Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mért szereti mindenki a SzJG-t?

Mért szereti mindenki a SzJG-t?

Figyelt kérdés

Ha találkozok más lányokkal , mindig azt mondják hűha ez aztán a könyv , belekezdtem..kb. 50 oldalt olvastam, de ez a könyv egyszerűen unaaaalmas , szinte semmi érdekes nem történik benne , irodalmi értéke nulla,

a szereplők borzalmasak.Mért imádják ezt a könyvet annyian? 15/l


2013. márc. 9. 16:44
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal. Nem az itt a lényeg, hogy mindenki azt hajtogassa, hogy csak Tolsztojt lehet olvasni. Igenis van szórakoztató irodalom, amitől az ember csak annyit vár el, hogy szerezzen neki pár kellemes órát, és esetleg még tanuljon is belőle valamit. Ehhez képest vannak "ezek" a művek, amiknek primitív a nyelvezete, és nem szólnak semmiről.

Én azt mondom, hogy még mindig jobb, ha a fiatalság legalább olvas valamit, a gond az, hogy utána azt gondolják, hogy ez az elvárható színvonal.

Amikor olyat hallok, hogy ez a legjobb könyv, amit egy 15 éves életében olvasott... hát erősen elgondolkozom.

2013. márc. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
76%
Én sem szeretem az SZJG-t...nem is nagyon olvastam el csak éppen beleolvastam,de tényleg unalmas.Inkább maradok R.A. Salvatore és Oliver Bowden könyveinél. :) 15/l
2013. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindig csak klasszikus könyveket kell olvasni.Kikapcsolódásnak tökéletes.Én nagyon szeretem az első könyvben tényleg nem történik semmi, mert inkább bevezető jellegű, szerintem.Rengeteg jó poén van benne amin percekig fetrengtem a nevetéstől.A töri tanárunk és az igazgatón is elolvasta mind a 7 részt és már alig várják, hogy valamelyik diák kölcsönadja a 8-at.
2013. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem egyáltalán nem rossz ez a könyv, nekem ez a kedvenc könyvem! Szórakoztató, jó poénok vannak benne, aranyosak a szereplők, és az egész könyv a mindennapi tini életet mutatja meg. Igen, az első része unalmas(bár szerintem nem az,végülis nem kezdődhet úgy hogy és akkor elmentem az iskolába, és nagyon izgultam, stb....)

de ez is csak azt bizonyítja hogy te 50 oldal után, amikor még el sem kezdődött rendesen a történet, félbehagytad, szóval gyakorlatilag kifogott rajtad ez a könyv. ÉS amúgy ez a könyv mindennek mondható csak nem unalmasnak. Mert ha végig olvastad volna, tudnád, hogy milyen jó, de te úgy döntöttél, hogyha az első 50 oldal uncsi, az egész könyv az. Pedig nem....


Ajánlom olvasd végig, és akkor majd megfogod érteni hogy miért szeretik annyian.


Ja, és ne ócsárold itt a szereplőket, az irodalmi értéket, meg úgy a könyvet teljes egészében, mert az író nagyon jól megtudta írni úgy hogy az emberek 98%-a nagyon jónak találja, nincs benne helyesírási hiba, és nyolc könyvet meg tudott írni majdnem egy év alatt, + ez csak egy jó tanács: Mindenki, aki egy kicsit is tiszteli a könyvet amit olvas, végig olvassa, és nem ijed be rögtön a legelejején, mert ott még nem tudhatod, lehet hogy éppen az a könyv lenne a kedvenc könyved! :)

2013. márc. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Az egyik barátnőm végig olvasta , azt mondta dög unalmas szerinte is ;)

És egy év alatt 8 könyv?

Vajon a profik 1 év alatt mért csak egy könyvet adnak ki?(van hogy évek is kellenek) Talán mert azok jól kidolgozott történetek, érdekes történetszálakkal és karakterekkel, igényes fogalmazással.

„Mindenki, aki kicsit is tiszteli a könyvet amit olvas , végig olvassa" és te ha belekezdesz egy könyvbe , de miután elolvastál belőle valamennyi oldalt és nem tetszik,untat azt végig is olvasod? Na , látod hogy nem ;)

2013. márc. 9. 22:03
 16/41 anonim ***** válasza:
77%

Azt hiszem, hogy attól, mert valakinek nem tetszik egy könyv, még nem kellene ilyen kemény szavakkal bírálni azt.

Na most jöhetnek a lepontozások, de akkor is leírom, amit le akarok.

Az elsõ, és a legfontosabb az, hogy ez az egész könyv egy gimis lány naplója. Én nem tudom, ki ír itt naplót, egyáltalán ti írtok e, én igen, és tudom, elég furának hatna az, ha egy gimis lány naplója tele van "irodalmi értékkel", ahogy ti fogalmaztatok.

Én júliusban kezdtem el olvasni az elsõ részét, ami valóban nem volt valami izgalmas, de amikor annál a pontnál jártam, hogy lerakom a könyvet, akkor rájöttem, hogy már csak pár oldal van hátra :D A 2. részét már csak puszta kíváncsiságból is elolvastam, talán még ez sem olyan izgi, de a 3. része "drámai", a 4.-ben meg végre van jónéhány izgi jelenet, az 5. rész eleje feszült, aztán a vége full happy, talán 6. rész mondható még eseménytelennek, de ez meg ugye arról szól, hogy Reni hogy bír megbirkózni a féltékenységgel, és hogy hogy kezeli az egész kapcsolatát Cortezzel. Aztán a 7. részben nagy szerepet kap a továbbtanulás, meg minden, a végzõs évvel járó egyéb cécó. A 8. részt még nem olvastam, de az tutira valamennyire szomorú lesz. Plusz itt megjegyezném, hogy egy csomó olyan dolog történt a 7 kötet alatt, aminek nem került eddig se pont a végére, már csak ezért is érdemes elolvasni az egészet, mert szerintem ha az írónõ minden fejezetben leírta volna a sok miértet, akkor valóban sokan abbahagyták volna, de így van értelme tovább olvasni.

Azt se felejtsük el, hogy ebben nincsenek szuperhõsök, vámpírok, egyebek. Ez egy sima, átlagos fiatalokról szóló könyv, és itt most megcáfolnám azt, hogy az egész Reniről és Cortezrõl szól. Nem, ez a Szent Johanna Gimirõl szól. Reni nem csak magáról ír, hanem az osztálytársairól is és a barátjairól.

És akkor elismerem, annak ellenére, hogy olyan élethű, valóságos az egész, valahol minden olvasó tudja, hogy az egész olyan lehetetlen. Mi, olvasók nem lehetünk ilyen környezetben, mert nem hiszem, hogy olyan sokmindenkinek lenne pénze magánsulira. Az is fura, hogy a gimisek ennyire mellõzék a pia és szeksz témát stb. De azt hiszem pont ezekért a dolgokért szeretik ennyien az Szjg-t. Kikapcsol, tele van humoros részekkel, és a fõszereplõvel, Renivel is könnyen lehet azonosulni, legalábbis nekem mindenképen könnyü. Nem tudom, egy olyan, akinek számtalan barátja van, full népszerű, tud-e azonosulni egy ilyen "nyomi" karakterrel. Én tudok, mert én se épp a menõ, jó arcok társaságát erõsítem a suliban.

Na szóval kábé ennyi. Tudom, hogy hosszú, de ez van.

Aki meg az 50 oldalnál abbahagyja, annak javaslom, hogy nagy unalmában olvassa végig legalább az elsõ két kötetet (vagy az elsõt), és utána ítélkezzenek ilyen keményen.Az irodalmi értek meg ebben a szempontban szerintem kevéssé lényeges. Ahogy az írónõ maga is mondta, ez a sorozat az egyszerűségével szerzett annyi olvasót, mint amennyit. :)

2013. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 Mirk ***** válasza:
75%

Én nem olvasok szépirodalmat.

Ha véletlenül meglátok egy Coelhót, vagy Szabó Magdát, gyorsan hátat fordítok. Egyiktől sem olvastam még, de nem is akarok, mert nem az én világom. Ugyanez a helyzet, a múlt századi, vagy korábbi művekkel is.

Az irodalmi értéket nem kell és nem is lehet azonosítani a szépirodalommal, ez sztereotípia. Természetesen én is átvergődtem, néhány kötelező művön az iskolában, egyiket sem találtam élvezhetőnek, se túl értékesnek. Erkölcsi értékek felvonultatása és valami szerencsesüti-mondanivaló, ezek megvannak a gyerekmesékben is.

Ellenben olvastam olyan "szórakoztató", egyesek szerint "ponyva" regényeket, amelyek amellett, hogy élvezetes és magával ragadó történetet meséltek, értékes mondanivalóval rendelkeztek és rendkívül igényes módon lettek megírva.

A szépirodalom önmagában nem hordoz értéket, a kategorizálás semmit mondó. Itt is lehet találni értelmes és értelmetlen műveket, ugyanúgy, ahogy sci-fiben és fantasyben is.

Az szjg-t személy szerint nem olvastam és nem is fogom. A téma, önmagában taszító és értéktelen számomra.

Okos az író, az Alkonyat és a többi ponyva példájából kiindulva nagyon találékonyan, gyakorlatilag nulla erőfeszítéssel létrehozott egy sorozatot, mely a megfelelő célközönséget megcélozva nagy sikert aratott.

Az szjg olyan számomra, mint a többi érdektelen mű a világirodalom palettáján. Elsétálok mellettük, miközben kedvemre szemezgetek a számomra valóban értékes művek között.

Utolsó gondolatként hadd jegyezzem meg, milyen híven tükrözi a fiatalok készségfejlesztését ez a divatmű. Ezen az oldalon is szépen látszik, milyen helyesen írnak és szépen fogalmaznak az szjg fanok, ugye? :)

2013. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más tetszik.Kész.
2013. márc. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Coelho mint irodalmi érték ? Ne túlozzunk :D

Minden normális emeber hátat fordít ennek az " írónak".

2013. márc. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, általában végig szokás olvasni egy könyvet amibe belekezdtél, mert ahogy előbb is említettem, nem tudhatod 50 oldalból hogy milyen a könyv vagy milyen lesz a továbbiakban.
2013. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!