Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak én tartom ezeket a...

Csak én tartom ezeket a dolgokat borzasztóan idegesítő és az egész könyvet elrontó dolgoknak a Szent Johanna gimiben?

Figyelt kérdés

-Reni és Cortez kapcsolata. Reni semmit nem tesz Cortezért, csak furikáztatja magát a gyorsétterembe, csókolgatja, olyan akar vele lenni mint a nyálas romantikus filmekben, Cortez meg lemond egy csomó dologról miatta, holott Reni semmit nem tesz meg érte

-Cortez. Sosincs benne a Balhés négyeses hülyülésekben, nem kiemelkedő humorú, semmi érdemlegeset nem tesz, csak rágózik, kólát iszik és zenét hallgat, mégis az egész iskola de tényleg az egész odavan érte, minden körülötte forog a szülinapján, a lanyok ajulasi rohamot kapnak tőle, pedig állandóan csendben van és semmi kiemelkedőt nem tesz. Olyan meg nincs hogy egy 15-6-7-8 éves fiú ennyire jól nez ki.

-Az osztály és Reni szerepe benne. Aki ilyen konyv moly és okos, azt az olyanok akiknek füzetük sincs, érintetlen a könyvük, zenét hallgatnak órán, és soha egyetlen dolgozatra sem nyitják ki a könyvüket, tehát ilyen szinten f*snak az iskolára, azok az ilyeneket kinézik, de nem csak őt hanem Kingát is, meg mindenkit akiben az értelem szikrája ott merészel lenni.

-Az osztály tanulmánya. Olyan nincs, hogy mindenki ilyen szinten sz*rik az iskolára, és nem tudja senki kordában tartani őket, és ez nem is egy legalja falusi iskola, hanem egy “nívós magániskola”. Szétszivatják a tanárokat, a tisztelet szikrája sincs meg bennük, mégis mindenki átmegy év végén.

-Virág. Nevetségesen el van túlozva az állandó visongásával, hogy 17 evesen kis zebrát akar, bevágja a durcát ha kifogy a lila tolla és inkább nem ir, hogy ilyen szinten idióta, hogy 2 héttel érettségi előtt Visegrádot nézi Egernek, meghogy neki megáll az élet a faceboonál, my spacenél, meg ezeknél. Szörnyen primitív, egy percet sem bírna ki a való életben, pénzt keresni, számlákat intézni, befizetni a dolgokat? Azt se tudja mi az a számla

-Kinga. Aki így parancsolgat és kiabál, azt csak simán bunkónak nézik is ignorálják. Nem pedig még a tanárok is félnek tole.

-Reni anyja. Hogy ilyen szörnyen főz. Olyan nincs hogy egy anyuka egy rántottát is elcsesz. És ezt nem veszi eszre magan, mikor megeszi amit főzött, hogy ez nagyon sz*r lett. Ja meg ha itt tartunk, Reninek sosem jo amit odatesz neki, sem a májkrémes szendvics, se a paprikás. Minden csak “bah”.

-Az egesz gimi el van szállva, a tanárok a minimális rendet sem tudják fenntartani, Maday is csak ordít, ha ennyire felnenek tole mint ahogy leírja reni, akkor rend lenne és fegyelem. Zsolti Máday nénizése is elfogadhatatlan, hogy csak így eltűri.

Visszagondolva az egész konyv idegesítő és valószerűtlen, 13 voltam mikor elolvastam, akkor nagyon tetszett, szóval 3 év után úgy dontottem hogy akkor elolvasom mégegyszer, de hát a vérnyomásom 200 lett tőle. Nektek is ez a véleményetek?



2021. aug. 20. 14:16
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
55%
Azt a „12 évesnek tartanálak” mondatot tényleg nem kellett volna odaírni. Pont abban a korban van, amikor mindent elolvas az ember, és ez kell is ahhoz, hogy majd kialakuljon a saját ízlése. Hidd el, 30 évesen ő se ezt fogja olvasni. Azt el kell fogadnia, ha valaki nem ért vele egyet, de a személyeskedést jogosan kéri számon.
2021. aug. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Nem értitek hogy mit akartam ezzel, annyira érzékenyek vagytok, és ha vitába keveredtek rögtön szőrszált hasogattok. Nem azt mondtam hogy 12 évesnek tartanálak, hanem hogy 12 évesnek mondanálak. Nem vagyok abban biztos hogy az illető tényleg 16, mivel inkább a fiatalabbak, 12-13 évesek gondolkoznak így a könyvről, 16 evesen , mikor már jócskán tudod hogy a gimi közel sem ilyen szép mese, és nem lehet rózsaszín világban élni mert eltaposnak, szóval a 16 évesek már észreveszik a hibákat a könyvben.
2021. aug. 22. 17:38
 13/31 A kérdező kommentje:
Elküldte ez a hülye gép, szóval hogy azért mondta ez a lány hogy 16, hogy komolyabban vegyük a véleményét, mert már nem egy ilyet láttam itt gyiken. Nem kellene egyből mindenen megsértődni, és értelmezni kellene hogy mit próbálok itt mondani.
2021. aug. 22. 17:39
 14/31 anonim ***** válasza:
84%

Azért van szükség itt gyk - na arra, hogy valaki idősebbnek adja ki magát, mert különben senki nem veszi komolyan a véleményét.

Én a kérdést illetően veled értek egyet, kérdező, de ebben a #6 -osnak adok igazat, ha tényleg "öregítette" magát.

2021. aug. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
72%

# 14 (mondjuk nem csak neked): nem öregítettem magam. Sajnálom, ha nem elhihető, hogy egy hónap múlva 17 leszek. Csak véleményt akartam alkotni egy sorozat felől, semmi egyebet.


Nem fogok máshogy gondolkodni a világról, csakhogy elhiggyétek a koromat. Nekem ilyen személyiségem van, nem fogok ezen változtatni. Azzal a bizonyos 12 éves korral még mindig nem tudok mit kezdeni. Hogy pontosan mit takar, mit jelent stb. Szerintem pont azért szeretik az emberek Laura könyveit, mert ilyen kis álmodozók, mint én is. De ettől még nem kell mindegyik olvasónak megkérdőjelezni az életkorát, ha véleményt alkot az írónő egy művéről.


Csak ez zavart. Hogy mindenkit, aki negatív véleményt alkotott, komolyan vettétek. Mindegy volt a kor. De engem, aki szereti a történetet és a rózsaszín ködöt, amit nyújtott, nem. Csak egy véleményt mondtam, őszintén nem hiszem, hogy ezzel bárkit is megbántottam, mégsem ezt kaptam vissza (tisztelet a kivételnek). Rögtön gyerekes lesz valaki, ha megvédi a véleményét? A kérdezőnek miért hisszük el a korát? Mert komolyabban gondolkodik, mint én? És aztán? Nem egészen értem a logikát. Van egy ilyen átlag felmérés, hogy miként gondolkoznak a 16 évesek? Mert, ha csak önmagunkból indulunk ki, azzal is tisztában kell lenni, hogy a világ nem fekete-fehér, és nem feltétlen az az igaz és helyes, amit "én" gondolok. Ha valaki 18 évesen kicsit naivabb, optimistább, mint az átlag, akkor ő már biztosan hazudik a korát illetően?


Ez egy kissé hátrányos megkülönböztetés...

(Ne haragudjatok, hogy nagyon eltértem a tárgytól)

2021. aug. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy ezek a kis logikátlanságok csak a jéghegy csúcsa. Ezek inkább ilyen apró hülyeségek, amik nyilván nagyon zavaróak tudnak lenni, ha az ember azt látja, hogy a többszörös logikai bukfenc ellenére mégis népszerű a könyv, de ez még kibírható.

Az igazi probléma szerintem az, hogy sokszor az üzenet is kifejezetten káros. Mert az még oké, ha mondjuk néha eltúlzod a gimis élet szépségeit, vagy becsúsznak logikai bakik. De az, ahogy például a bullying van ábrázolva, az katasztrófa.

Ott van a szerencsétlen Karcsi gyerek, akit a jófej, vicces osztálytársak szekálnak a halálba, de ez el van intézve annyival, hogy szegényke olyan kis szerencsétlen, megérdemli, amit kap. (Ja, meg Reni egyszer-kétszer odaszól, hogy naaa, talán ezt mégsem kéne, de a következő percben már ő is kacarászik.)

És az is igaz, hogy Reni rajongása Cortez után már tényleg beteges szintet üt meg. Elhiszem, hogy ő az első szerelme, de azért valóban durva, hogy az olvasáson kívül ENNYIRE csak Cortezről szóljon az élete. Négy éven keresztül.

És még lehetne folytatni a sort azzal, hogy az állítólagos pozitív szereplők valójában mennyire negatívak: Reni szülei, akik a harmadik könyvben Reni szilveszteri csókja után konkrétan a semmiért büntetik meg a lányukat, Kinga, aki persze, hogy pozitívnak tűnik a teszetosza Reni mellett, de valójában erősen nárcisztikus jellemzőket mutat, Cortez, akinek semmilyen célja nincs az életben, csak úgy teng-leng, de ez valamiért rohadt menőnek van beállítva...


Nem is lenne probléma ezekkel, ha a célközönség nem a gimi előtt álló kislányok lennének. Felnőtt embereknek szóló művek között is vannak olyanok, ahol a végletekig el vannak túlozva a szereplők jellemvonásai, és elég képtelen szituációkba kerülnek. (Konkrétan erre épül az összes sitcom.) Csak hát a felnőtt embertől azért elvárható, hogy tudja, hogy ezek a dolgok lehet, hogy a sorozatban okék, de a valóságban nem azok, míg ugyanez nem elvárható egy ilyen fiatal gyerektől.

2021. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
94%

Reni és Cortez kapcsolata teljesen valószínűtlen. Ez ilyen vágybeteljesítés tiniknek. Még az se, mert nem tudom elhinni, hogy egy könyvmoly olvasónak, aki Renivel tud azonosulni, ne Arnold jönne be.

Cortez menősége tényleg eltúlzott, főleg hogy sose tudjuk meg, mitől ennyire menő. Jó, Amerikában laknak a szülei, meg sok pénze van, de az egész közege olyan, ahol ez nem számít annyira extrának.


"Akik ilyen szinten f*snak az iskolára, azok az ilyeneket kinézik, de nem csak őt hanem Kingát is, meg mindenkit akiben az értelem szikrája ott merészel lenni." Ez szerintem egyéniség kérdése is, Kingát senki nem merné kinézni. Láttam már élőben is olyan diákot, aki jó tanuló, de domináns egyéniség. Ez mondjuk egy pozitívum a könyvben, hogy nem minden jó tanuló lúzer. (konkrétan csak a Reni az)


"Szétszivatják a tanárokat, a tisztelet szikrája sincs meg bennük, mégis mindenki átmegy év végén." mert ez magániskola, gazdag szülők hülyegyerekének, én azt nem értem, Reni és Kinga hogy kerültek ide.


Virág tényleg gáz, ezt elismerem. Reni anyja is eltúlzott, ez a főzős poén meg sokadjára már uncsi.

2021. aug. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Igen, igazat adok az utolsó kettőnek is. Karcsit kifelejtettem, meg a szilveszteri esetet is. Ahogy Karcsival bánnak, az is felháborító. Csak így megemlíti néha Reni mikor sokadjára részletes pontossággal leírja hogy mit csinálnak a többiek, hogy “Zsolti Karcsit szadizta”, meg ezek. Csak így megemlíti hogy zaklatják az állítólagos barátját, és ez milyen vicces hahaha. Reni szülei pedig így megbüntettek egy tizenöt éves lányt azért mert Virág szemét volt és otthagyta, és mert meg mert csókolni egy fiút egy szilveszteri bulin. ????? Meg Reni anyja, ahogy mikor a 18 eves lánya elmegy egy buliba, a kis barátai zsúrjának nevezi. Komolyan, nem veszi észre magát, hogy a lánya már nem 6 éves? Meg azokkal a kamaszkezelő kézikönyvekkel is mit csinált.....
2021. aug. 23. 13:42
 19/31 anonim ***** válasza:
88%
Sok fiatal író nem tud jó felnőttszereplőket írni, főleg nem szülőt, ez még nem hiba, csak a korral jár. Amit Karcsival csináltak, az viszont ultragáz volt.
2021. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem Kinga is nagyon fura karakter.

Úgy értem, ő állandóan felkapja a vizet azért, ha mást “diszkriminálnak”, vagy “nem adják meg a jogot mindenkinek” valamire, de ő ezt büntetlenül megteszi bárkivel.

Pl. lazán “lapátfülűnek” nevez egy alsóbb évest, csak azért, mert nem mutatna olyan jól az újság címlapján, mint ő. Ahogy Karcsiról nyilatkozik olykor, az is szánalmas. Katát is állandóan zaklatja, degradálja a nem szokványos megjelenése miatt, de érdekes, hogy amikor az ő húgocskája, Kitti lesz pózer goth, mindenkit lehord, aki negatív megjegyzést mer tenni rá.

2021. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!