Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire ciki felnőttként...

Mennyire ciki felnőttként elkezdeni ifj. Regényeket olvasni? Iskolában tanultam olvasni, és amikor belelapoztam 1-2 kötelezőbe odavágtam és többet nem olvastam egyet sem. Szenvedéllyel utáltam az olvasást eddig. F

Figyelt kérdés

Eddig szenvedéllyel utáltam az olvasást, ugyanis az számomra mindig egyet jelentett az unalommal. Kijelenthetem, hogy egy kötelező olvasmányt sem olvastam ki. A Vukot anyu felolvasta nekem, nem is értettem sok helyen, a többibe belelapoztam és odavágtam. Olyan is volt, amit rituálisan el is égettem egy vasvödörben, jelezve ezzel mindenki felé, hogy én SOHA nem olvasom el, mert annyira nem érdekel.


Azonban nemrég, a kezembe akadt pár philip pulman ifjúsági regény (arany iránytű, titokzatos kés, borostyán látcső). Ezekbe belekezdtem, gondoltam adok még egy utolsó próbát, amit nem kötelességből követek el.... hihetetlenül megtetszettek. Ezek a könyvek könnyű nyelvezetűek, rendkívül szórakoztatóak. Nincs bennük egy oldalnyi unalom sem. Sőt, tudom hogy abba kéne hagyni, mert másnap kelek - ágyban olvasok- de NEM TUDOM. Szerintetek mennyire ciki ha nekem felnőttként jött meg a kedvem az olvasáshoz és így is inkább a gyerekeknek szóló könyvekhez? Fiatal vagyok még magam is, húszas éveim elejét taposom... szakirodalmat mindig is szerettem olvasni.


Amúgy az irodalom érettségim hármas lett, történelem kettes, a többi pedig ötös és emellett 2 emelt szintűn is elértem 80% felett! Mindezek ellenére szociális munkásnak tanulok, mert én ott szeretnék érvényesülni.


A történelmet rühellem, a régmúlt soha nem érdekelt, csak aktuális vagy közelmúltban játszódó filmeket tudok nézni, de a kedvenceim a jövőbeliek. Lehet ez okozta a könyv undoromat? Mert ezek mind régen játszódnak?


2016. jún. 16. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha cikinek tartod, akkor egyszerűen ne reklámozd és kész.
2016. jún. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az olvasás soha nem ciki, akármilyen könyvről is van szó. Olvass nyugodtan, egyébként ha jól tudom, Philip Pullman a könyveit minden korosztálynak szánta. :)
2016. jún. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ciki ifjúsági regényeket olvasni :)

Most, hogy kezdesz ráérezni az olvasás ízére olvass bármit, amit érdekesnek találsz.


Ha a fantasy és jövőben játszódó történeteket szereted, akkor ajánlom, hogy olvass bele ezekbe :)

Útvesztő (James Dashner)

Nem vagyok sorozatgyilkos (Dan Wells)

Rémségek cirkusza (Darren Shan)

Legenda (Marie Lu)

Tövisek hercege (Mark Lawrence)

A szamarkandi amulett (Jonathan Stroud)

2016. jún. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mindig is imádtam olvasni, és most, 27 évesen is szívesen olvasok ifjúsági regényeket (is). Nem ciki egyáltalán :-)
2016. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem egyáltalán nem ciki, ha ifjúsági regényeket olvasol.Rengeteg ismerősöm van(köztük az anyukám is) aki olyan könyveket olvas, mint én(hetedikes vagyok).Velük szoktam ezekről a könyvekről beszéni:). Szerintem ha ilyet olvasol lehetsz akkor is gyerek ha már nyugdíjas leszel!;)

2016. okt. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!