Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért rossz az ha egy tizenéve...

Miért rossz az ha egy tizenéves könyvet ír?

Figyelt kérdés
Nézem itt a kérdéseket és az ilyen tipusu kérdésekné szinte mindig olyanoka látok hogy: "Jobbat sz@rok mint a te írásaid együtvéve", "senki sem kívámcsi a te csöpögős 《világmegváltó》regényedre" meg ilyenek. Pedig a kérdés általában csak annyi hogy: "szerintetek érdemes lenne könyvet írni" és semmit nem tudunk magáról az írásról de így is támadják. Persze bizonyos fokig megérthető de akkor is! Muszáj így letámadni? Nem lenne egyszerübb higattan lebeszélni vagy kijavítani? Igen vannak olyan tizenévesek akik tényleg azt hiszik hogy ők milyen nagy írók de nem kellene ez alapján altalánosítani. Egy 12 éves is tudhat igényes novellát vagy bármit írni, nem azt mondom hogy mindegyik, de van.

2016. jan. 19. 21:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

Az, hogy "ez egy nagy rakás lósz@r" valóban egy vélemény, viszont semmi szín alatt nem nevezném kritikának. Egy ilyen beszólás rohadt élet, nem fogja előrébb vinni a lelkes önjelölt kis írókat a saját hibáinak kijavításában.

Ezen nem lehet elgondolkodni, ha ezt írják neked, nem látod a másik ember szemszögéből a művedet, csak annyit, hogy valami gyökérnek, aki képtelen összerakni egy nyamvadt tőmondatnál többet, nem tetszett az, amit írtál.

Ebből ennyi a tanulság, semmi több.

Ha veszed a fáradtságot, és végigolvasod azt a "sz@rt" akkor arra is vedd a fáradtságot, hogy adj valamit a szerencsétlen gyereknek, amin elindulhat.

"Jobbat sz@rok ennél a novellánál, mert a párbeszéd erőltetett, nem reális, ahogy a főhős hozzááll a problémához, ráadásul van egy hatalmas logikai baki a harmadik bekezdésben"

Itt kezdődik egy valamit érő hozzászólás... Te is kiélhetted sz@rozós/alázós vágyaidat, ráadásul valamit adtál is annak a szerencsétlennek írópalántának, akiből ez a sötét és rideg világ még nem ölte ki azokat az álmokat, amik egyszer mindannyiunkban megvoltak.

Mondjuk az rejtély, hogy egyesek szerint rendben van, hogy felnőttek oltogatnak tizenhárom és háromnegyed éveseket ("tehetségtelen szar vagy, menjél kapálni") viszont amikor én gáncsolok el egy hasonló korú taknyost, és ordítom a képébe, hogy "ilyen az élet, szokj hozzá kisköcsög" akkor senki sem vitatná a taplóságomat.

2016. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
58%

Mint mondtam a negatív kritikát is ki kell érdemelni. Hiába írok addig neki bármit is, ameddig semmi alapja nincs az egészhez. És ha a legalapabb dolgokat segítség nélkül nem képes megalkotni, akkor az írásait egyáltalán nem kell publikálnia. Írjon, ha szórakoztatja, de többet ennél nem fog elérni.

Ameddig semmi - negatívan sem - értékelhető dolog nincs az egészben, addig bizony a szar, az szar marad.

2016. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%

Gyenge kifogás, remélem nem vagy tanár...

Olvasok néha ilyen kezdő írásokat itt, és még nem láttam olyan (korukhoz mérten) menthetetlenül rossz írást, amin az isteni beavatkozás sem segíthet. Igen, sokszor a téma elcsépelt, a stílus gyerekes, a főhősnő Mary Sue, és úgy általában támasztanod kell a fejed, hogy végig tudd olvasni, de tudod mit? Minimális gondolkodás után ezeket a dolgokat meg lehet fogalmazni, és a sz@rozás továbbra is téged minősít, nem a gyereket.

2016. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem csak a prűdséged az oka mindennek. Képtelen vagy elviselni a szar szót. Az is bizonyítja ezt, hogy @-al írod. Teljesen félreasszociálsz emiatt.

És hidd el az én szarozásom többet ér egy olyan írónak, akiből tényleg író lesz mert tehetséges, mint hogy te álszenten próbálod finomítani a valóságot. Semmivel sem jobb mentalitás ez, mint az, ha ezen "írók" szülei/rokonai/barátai rámondják az írásra, hogy jó, közben pedig azt gondolják, hogy szar.


De hát te biztos jobban tudod, egy hülyét úgysem lehet meggyőzni semmiről.

2016. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs vele baj, viszont ha kap tőlem egy kritikát - ami nem durva, csak leírom, mi a baj -, a 99%uk MEGSÉRTŐDIK rajta! ETTŐL megyek a falnak, legyen már annyi benne, hogy nem ignorál, és/vagy visszadumál, hanem elgondolkodik azon, amiket írok/unk.


A másik kedvenc, hogy "akkor mutass te, ha annyira okos vagy!" - NEM, miért kéne megmutatnom? Persze, vagdalkozni könnyebb.


Lebeszéln pedig isten ments, hadd írjon, ha neki örömet okoz, csak legyen benne kis alázat az írás iránt, és fogadja el, hogy az elsők nem jók, de ha nem adja fel, akkor 5-10 év múlva már elgondolkozhat a továbbiakon.

2016. jan. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%
Annyira komolyan gondolná az írást, akkor nem itt a Gyakori Kérdéseken publikálnák a műveiket. Tucatnyi kifejezetten erre a célra létrejött oldal van, ahol felöltheti a művét és részletes kritikákat kap az olvasóktól. Amíg az írásaival kapcsolatban ilyen igénytelen, hogy erre nem veszi a fáradságot, addig fogadja el, ha kritikának annyit kap ,,ez szar". Annyira érdekli az írás, akkor egyből felteszi a kérdést, hogy miben kellene fejlődnie. Nem olyanokat ír egyből, hogy ,,mi az, hogy ez szar? Írj jobbat, ha tudsz, negatív kritikát nem kérek, stb". 99%-ban ez megy, és nem csak az ,,ez szar" negatív kritikákra. Akkor minek erőltessem meg magam azzal, hogy elmagyarázom mi a rossz a művében? Ha érdekli úgyis rákérdez miért tartom szarnak.
2016. jan. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond az írással - én 7 évesen is írtam "regényt" amin felnőtt fejjel persze csak röhögök, annyira naiv és kiforratlan. Pedig akkor milyen büszke voltam rá és mennyire jónak gondoltam!

Viszont azzal már van gond, ha valaki annyira birka, hogy idegen emberek véleménye és bátorítása kell ahhoz, hogy tegyen valamit. Írni akar? Írjon. Mi közöm hozzá? Majd érdekel, ha annyira jót írt, hogy kiadásba került és felfigyelek rá a könyvesboltban. Azt is megkérdezi itt, hogy ihat-e egy pohár tejet?

A másik fajta, aki leírja a végtelenül elcsépelt történetvázlatát. Három mondatban tizennyolc súlyos nyelvi hibával - amit hiába fog a telefonra, mert nem helytálló érv. Esetleg egy fél oldalas részletet is bemásol. Elcsépelt karakterek, teljesen közhelyes "fordulatok" és logikai hiányosságok tömkelegével találkoztam.

Tény, hogy sok troll kommentelő van, de teljesen valódi és helytálló kritikákat is szoktak kapni. Erre csak sértődés és hiszti a reakció, amely átmegy személyeskedésbe seperc alatt a kérdező részéről. Sokan úgy gondolják, hogy fél óra alatt összecsapott fércművekkel, harmadikos szintű nyelvtannal publikált szerzőkké válnak... aztán fáj, ha az első közönség is leszavazza. Akit ennyi elkedvetlenít, az tényleg bele se kezdjen.

Egyébként nem igazán szoktam hozzászólni, mert már mindent leírnak előttem, inkább csak olvasó vagyok az ilyen kérdéseknél. Szóval ezek csak olyan általános megfigyelések.

2016. jan. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!