Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » írtok nekem témákat könyvírásh...

írtok nekem témákat könyvíráshoz? Honnan merítsek ihletet?

Figyelt kérdés

2012. jún. 29. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

melyik korban hol játszódik?

szereplők, történet. ezek kellenek. ajánlom hogy olvasd el pl a gyűrűk urát és a trónok harcát mindenképp, fantasykat és majd kialakul egy kép a fejedben.

2012. jún. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

ha nem fantasyban van otthon, akkor minek olvasná el a trónok harcát meg a gyűrűk urát? Mindenki a trónok harcával van örökké elfoglalva. Más könyv is van a világon ezen meg a szent johanna gimin kívül.

Kedves kérdező! Először is azt kell magadban tisztáznod, hogy mely terület az, amit el tudsz képzelni a sajátodnak, melyik témakör: dráma, kaland, romantikus, fantasy, történelmi, stb., és csak utána jönnek meg szép sorban a szereplők, a cselekmény, de ehhez ne mástól várd az ihletet, mert így sosem leszel eredeti. Ennek mindnek magadból kell jönnie. Akár a buszon utazva, vagy ülve a teraszon, séta közben, zuhanyzás közben, bárhol megjön az ihlet, ha egy alap szereplőd megvan már. Ővele csinálhatsz, amit akarsz, meghalnak a szülei, megverik, esetleg valami jó éri, netán valamilyen képessége van, gyereke születik, kirúgják... Az életből annyi mindent lehet meríteni (a fantasyk kivételével, bár 1-2 dolgot abba is simán bele lehet csempészni). Szóval mindezt te magad kell, hogy kitaláld!

2012. jún. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Egy film, sorozatrész, újságcikk, másik könyv is adhat jó ötleteket. Én anno egy jó témát a Misztikus történetek gyűjteménye c. könyvben találtam. De attól függően miről akarsz írni, mi érdekel, utána kellene nézned, olvasnod. Pl. ha történelmi téma érdekel, olvass olyan lapokat, könyveket, lexikonokat, amíg nem találsz valamit, ami beindítja a fantáziád.

De jöhet véletlenül is az ihlet, ha az utcán megpillantasz valami számodra érdekeset.

2012. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Ha magadtól nem megy, úgy hagyd a fenébe.
2012. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segitettetek :)
2012. jún. 29. 22:59
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
10:58 Általában nem kötök bele más válaszába, de lehetnél tapintatosabb. Az írásod lényegét meg lehetne fogalmazni kevésbé bántó módon is.
2012. jún. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Pedig igaza van.

Az írjon, aki tudja, miről akar írni.

2012. jún. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebben egyetértek, a könyvírás nem kényszer. Bár azért az utolsó előtti mondat kicsit durva volt, de a durvább hagnem miatt nehezebb elmenni a megjegyzés mellett. (És szerintem emiatt törlik is a választ.)


Ha nincs ötleted, élj egy keveset. Az majd meghozza.

2012. jún. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem baj, ha írni akarsz, de nincs ötleted. Attól még lehet írni, hogy nincs témád. Nem attól lesz valaki jó író, hogy van ezer ötlete. Azokat meg is kell tudni írni. Lehet, hogy az a része fog a legjobban menni. Csak kezdj el dolgozni, gondolkozz sokat, találj ki szereplőket, helyszíneket, írj róluk vázlatokat, még le is rajzolhatod őket. Eleinte nekem sem volt témám, hónapokig agyaltam, mire kitaláltam, miről írjak. Úgyhogy hajrá! :)
2012. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem értek egyet. Az ötlet az, ami arra sarkall, hogy megírja valaki. Ha nincs ötlet, akkor hamvába hullt dolog az egész. Egy jó ötlet az, ami motivációt ad szerintem. Ott kezdődik minden.
2012. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!