Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » E-könyv vagy nyomtatott?

E-könyv vagy nyomtatott?

Figyelt kérdés
E-könyvet vagy nyomtatott könyveket olvastok mostanság?

2020. nov. 12. 04:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nem jött be az e-book, pedig évek óta van olvasóm, de elég ritkán veszem elő. Számomra nem adja meg ugyanazt a hangulatot, mint egy nyomtatott könyv. Amire viszont jónak tartom és használom: egyetemi jegyzeteket, anyagokat pdf-ben ezen olvasok, mert nem akkor, mint egy laptop, és nem bántja hosszú idő után a szememet, mint a mobilom (meg nagyobb is nála); illetve utazáskor viszem magammal és a vonaton olvasok rajta könyvet.
2020. nov. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

"De mi van azokkal, akiknek a könyvek kinézete nem számít"


Az van, hogy csórók, és nem tudják megvenni az 5000 Ft-os szép könyvet, vagy nem tudják már hová tenni. Egyetlen olyan könyvmoly sincs a világon, aki ha tehetné, szándékosan E-book-ozna.


Az E-book-nak annyi az előnye, hogy letöltöd Ncore-ról ingyen, rá húzod a telefonra/ebook olvasóra, és örülsz neki. Nem foglal helyet, mert csak egy fájl, ami az adott eszközön létezik.


Az E-book sosem fogja legyőzni az igazi könyvet, a digitalitás fogja végül az igazi könyv vesztét okozni, és az emberek rá lesznek kénszerülve, hogy "epöl ájfonon" meg egyéb eszközökön olvassanak.

2020. nov. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
30%

Azért nagy bátorságra (vagy beképzeltségre) vall, ha univerzális megállapításokat teszel MINDENKIVEL kapcsolatban. Miért hiszed, hogy mindenki pont úgy gondolkozik, mint te? Rhonda Byrne nem tánította meg, hogy ha azt kéred az univerzumtól, hogy ne legyél egy elvakult sznob, akkor hirtelen nem leszel az? Vagy ez csak a lóvéval működik?


De ki monta, hogy ez egy verseny és ki kit győz le? Nem kéne annak örülni, hogy mindenféle ember, mindenféle háttérrel, képességekkel és fogyatékosságokkal, ízléssel, életstílussal, stb. olvas?

Mindig mindenki azon sír, hogy keveset olvasnak az emberek, aztán aki meg nem, azon meg azért nyafognak, hogy miért NEM ér az olvasása. Mert nem ezt a műfajt olvassa, miért nem veszi meg otthonra, miért nem 5000 forintos SZÉP könyv (ezt még mindig ostobaságnak tartom, ha én a 3000 forintos kiadást veszem meg, akkor is szutyok csóró nem igazi olvasó vagyok??).


Azért jó tudni, hogy az elvileg művelt, intellektuális olvasók is pont olyan anyagias, pénzt villogtató prolik tudnak lenni, mint a Louis Vuitton táskás logó függők.

2020. nov. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
35%

#13


Rhonda Byrne-re nem a könyvei tartalma, hanem azok külalakja miatt hivatkoztam.


"De ki monta, hogy ez egy verseny és ki kit győz le?"


Az egész könyvipar lényegében egy verseny. A könyvpiacon annyi mű van, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni, és akkor még nem beszéltünk a kiadatlan könyvekről, amikkel az amatőr írók lepik el a kiadókat.


Nyilván a digitális iparban dolgozóknak akkor éri meg E-book olvasókat, applikációkat fejleszteni, ha van rá igény. Az nem éri meg, ha legyártanak egy rakás Kindle-t, és senki sem veszi. A cégnek érdeke, hogy vegyék az emberek a terméket, használják az alkalmazást/programot, másrészt veszteséges lesz a munka. Feltehetően ezért nézik el az illegális letöltéseket, mert legalább HASZNÁLJÁK az E-book-ot...


És erre mondtam, hogy ebben a versenyben nem nyerhetnek. Byrne-nél maradva, ha ő kiad egy új könyvet feltehetően többen fogják fizikai formában megvenni, mint E-book-on. De ez igaz lenne egy esetleges Harry Potter 8-ra is. A kezükben akarnák fogni, tartani a könyvet.


Az E-book verziót alig vennék, max letöltenék egyesek ingyen...


Tehát MOST még az igazi könyv legyőzhetetlen. De kb. 100 év múlva már nem lesz az.

2020. nov. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14%

"ha én a 3000 forintos kiadást veszem meg, akkor is szutyok csóró nem igazi olvasó vagyok"


Nem minden esetben, mert sokszor a kiadó is szenvtelen. Pl. Magyarországon annyiszor kiadtak már a Harry Potter 1-et ilyen-olyan kiadásban, hogy már butának tartom azt, aki megint megveszi.


A kiadó még egy új fordítást sem keszített hozzá, hanem ugyanazt az unalmas, 90-es evekbeli szöveget adja el újra és újra. Na, ez már pénzlehúzás.

2020. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%
Papír alapú.
2020. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
És mégis lett egy veszekedés...
2020. nov. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az e-book praktikusabb, de nekem a papír alapú jön be. A lepontozókat várom sok szeretettel! :)
2020. nov. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
34%

#17


Nem baj, elkerülhetetlen volt. xD

2020. nov. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Szívem szerint csak papíralapút olvasnék, viszont gyakorlatban általában e-bookon olvasok. Ennek több oka is van. Kezdetnek az, hogy ha belekezdek egy könyvsorozatba, nagyon hamar ledarálom, és nekem "kell" a következő rész, és nem a távoli jövőben. És ezt elég nehéz kivitelezni, ha egy sok kötetes sorozatról van szó, mert na, a pénz nem a fán terem. Például múltkor elkezdtem egy 20+ kötetes sorozatot. Sajnos bármennyire is szeretném magaménak tudni a papír alapú könyveket, és megvenni a könyveket, nincs rá 70-80 ezer forintom. Pláne, mivel gyorsan olvasok, ezért viszonylag egyszerre lenne egy hatalmas kiadás.


Másrészt vannak olyan könyvek, amiket nem fordítottak le magyarra, hanem csak eredeti nyelven, angolul vannak. Evvel nem is lenne probléma, de ezek közül rengeteg nem beszerezhető Magyarországon, és emiatt kéne rendelni, és őszintén, nekem egyszerűbb letölteni netről, mint várni, hogy végre megjöjjön külföldről.


A nyomtatott könyvek hangulatosabbak, imádom bizonyos könyvek gyönyörű borítóját nézni, néha újra belelapozni a már elolvasott könyvekbe... Szeretek papír alapú könyveket olvasni, és ha tehetem, szoktam is venni, de többnyire e-book olvasón olvasok.

2020. nov. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!