem csak ebookra gondolok. Minimalista életet élő emberek, vakok, akik használt könyveket vesznek csak, stb.

Szerintem meg ez a furcsa hozzáállás. Nekem a könyvek tartalma az, ami a legfontosabb. Nem akarok dekorálni velük. Ráadásul én nem igazán nézegetem őket csak úgy rendszeresen. Elolvasom, esetleg újra is, de de épp nem olvasásban vagyok, akkor simán fent vannak a polcon és ennyi.


Viszont nekem sok olyan funkcionális előnye van az ebooknak, ami sokkal fontosabb, mint hogy szép-e a borító.

Ennek a hölgynek a könyveit megkapod bárhol, de próbálj magyar könyvesboltban mondjuk egy kevésbé ismert, esetleg független angol szerzőt megtalálni. Ha a manapság népszerű, magyar nyelvű könyveken kívül bármi mást akarsz keresni, akkor vagy brutális felárat fizetsz magyar boltoknak, vagy külföldről szállíttatod be, vagy ebook, ami szerintem a leginkább elérhető, bárkinek, bárhol, bármikor.


A másik; bizonyos embereknek baromi nagy segítség az állítható betűméret, típus és fény, meg az is, hogy maga az ebook olvasó kicsi, könnyű és a lapozás egy kis mozdulat. Rossz látás, mozgásszervi betegségek, stb.

Ugyan az, mint a megintcsak sokat mocskolt hangoskönyv. Rengeteg olyan ember él, akinek ez egy baromi jó lehetőség és megkönnyíti az életét.

2020. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
68%
Mindkettő...de néha olyat is letöltök tabletre, ami egyébként nyomtatottan is megvan.
2020. nov. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
58%

Csakis a papír.

Egy könyv èrtèk ,a polcon emlèk stb.

Az ebook az csak egy file,nem alakul ki az a "kapcsolat" vele,mint egy könyvvel.

Èn vèlemènyem ez, nem kötekszem.

Ha valaki olvas az eleve egy jó dolog.

2020. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

Inkább ebook, mert olyan szakkönyveket olvasok, amiket papíron ki sem adtak (vagy jogszabályokat, ahol nem akarsz 1000 oldalt kinyomtatni). Anyukám is átállt az elektronikusra, mert már csak így látja rendesen a betűket.

De ez nem azt jelenti, hogy nincs itthon rendes könyv, ami nagyon tetszik, fontosnak érzem, azt nyomtatott formában vettem meg. Olyan könyvem talán csak elvétve akad, ami ebook és nyomtatott verzióban is megvan... inkább a célnak megfelelő formátumot vásárolom.

2020. nov. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
Én a papír alapút választom, miért? mert ezt szeretem, megszokás, hobbi stb.
2020. nov. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!