Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak én tartom ezeket a...

Csak én tartom ezeket a dolgokat borzasztóan idegesítő és az egész könyvet elrontó dolgoknak a Szent Johanna gimiben?

Figyelt kérdés

-Reni és Cortez kapcsolata. Reni semmit nem tesz Cortezért, csak furikáztatja magát a gyorsétterembe, csókolgatja, olyan akar vele lenni mint a nyálas romantikus filmekben, Cortez meg lemond egy csomó dologról miatta, holott Reni semmit nem tesz meg érte

-Cortez. Sosincs benne a Balhés négyeses hülyülésekben, nem kiemelkedő humorú, semmi érdemlegeset nem tesz, csak rágózik, kólát iszik és zenét hallgat, mégis az egész iskola de tényleg az egész odavan érte, minden körülötte forog a szülinapján, a lanyok ajulasi rohamot kapnak tőle, pedig állandóan csendben van és semmi kiemelkedőt nem tesz. Olyan meg nincs hogy egy 15-6-7-8 éves fiú ennyire jól nez ki.

-Az osztály és Reni szerepe benne. Aki ilyen konyv moly és okos, azt az olyanok akiknek füzetük sincs, érintetlen a könyvük, zenét hallgatnak órán, és soha egyetlen dolgozatra sem nyitják ki a könyvüket, tehát ilyen szinten f*snak az iskolára, azok az ilyeneket kinézik, de nem csak őt hanem Kingát is, meg mindenkit akiben az értelem szikrája ott merészel lenni.

-Az osztály tanulmánya. Olyan nincs, hogy mindenki ilyen szinten sz*rik az iskolára, és nem tudja senki kordában tartani őket, és ez nem is egy legalja falusi iskola, hanem egy “nívós magániskola”. Szétszivatják a tanárokat, a tisztelet szikrája sincs meg bennük, mégis mindenki átmegy év végén.

-Virág. Nevetségesen el van túlozva az állandó visongásával, hogy 17 evesen kis zebrát akar, bevágja a durcát ha kifogy a lila tolla és inkább nem ir, hogy ilyen szinten idióta, hogy 2 héttel érettségi előtt Visegrádot nézi Egernek, meghogy neki megáll az élet a faceboonál, my spacenél, meg ezeknél. Szörnyen primitív, egy percet sem bírna ki a való életben, pénzt keresni, számlákat intézni, befizetni a dolgokat? Azt se tudja mi az a számla

-Kinga. Aki így parancsolgat és kiabál, azt csak simán bunkónak nézik is ignorálják. Nem pedig még a tanárok is félnek tole.

-Reni anyja. Hogy ilyen szörnyen főz. Olyan nincs hogy egy anyuka egy rántottát is elcsesz. És ezt nem veszi eszre magan, mikor megeszi amit főzött, hogy ez nagyon sz*r lett. Ja meg ha itt tartunk, Reninek sosem jo amit odatesz neki, sem a májkrémes szendvics, se a paprikás. Minden csak “bah”.

-Az egesz gimi el van szállva, a tanárok a minimális rendet sem tudják fenntartani, Maday is csak ordít, ha ennyire felnenek tole mint ahogy leírja reni, akkor rend lenne és fegyelem. Zsolti Máday nénizése is elfogadhatatlan, hogy csak így eltűri.

Visszagondolva az egész konyv idegesítő és valószerűtlen, 13 voltam mikor elolvastam, akkor nagyon tetszett, szóval 3 év után úgy dontottem hogy akkor elolvasom mégegyszer, de hát a vérnyomásom 200 lett tőle. Nektek is ez a véleményetek?



2021. aug. 20. 14:16
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
82%

Nekem igazából tetszett a könyv. Szerintem 3 éve olvastam először szóval 13 évesen. Azóta is nagyon tetszik és sokszor olvasom újra. A #6-al nagyon egyet értek.


Igazandibol szerintem sem túl realisztikus, viszont nekem pont ezért tetszik. Mikor olvasok szeretek álomvilágban lenni és ilyeneket olvasni. A karakterek is kicsit furák de pont ezért tetszenek. Persze van pár kicsit vagy nagyon gyerekes rész de azokat inkább figyelmen kívül hagyom, mivel a többi elég jó.


Reni és Cortez kapcsolata hát igen… Reni tényleg nem tesz sok mindent Cortezért, és kicsit sokáig húzódik míg össze jönnek de nekem ezek a részek a legizgalmasabbak. pl. a szilveszteri csók. (bár kicsit kiakadtam, mivel Corteznek volt baratnoje.)


De amúgy attól, hogy nem volt tul realisztikus nekem nagyon tetszett az egész könyv sorozat és még bármennyiszer el tudnám olvasni.

2021. szept. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a kérdezővel. Amiről még nem (nagyon) írtak az előttem lévők, de nekem nagyon szúrta a szemem:


Én 13 éves koromban olvastam a könyvet, (azóta eltelt egy jópár év), de Cortez már akkor sem volt túl szimpatikus, bevallom őszintén. :D Végig azt vártam, hogy Reni mikor fog Arnolddal összejönni, mert - szerintem - sokkal jobban megérdemelték volna mind a ketten ha így lett volna. Igazságtalannak éreztem hogy SPOILER ennyire negatív karaktert csinált az írónő Arnoldból. Szerintem sokkal jobb sorsot érdemelt volna. Én nem éreztem egyszer sem hogy "kihasználta" volna Renit. Szerelmes volt belé; teljesen evidens, hogy megpróbál bejönni neki. Ez nem kihasználás. Könnyedén rá lehet aggatni mindenféle jelzőt, de szerintem jobb lenne először belegondolni a helyzetébe. Hogy hány évig várt Renire, hogy elviselte amikor Cortezről áradozik, és ennek ellenére sem árulta el magát, csak csendben tűrt, továbbra is kitartott, és a barátja maradt. Nem is írok erről többet, azt hiszem ez mindent elmond mit gondolok. SPOILER VÉGE


Az osztály magatartásához meg még annyit, hogy én tudom milyen Karcsi helyében lenni, és higyjétek el, egyáltalán nem olyan "vicces", ahogy az szjg-ben le van írva. Csak mondom, hogy a "nyomiknak" is vannak érzéseik...


És ezzel nem fikázni szerettem volna az írónőt, mert egyébként van olyan könyve amit szeretek, csak ez a sorozat szerintem több sebből is vérzik. De természetesen aki szereti, szeresse nyugodtan. Én nem szólok bele. Csak leírtam a véleményem. :)

2021. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
89%
Az "Arnold kihasználta Renit" ha jól emlékszem, Ricsi szájából hangzik el a regényben, és a rajongók azóta hangoztatják. Csak azt felejtik el, hogy ez nem általános alapigazság a könyvben, hanem Ricsi véleménye, akiről tudjuk, hogy Cortez barátja és Arnoldot pedig nem kedveli, így nem feltétlenül pártatlan.
2021. szept. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
94%
ja meg vicces, hogy az egész regény arra van felépítve - Reni karaktere által -, hogy akit nyominak tartanak, az is be tud illeszkedni és befogadják a menők, erre ezt a szerencsétlen Karcsit szarrá alázzák, valahogy az egésznek a mondanivalóját agyonvágja.
2021. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Kinga is nagyon ellentmondásos. Reni irta egyszer hogy Kingában nagyon felmegy a pumpa ha valakit a külseje miatt diszkriminálnak. Viszont ahogy ő le szürke egerezi és leláthatatlanozza a kevésbé feltűnő diákokat, az nem baj.
2021. szept. 5. 18:31
 26/31 anonim ***** válasza:
54%
szerintem azt egyéniségre mondta inkább, nem külsőre.
2021. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Nem, nemegyszer volt olyan hogy Renit cseszegette hogy mi van rajta vagy hogy áll a haja, de Karcsi szétzaklatásában is élen állt, ahogy nem egyszer degradálta őt is a külseje miatt
2021. szept. 5. 20:05
 28/31 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek az itt leírt negatív kritikákkal is, valóban sok a könyvben a hiba, stb. De azért nekem tetszett, bár inkább csak a 6,7,8. könyvek. Szeretem a humorát, szórakoztató és szörnyen aranyos sorozat. :) Pont jó egy könnyed kis olvasmánynak két komolyabb könyv között.
2021. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
95%

Teljes mértékben kitalált iskola, nyilván nincs valószerűsége, de ettől még tetszett.

LL fiú rajongó vagyok ráadásul. Mivel szomorú volt a gimis életem, jól esett egy ilyen jó közösségről olvasni. Jövőre ismét el fogom olvasni pár részt.

Reni, Kingát és Virágot már az első részben bírtam. Cortez is rendes, többet tehetett volna Reniért. Zsolti és Dave tipikus menők.


Reni a legtöbb tizenéves lányhoz hasonlóan sokat csalódik, szomorkodik, de sokat sír. Mindig neki szurkoltam, s a valóságban is jól meglennék vele, s randira hívnám.

Nos, Kingánál ez másképp alakulna. Állandóan leszól mindenkit, engem is, s mint előbb írták, nem szereti a diszkriminációt, míg valakit lapátfülűnek nevezett.


Virág ahogy idősödik, úgy butul. Egyetemen mégis milyen lehet? Az utolsó részekben már idegesített.

Macu hasonlóan kedvencem lett.

Arnoldot a végén sajnáltam. Gyakorlatilag itt egy szerelmi háromszög játszódott le. Mindkét fiúnak tetszett Reni.


Viszont pár irreális dolog:

Ennyi szakkör egy suliban? Az ELTE-n sincs ennyi.

Egy szigorú rajztanár, aki csupán az ultrarealisztikus rajzokat szereti... a való életben is kerülöm az ilyeneket, nem egyszer érte súlyos támadás a rajzolásomat. Szegény Reni hányszor beégett miszzs.

Reni anyja valóban rosszul főz, de az apja rendes.

Ez is távol áll a valóságtól, szerintem az összes válaszolónak és a kérdezőnek a saját anyja főz a legjobban. :)

2021. okt. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
89%
nekem mondjuk apám főzött a legjobban, de azért anyámé se ehetetlen :)
2021. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!