Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasnátok tovább?

Olvasnátok tovább?

Figyelt kérdés

Arra ébredtem, hogy anyámat meg akarják ölni.


Az ágyamban hevertem, még kóválygott a fejem az előző esti bortól, anyám pedig visított. Lerántottam magamról a takarót, egy ugrással az ajtónál termettem, s egyetlen mozdulattal téptem fel. A kilincs nagy koppanással csapódott a falnak. Lerobogtam a sötét lépcsőn; nem láttam a fokokat, nem láttam semmit, csak a megérzéseimre hagyatkozhattam. Odalentről halvány fény szűrődött fel. Amikor leértem, átvágtam a nappalin, s a konyhába rohantam. A látványt lefagyasztott. Nem tehettem róla, néhány másodpercre megdermedtem, s képtelen voltam levenni a szemem anyámról és az ismeretlen férfiról. Az szakállas alak éppen akkor esett neki a védtelen nőnek. Üvöltött.


Mit gondoltok a történetem legelejéről?



2015. okt. 8. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem olvasnám, nem érdekelne. Amúgy az, hogy a "látvány lefagyasztott" elég butácska nyelvhasználat.
2015. okt. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De rossznak is tartod (a látvány lefagyasztós mondaton kívül) vagy csak szimplán nem érdekel és nem olvasnád el? Nagy különbség.D
2015. okt. 8. 19:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"anyám pedig visított"

Szerintem kemény ide a visítás kategória, azt inkább hisztis kirohanásra használnám. Sikoltott nem jó? Igazából ez eléggé egyéni probléma... :D


"Az szakállas alak éppen akkor esett neki a védtelen nőnek. Üvöltött."

Nem tudom, valahogy nem érzem, hogy az üvöltés kire vonatkozik. Légy szíves, világosíts fel: a nő vagy a férfi üvöltött? Nekem határozottan nyers megfogalmazás.

2015. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az egész ehhez hasonlóan nyers, direkt megfogalmazás. Egyébként a fickó üvöltött, köszi, majd érzékeltetem.
2015. okt. 8. 19:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem is érdekel maga a történet ennyi alapján, meg ezek a magyartalan, furcsa, nem egyértleműen megfogalmazott dolgok sem tetszenek.
2015. okt. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Túlírsz, nem a jelenetnek megfelelően fogalmazol, nem tudod megfelelően átadni az érzelmeket emiatt, hiába E/1. Egy egész bekezés nagyjából arról, hogy a nézőpontkarakter lemegy a konyhába, ahol a lényegi dolgok történnek, miközben olyan részleteket ecsetelsz, amiket abban a pillanatban a szereplő valószínűleg fel sem fog, de legalábbis nem érdekes.

Az akció késleltetése meg a környezet leírása nem rossz gondolat, de nem így kéne, nem ebben a helyzetben. Ez túlságosan felfokozott érzelmi helyzet, amikor ennél sokkal kevesebb leírással kéne fogalmaznod. Ezért én nem olvasnám tovább.

2015. okt. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!