Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írok. Szerintetek...

Könyvet írok. Szerintetek érdemes folytatnom? Mondanátok véleményt? Az eddig elkészült fejezetek leírásban linkelem.

Figyelt kérdés
[link]

2021. márc. 5. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Központozást nevű gyakorold.
2021. márc. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nevű=még
2021. márc. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Helyesírás, vesszőhiányok.....
2021. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Huh ne erőltesd. Tele van hibával,nem érthető a sztori. Nem volt kellemes olvasni
2021. márc. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Mondok egy titkot, ami valójában nem titok, de mivel a fiatal írópalánták 10%-a törődik vele, ezért szerint nem lehet elégszer hangsúlyozni.



Olvass, olvass, olvass.


Ne wattpaden, hanem szépirodalmat, és egy csomó probléma teljesen eltűnik anélkül, hogy külön foglalkoznál velük!

2021. márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ifjúsági regényeket olvasok és light novelleket. De szoktam önéletrajzi könyveket is olovasni. Igaz, hogy a első 4 fejezetnél még nem olvastam ennyi könyvet, mint mostanában. De a mostani fejezeteket jobbak, mint a előzők.
2021. márc. 5. 22:01
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Néhány jó tanács.


Azt nem értem, miért tőlünk kérdezed, hogy folytasd-e. Hát ha te élvezed az írását, akkor írd! Fejlődj, gyakorolj, tanulj, hibázz!


És ha már feltöltötted WP-re, akkor kicsit a borítóra is adhatnál.


Elolvastam a történet tartalmát, és egy gyors tanács:

Irodalmi szövegbe soha ne írj számot számmal! Tehát ne az írd, hogy "4 bandita", hanem, hogy négy bandita. Sokkal jobban néz ki, nem? Ne így akard lerövidíteni!


Oké, akkor csapjunk is bele a szövegbe!

De mégy így gyorsan: Én sem vagyok tökéletes. Amiket írni fogok, azok csak tanácsok. Még nekem is messze van hova fejlődnöm.


Ezt a párbeszédekhez :D

[link]

[link]

Nyugodtan olvasd el a többi cikket is az oldalukon, sokat lehet tanulni belőlük.


Mondtad, hogy szoktál olvasni. Úgy olvastál már, hogy szavanként átrágtad a mondatokat? Fogj meg egy könyvet! Válassz egy mondatot! És nézd meg milyen szavakat használ az író. Miért pont azt?

Olvasás közben figyelj oda a szóhasználatára is!


Mert nézd meg, te ezt írtad:

"Reggel felkeltem és utána elmentem a mesterhez manát tanulni. Délután 2-kor a mana tanulás közepén a mester megszólal."

Felolvastad már ezt a mondatot hangosan? Könyvbe illő? Van szóismétlés? Szóval írtad ki a számot? Tettél vesszőt oda, ahova szükséges?


Rendben, nem fogom kielemezni, mit írnék máshogy a szövegben, csak mondok egy-két tanácsot, amit így nagyon az elején jegyezz meg.

- Az előbb linkeltem be két oldalt is. Olvasd el a többi cikket. Rengeteg mindent tanulhatsz belőlük.

- Olvass úgy, hogy megnézed, hogyan fogalmazott az író!

- Számot szóval írj ki!

- Figyelj oda a szóismétlésekre! Rengetegszer írtad le, hogy "és, volt, egy" egymás utáni mondatokban, ami nagyon idegesítő.

- Ne ugrálj a jelenetek közt! Megy a mesterhez manát tanulni, aztán már el is küldi a postára. Kapunk egy bénácska leírást az épületről. Aztán eltelik egy óra, majd a biztonsági őr rákiabál a betörőkre, akik még csak ezután fogják berúgni az ajtót. És jön a balhé.

Kezdésnek ennyi.


Figyelj, be kell látnod, van hova fejlődnöd. De mindenki kezdte valahol. Tényleg segíteni szeretnék. Remélem, nem voltam túl nyers, és nem keserítettelek el.


Sok sikert a továbbiakban!

2021. márc. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De még mindig nem értem, miért kell 3 embernek kényelmesen elférnie... Sztem átférnie a posta ajtón 😀
2021. márc. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A helyesírás nagyon rossz :(
2021. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!