Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter rajongók, ki a...

Harry Potter rajongók, ki a kedvenc szereplőtök és miért pont ő? Illetve melyik lény a kedvencetek és miért az?

Figyelt kérdés

2017. nov. 4. 16:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Harry, Luna, Neville, az ikrek, Molly Weasley , McGalagony, Dubledore

Kedvenc lény nalam a bagoly és a sárkány

McGalagony amiért kiáll a diákjai mellett

Luna mert különleges személyiségű és vicces

Neville is mert különleges , eléggé keveset szerepel de szerintem jó személyisége van , főleg a végére

Az ikreket nem kell magyaráznom :D viccesek és jó testvérek

Molly Weasly t már előttem leírtak hogy mindenkit befogad, nem ítélkezik előre és anyai szerepe van harry életében

Dubledore szerintem zseniális :D akkor szeretem a legjobban amikor vicces meg tök jó hogy olyan nagyon erős mágus

Harry meg örök kedvenc , nem azért mert főszereplő hanem mert tetszik a személyisége és nekem tetszik ahogy az írónő írta a történeteket hogy harry mindig a középpontba volt :D

Remélem nem baj hogy nem sok véleményt írtam :D

Éljen Rowling :D

2017. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ginny Weasley. Szerintem nagyon erős lány, és annak ellenére, hogy majdnem meghalt, nem magába fordult, hanem megerősítette. Ginny tudta kezelni Harry-t is. Egyszerűen a tetteiért szeretem. A kedvenc legendás lényem, pedig a Főnix.
2017. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Piton. Az ő története és személyisége a legizgalmasabb, és legösszetettebb.


Állatok közül a Durrfarkú Szúrcsókok-on szórakoztam a legjobban.

2017. nov. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
62%
Piton, mert ő az egyetlen valóban bonyolult és titokzatos karakter.
2017. nov. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rengeteg kedvenc szereplom van, nem tudnek valasztani hogy kozuluk. Szeretem Voldemortek es Harryek oldalat is, de talan Voldemortekkal jobban szimpatizalok. Talan azert mert erdekesebbnek talalom oket, mivel altalaban mindenki a konyv jo oldalon allo szereploiert van oda, es az egesz konyvben Harryek voltak a kozpontban. Amugy en magat Harryt annyira nem kedvelem, neha elegge idegesitonek talaltam az allando hoskodeset. De hat o sem tokeletes :)

A kedvenc varazslenyeim a thesztralok, a sarkanyok, a griffek (az olyanok ami a fantastic beastben is van) de a furkaszokat is szeretem, nagyon cukik. Meg igazabol a fantastic beastben amik szerepeltek lenyek mind nagyon szeretnivaloak voltak

2017. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Fred és George Egyértelmű miért:D

Oliver Wood Bár nem volt túl fontos szereplő, viszont tökéletes csapatkapitánya volt a Griffendél kviddics csapatának.

Lee Jordan Sokat leheket röhögni a kommentátori beszólásain.

Minerva McGalagony Bár szigorú tanár volt az ötödik részben a Főnix rendjében voltak olyan pillanatok amiket imádtam tőle.

Az összes diák aki Umbridge itiszben szenvedett.:D

Sirius Black Nagyon jó keresztapja volt Harrynek. Bár filmben szimpatikusabb volt.

Cedric Diggory Nagyon keveset szerepelt mégis az egyik kedvenc szereplőm mert Harryvel sokat segítik egymást a Trimágus Tusán és én sírtam a halálán.

Neville Bár nagxon kis esetlen volt az első néhány részben a végére egész jó varázsló lett és hihetetlenül bátor volt. Főleg a hetedik részben a Carrow testvérekre tett beszólásai miatt.

Luna Mert hihetetlenül kitart az állítása mellett.

Mindenki aki a hetedik részben Carrowék ellen volt.

Regulus Arcturus Black Bár halálfaló volt a legvégén amikor tudta hogy rossz útra tért megpróbálta medsemmisíteni Voldemort egyik horcruxát és megmentette a házimanóját. Ami azért a családjára nézve szokatlan hogyha még Sirius is úgy bánt Siporral ahogy. Amúgy én szóvesen láttam volna a filmekben és szerepelhetett volna a könyvekben is nemcsak említés gyanánt.

Michael Corner Bár ő se szerepelt sokat mégis hogy képes volt megkockáztatni hogy elkapják és csúnyán megbüntetik mégis kimentette azt az elsős lányt.

2017. nov. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Még Ginny is a kedvencem mert rendkívül erős lány és alig látni sírni.

A kedvenc lényeim pedig a

1.Főnix

2.Thesztrál

3.Durrfarkú szurcsók

2017. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Hermione - Nagyon tudok vele azonosulni, én is a könyvmolyok és a stréberek táborát erősítem.


Piton - Mert szeretett egy életen át egy nőt, aztán védelmezett egy életen át egy fiút. Csodálatos történet az övé, a legszebb száll a könyvekben.


Nem is véletlen, hogy Hermione/Piton témájú ficeket írok, és csak olyat olvasok :)

2017. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Én együtt nőttem fel a szereplőkkel, majd' mindenkit szeretek, nem tudok külön kedvencet kiemelni. Harry-t ismerjük meg legjobban, vele lehet talán a legkönnyebben azonosulni. Luna nagyon megfogott. Draco-val és a családjával a 7. részig ellenszenveztem, ott kapott némi árnyalást a karakterük. Piton a kezdetektől összetettebb volt, ott lehetett sejteni, hogy nem szimpla rosszindulatról van szó.

A gonoszok: szerintem a legijesztőbb gonosz igazából Unbridge. A tipikus kisember, aki tele van frusztrációval, és bármilyen embertlelen rendszer kiszolgálója lesz, ha ezzel hatalmat kaphat, és kiélheti a szadizmusát. Ugyanakkor vannak érzései, tudja, mi a jó és a rossz, ennek fényében dönthet. Ez a hétköznapi, nagyon is emberi gonoszsága teszi őt félelmetesebbé a könyv főmumusainál. Mert az Umbridge-ek köztünk járnak, a kibontakozásra várva. Bellatrix pl. nem ilyen mindennapi figura, egyszerűen őrült, és mániákusan szerelmes. Szadista, meg meg-kell-állítani típus, akivel nem találkoznék egy sötét sikátorban, de tulajdonképpen beteg, és ez súlyosan bekorlátozza, hogy milyen döntésekre lehet ő egyáltalán képes. És ugyanez áll Voldemortra, akivel szerintem az írónő sem tudott mit kezdeni. Elindította egy gyerekmese gonoszaként, akinek ugye az az egyetlen lényeges tulajdonsága, hogy nagyon gonosz, és nemigen magyarázgatjuk, miért is, majd később megpróbálta mégis magyarázni, mert a későbbi könyvekhez nem illett volna a gonosz, csak mert-típusú gonosz. Így hát behozta, hogy azért lett ilyen, mert szeretetlenül nőtt fel, eleve egy szerelmi bájital hatása alatt fogant, ezt tetézte az árvaház stb. De aztán mégis visszarakja sablonos, árnyalatlan gonosznak azzal, hogy soha, gyermekként sem volt egy jó megnyilvánulása, gyerekként sem érzett semmit, egyszerűen képtelen a szeretetre, együttérzésre, nincs lelkiismerete. Hiába mondatja el ezerszer Dumbledore-val a könyvben, hogy a döntéseink így meg úgy, meg hogy Voldemort is dönthetett volna, valójában ezzel a veleszületett személyiséggel, amit készen kapott, nemigen dönthetett. Akkor dönthetett volna, ha valaki neveli is, nem csak úgy felnő. Sok pszichopata él normális életet, mert ha nem is tudnak normális, szerető emberek lenni, egy normális nevelés mellett megtanulják a normákat, amikhez tartaniuk kell magukat. Voldemort igazából nevelést nem kapott. Csak oktatást, meg kaját, meg fedelet a feje fölé. Egy pszichopata személyiséggel önmagától nem lehetett meg az a belátása, amit Dumbledore meg mindenki elvárt volna tőle. Ezt talán maga az írónő is érezte, mert egyszer nyilatkozta, hogy lehetett volna jobb ember, ha az anyja felneveli. Szóval igazából nem voltak neki annyira döntési lehetőségei, mint Umbridge-nek, ő is nyugodtan tekinthető betegnek, azzal együtt, hogy őt is meg kellett állítani. Hitelesebben ki lehetett volna hozni ezt a "mi-magunk-döntünk" dolgot azzal, ha olyan gyerekként mutatta volna be a 6-os könyvben, akinek még lett volna lehetősége érzelmileg gazdag életet élni, lett volna legalább egy barátja, akitől elszakad vagy ilyesmi, és fokozatosan, a döntései által épült volna le emberileg. Mert így kaptunk egy olyan karaktert, aki kb. már kiskorától fogva, gyárilag volt predesztinálva arra, hogy belőle gonosz lesz, és aztán rajta kérik számon, hogy miért lett az.

2017. dec. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
100%
Pitont nagyon szeretem, mert olyan hűvös és nem tudni sosem hogy most melyik oldalon is van... De én bírtam a Harry Ron Hermione triót is :) jaa + az aki forgatni tudja a szemeit nem is tudom hogy hívták na őt nagyon kedveltem :D
2018. febr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!