Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Kpoposok, ti hogy álltok ehez:?

Kpoposok, ti hogy álltok ehez:?

Figyelt kérdés

Ez most csak úgy belehasított a fejembe, hogy a multifandomosok (köztük én is) ugye sok bandát/idolt stanelnek, de belegondoltam hogy késôbb milyen rossz lesz, amikor már idôsödnek-idôsödnek, s amikor már öregek lesznek sorjába mennek el.. az idolok nagy része most a huszas éveikben járnak, csak belegondolni hogy csak telik az idô s nekik is eljön majd az idô hogy párkapcsolatuk lesz, családot alapítanak, aztán mikor megöregszenek, akkor mi sorba kapjuk a szívfacsaró híreket hogy "elhunyt xy idol" akiket szeretünk s tisztelünk. Mégha felnôtt korban nem is hallgatom ôket annyira majd mint most, attól mèg örökre a szívembe maradnak.. ēs ja, most valamiért belegondoltam ebbe, s muszáj volt valahol, valakinek kiadnom ezt magamból.


17L



2019. dec. 20. 14:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
14%

22 éves kpopper vagyok és tényleg gáz, hogy random angol szavakat használ valaki, miközben van rá magyar szó is. Ez a divatangol és szánalmas. A helyesíásod pedig tényleg siralmas.

Az idolok zöme pedig harmincas-negyvenes, a harmadik generációs bandák huszasok, az első generációsok és a második generációsok már túl vannak a harmincos vagy már nagyon közel vannak hozzá.

2019. dec. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
hûha, kb 3 angol szó van benne, abból kettô nem igazán használatos magyarul. Az idol szó létezik a magyar nyelvben is, idol/sztár/celeb stb., szinoníma, csak ebben a mûfajban nem a sztár vagy celeb a használatos, hanem az idol. A multifandom meg elég hülyén hangzana magyarul, multifandomos: több bandát szeretô ember, valahogy īgy hangzana. S szerintem semmi baj a helyesírásommal, ha meg az zavar hogy az ékezetek furák, akkor szeretném hogy tudd, ilyen a billentyûzetem, elnézést. Valaki még ékezetet se használ, nameg ne ezen 3 szaros angol szón akadjunk ki, ritkán használom, szóban meg nem is.
2019. dec. 29. 00:40
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Na most szivfacsarasrol beszélsz csak az a gond hogy mar most is olyan depressziósak agyon vannak dolgoztatva alig keresnek 1-2 kivételével egy szoval olyan keserű és nehéz életet élnek hogy csak na!!!

És te ezt sajnálod hogy majd családot alapítanak és végre normalisan élhetnek ember módjára? Mert most kb ugy élnek mint a kutyák vagy rosszabbul!!!

Megsugom aki azt mondja hogy ezzel jar a hírnév nos... csak egyet mondok opitz barbi! Normális fanok akik nem ugatnak bele ha lesz neki kapcsolata és már most többet keres mint a legtöbb idol! Az meg a masik hogy ő tud is énekelni... mert a legtöbb idol hangfelvételekről énekel... még ha nincs is tánc... + mar külföldön is van egy szép kis hírneve

Nem akarom le szólni a kpopot 1-2 zene nekem is nagyon tetszik meg 1-2 idol is nagyon szimpatikus a színészet en túli személyesét is nagyon szeretem neki (ja az meg a masik hogy kamerák elott nagyon meg kell játszaniuk egymást!) szoval csak annyi hogy a kpop szamka/világ az egyik legmocskosabb dolog ami létezik! Embertelen bánásmód teljes kihasznalas minden szemszögből, zero magánélet, még az egészségüket is megrontják nekik! Egy szép nagy hazugság az egész

2020. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
egyetlen egy szóval se írtam azt hogy én azt sajnálom hogy lesz majd családjuk..XD már bocsánat, szövegértés. Pont hogy annak örülnék, én nekem csak az volt a bajom hogy multifandomosként (csakhogy a boomerek ne sírjanak: több bandát szeretô rajongó), milyen rossz érzés lesz késôbb amikor az a sok elôadó el fog hunyni, de ezen már túlléptem, nem kell még ezen rágnom magam, megértettem. Tudom hogy nem boldogságos ez a zenei ipar, de nem dolgozol az adott cégnél, honnan tudod teljesen hogy valójában mit hogy csinálnak ott? nem tudod, s senki se, csak amit mi le tudunk szûrni belôle. De kétlem hogy MINDENT megjátszanának, ahhoz már túl jó színésznek kéne lenni, ôk meg énekesek/dalszerzôk stb.. Lehet látni az igazi mosolyt és a kamu mosolyt is hogy milyen.
2020. jan. 10. 00:38
 15/25 anonim ***** válasza:
34%

Na most csak néz meg videokat korábbi ex idolokrol akik tudnak mar beszélni jo par dologról! Ott elmondják mennyire is volt nehéz -4 fiókokban fotozkodni rövid szoknya mivan vagy táncolni 1-2 fokban

Meg azt is hogy napi 15 órát dolgoztak vagy többet volt hogy egy nap csak 1 órát aludtak! Azt is elmondtak hogy milyen éhesek voltak... és hogy semmi magán életük nem volt még a kamerák utan sem mindentől be kelet számolniuk a managernek hogy hova mennek mit ehetnek mit rakhatják fel a netre kivel beszélhetnek (mar ha meg csinálhatták!!!)

Az meg a masik hogy a fizetésük is elég kevés volt... (mármint Korea tényleg drága hely főleg a lakás és 1-2 dolog meg az hogy ugyebár ők a nyereség max 10-20%-át kapjak meg ami még 3-8-10 felé oszlik!

Szerintem már most is elég szomorú az életük!

Sőt a legtöbb cég kényszeríti is a plasztik műtétet! A szexualis kizsákmányolás meg alap! Még ha nem is az a koncepció akkor is 3-4 év után már európai szintet is megszégyenítő ruhákban vannak amiknél nincs beleszólás...! Az meg a masik hogy aki öregségben hal meg azt sosem szabad sajnálni! Azt jelenti hogy egy életet le élt! Nagyon sokan a felnőtt kort sem erik meg nemhogy az öreg kort...!

2020. jan. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Kedves 2. válaszoló! Áttól még, hogy sok lemezkiado rosszabb, nem minden idol nak van rossz élete. És ha még rossz is nekik nem kell emiatt utalni őket. Komolyan az a bajod hogy olyanokat támogatunk akiknek nem anyira jó? Azért mert rossz életük van nem szabad őket szeretni és felnézni rájuk amiért eszt kibírják? Amúgy nem értem azokat akik azért jönnen ide, hogy szidják a kpopot ez is egy zenei stílus mint bármelyik más. A kérdésedre visszatérve kedves kérdező, igen, nekik is van életük, mint bárki másnak. : )
2020. ápr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

utolsó! amit az idolok csinálnak az korántsem tiszteletre méltó é követendő! ez nem utálat hanem tény!

1: senki sem kényszeríti rájuk az idol szakmát!

2: felmondanak minden elvükkel eladják testüket és lelküket!

3: felmondanak minden emberi méltóságukkal és jogukkal! egy cseppnyi múló hírnévért...!

4: szinte sosem mondanak igazat ez számukra ilyen tabu dolog, általában nem mondhatják el a véleményüket és valós érzéseiket és van hogy hazudnak is a jelenlegi élethelyzetükről (párkapcsolat, gyerek, egyéb)

5: saját testi és lelki egészségüket betegítik meg!

ezért sem követendő példa és még jobban nem elismerő illetve tiszteletre méltó életmód!

ez nem utálat hanem ezek a valós tények!

egyrészt képesek lehetnének a változtatásra mert jelenleg a legtöbb idol este max 2-4 órát alszik (saját döntésük révén) nem lépnek fel a szexuális illetve egyéb kizsákmányolás ellen!

2020. ápr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
92%

Jézus, emberek. Szegény lány nem azt kérte, hogy fennakadjatok a helyesírásán, esetleg azon a három angol szón, sőt igazán nem is várt válszokat, mivel nem kérdés amit leírt, vagy ha várt is, akkorsem ilyeneket. Nem szeretnék itt veszekedést, meg hasonlókat, (bár ez a magyarokkal elég nehéz, talán ezért is beszélgetek szívesebben külföldi kpoperekkel (vagy koreai zene hallgatókkal, nehogy ebbe is belekössetek)) de ne kezdjetek olyanokat írni, hogy 'majd kinövöd ezt a stílust' 'mindegyik öngyilkos lesz' 'támogatod a rabszolgákat' stb. Ezeknek a válaszoknak köze sincs a 'kérdéshez'. Senki nem kíváncsi arra, amit itt leírtatok. Nyilván, mint a kpopperek (koreai zenehallgatók) legtöbbje, tisztában van, mi megy egyes ügynökségeknél. Valamint, nem hiszem, hogy ki fogja nőni ezt a 'stílust' mivel egy banda szeretete nem csak abból áll, hogy szeretjük a zenéiket, de nyilván ezt a válaszolók negyede nem érti, ami rendben is van, csak ne írkálnának hülyeségeket. Nem tudom mi kézteti arra itt az embereket, hogy válaszolgassanak olyan kérdésekre, amikről fogalmuk sincs, de ha megteszik legalább normálisan tennék, tényleg azokra válaszolva.



Egyébként én is multifandomos vagyok (magyarul több bandát is szeretek) és ami azt illeti, ebbe már én is belegondoltam. Persze, utána azonnal elhesegettem az ilyeneket, mert tényleg rosszul érzem magam tőlük. Azt sem tudom elképzelni, ha katonaságba mennek, (bár tudom, nekik tesz jót) mi lesz velem, mert féltem őket, és ha tehetném bebugyolálnám őket egy pokrócba.


Mi lesz velem, ha már nem kapok hírt róluk? Rettenetesen hiányoznak, már akkor, ha nem hallom a zenéjüket. És tényleg, mondhatja bárki, hogy ez már beteges, hadd szeressem őket úgy, ahogyan én szeretném. Semmi közötök nincs ehhez. És még mindig képtelenség számomra elhinni, hogy egyszer megunom őket. Lehetetlen.

2020. ápr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó... nos ez mar betegség szinte amit jobb ki nőni! Nem a zene hallgatást hanem ezt hogy belebugyolálnád örökre őket és nem engednéd hogy családjuk legyenek nekik és boldogok legyenek!

Ezért sem szeretek én fanokkal beszélni mert mindegyik őrült idiota vak elmebeteg akiknek beszélhetsz bármit bármennyi logikus érveket nem nem nem értik meg mindaddig nekik mindegy amig a fambase-ba megy azok a bizonyos dolgok (kizsákmányolás, túlmunka stb) de pl amit randira kerül a sor akkor mar végük van hogy merészelik az idolok meg hasonlók... és még ezek közt is akad olyan hogy oke vele randozhat mert jó fej (pl heechul esete) mert igazából sokkal jobb mint ha meleg lenne ha szinte hozza képest egy gyerekkel randizik 😅😂 (lényegeben itt arról van szo hogy heechult azert fogadták el mert nagyon sok meleg pletyka terjedt róla de ha egy masik kora beli idol lett volna akiről biztos tudjak hogy nem meleg akkor valószínűleg vége lett volna a karrierjének....)

2020. ápr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#18

"Azt sem tudom elképzelni, ha katonaságba mennek"

Korea rajongásom kezdetén én sem tudtam elképzelni, sőt, amikor megtudtam ezt a dolgot, nagyon kétségbe voltam esve. De most ott tartunk, hogy az összes létező kedvencem, színészek és idolok egyaránt épp most teljesítik a katonai szolgálatukat, és gyorsabban telik az idő, mint gondoltam volna. És megvan ennek is az előnye, egyrészt láthatod őket rövid hajjal, másrészt baromi jól festenek katonai egyenruhában. :D

Szóval emiatt sem kell aggódni, igazából tök jó érzés várni rájuk, minden egyes friss fotónak, vagy rajongókhoz címzett levélnek nagyon tudok örülni. Az a 21 hónap iszonyú gyorsan eltelik, utána pedig újult erővel térnek majd vissza. Úgyhogy ne aggódj azon, ha majd a te kedvenceid vonulnak be. :)


#19, szerintem te teljesen félreérted az előtted szóló szavait. Szerintem szó sincs arról, hogy nem engedné, hogy családjuk legyen. :) Egyszerűen csak egy fiatal lányról van szó, aki félti a kedvenceit és meg akarja őrizni a pillanatot, és nem tudja elképzelni, hogy egyszer máshogy lesz majd, mint most. Ez nem azt jelenti, hogy rosszat akar nekik, vagy ne akarná, hogy boldogok legyenek.

Amúgy nem értek egyet azzal kapcsolatban, amit a randizásról mondtál. Pl. Kang Daniel fiatal, mégsem ment tönkre a karrierje, csak mert randizgatni kezdett. Egyszerűen csak az entertainmentek és a rajongók is kezdtek egy normálisabb irányt venni ezen a téren, főleg a külföldi rajongóknak van ebben nagy szerepe. Jó, persze, ez a hír is hatalmas port kavart, de sokan szeretik és tamogatják őket, és nem ment tönkre a karrierjük.

2020. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!