Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » GWM 100ezerFt gyerektartást...

GWM 100ezerFt gyerektartást elégnek gondol 2 gyerekre...Reálisnak gondoljátok ezt?Szerintem nevetséges úgy,hogy 2+5 éves gyerek mellett az anya még min.10 évig nem tud karriert építeni+betegség esetén otthon kell maradni+sokat kell foglalkozni velük.

Figyelt kérdés

2022. márc. 23. 09:24
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
0%
A 100 ezer nem túl sok, de anyukának miért kéne még 10 évig otthon ülnie? Azt nyilatkozta, hogy a pasija miatt adta fel a munkáját. Akkor 24 éves volt, most meg 32. Mit csinált az elmúlt 8 évben? Illetve valószínű, hogy ők maradtak a lakásban, tehát lakhatásra sem kell költenie. Egyébként a legtöbb nyugati országban a nők a gyerek 1 éves korában visszamennek dolgozni, van ahol még korábban. És azt mondta, fordítani szokott, azt bőven lehet részmunkaidőben. Az apuka meg biztos, hogy a gyerekeknek továbbra is mindent megvesz.
2022. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim válasza:
14%

A gyerektartás egy fix MINIMUM összeg a gyerek költségeire, arra, hogy legyen mit ennie, de nyilván nem minden nap bélszín + kaviár. Legyen ruhája, de nyilván nem 10 pár Gucci cipő meg 20 nadrág. Ha valaki akar az küldhet ennél többet vagy vehet a gyerekeinek holmikat.


Gondolom ha a férfi küld 50 ezret/gyerek akkor mivel a nő is szülő, elvileg dolgozik ő is, költsön akkor ő is 50 ezret/gyerek + akinél a gyerek az kap 10 ezer adókedvezményt gyerekenként + 12.200 családi pótlék gyerekenként. Tehát kijön 122.200 forint/gyerek. Nekem felnőtt férfiként 60 ezerből kijön az egészséges táplálkozás havonta. Zöldség/gyümölcs/hús/fűszerek + néha édesség és üdítő. Egy gyerek nem eszik ennyit + csak kérdezzük meg a szüleinket, nagyszüleinket hányszor ettek cukros vagy zsíros kenyeret, az sokkal olcsóbb és mégis túlélték valahogy, de mindegy, marad 60 ezer... Tisztálkodási szerek meg ilyesmik nekem felnőttként kijönnek 5 ezer forintból, marad 55. Persze néha betegek sajnos a gyerekek, de nem minden hónapban, szóval ah havi 5 ezret számolok gyógyszerre az is bőven elég. Marad 50. Ezen kívül már csak a ruhák a muszáj dolgok. Ezeket viszont kortól függően hónapokra/évekre veszünk. 12x50 ezer... egy évben marad 600.000 forint/gyerek... Bőségesen ki kellene jönni ebből a pénzből. Ezen kívül még mi LEHET költség? Osztálykirándulás, ami nem kötelező, nem képzi a minimum részét. Majd idősebb korban kell telefon, de ott s em muszáj a legújabb Iphone, elég egy telefonálásra alkalmas dolog, majd ha a gyerek szeretne jobbat, akkor majd megy diákmunkára, ha nem elég idős, akkor meg pl. minek neki a legújabb Iphone? Szóval 50 ezerből nem, vagy csak neccesen ehet kihozni egy gyereket, de nem is csak az apának kell eltartani, az anya is szülő, ő is költsön a gyerekre.


Még meg kell jegyezni, hogy ugye ha beteg a gyerek akkor ő marad otthon, nem az apa (bár megbeszélés kérdése) + nyilván ezek arra a szülőre hárulnak akinél a gyerek, de ezzel az anya tisztában volt és vállalta, sőt gondolom kifejezetten akarta is.(hiszen általában mindkét szülő szeretné a gyerekeket , nyilván van kivétel)

2022. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

#32

nyilván nem minden nap bélszín + kaviár. Legyen ruhája, de nyilván nem 10 pár Gucci cipő meg 20 nadrág.


És ha a szakítás előtt apuka olyan eletszinvonalat biztosított hogy pont ezt kapta a gyerek?

Aztán szetmennek és anyuka nem tudja ezt a színvonalat biztosítani. Akkor sem igazságos a magasabb gyt?

Mert hogy a gwm pont ezt hangoztatta mindig hogy mennyi pénze van és mennyit elkolt.

Akkor most a gyerekeknek jusson kevesebb mert szétmentek, függetlenül attól hogy kevesebbol is megelnek?

2022. márc. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

"csak kérdezzük meg a szüleinket, nagyszüleinket hányszor ettek cukros vagy zsíros kenyeret, az sokkal olcsóbb és mégis túlélték valahogy"

Remélem nem haragszol meg ha vannak olyan szülők akik nem elégednek meg annyival hogy a gyerek túlélje valahogy...

Nem mindenki akar létminimumon tartani egy gyereket, a legtöbben normális gyerekkort és megfelelő körülményeket próbálnak teremteni neki.

2022. márc. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyot esett Gwm, eddig egy nagyon jó indulatú, normális faszinak tartottam. De ez a kicsinyeskedés a pénzzel elég lelombozó, főleg, h azért lenne miből fizetni.
2022. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

#35. Nem olyan gazdag Ő ahogy azt Ő állítja…


Ha nagynehezen összeszed 40 millió forintot 35 millióból már autót vesz, ami rohamosan veszít az árából… 5 millióból meg karórát, de nem befektetésnek, hanem hordani és rajoskodni.


Keres évi 10-20 millió forintot, de úgy próbál élni és látszani, mintha 100-200 milliókat, vagy többet keresne / év.


Tipikus új”gazdag” proli, aki nem tud bánni a pénzzel.

2022. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim válasza:
0%

"És ha a szakítás előtt apuka olyan eletszinvonalat biztosított hogy pont ezt kapta a gyerek?"


Már miért kellene adott életszínvonalat fenntartani? Ezer oka lehet amiért nőhet vagy csökkenhet bárkinek az életszínvonala. Gondolom a férfi benne lenne, hogy maradjon az életszínvonal a jelenlegi, de annak a felét fizesse a nő. De egyébként miért ne lehetne csökkenteni egy gyerek életszínvonalából, főleg ha az eddig luxus volt? Akkor nem luxus lesz, hanem átlag feletti vagy épp átlagos. Nekem nem mentek szét a szüleim, de volt olyan, hogy hónapokig azt ettük ittuk amit kívántuk és volt, hogy szűkösebbek voltak a dolgok. Millió oka lehet. Pl. nincs úgy munka a szülőknek, hopp nem megyünk annyiszor étterembe, moziba. Rosszak a jegyeink? Szintén nem kapunk semmit.


Na de mondjátok akkor ti meg, hogy mennyibe kerül havonta egy gyerek? Látom le lettem pontozva, de én felnőttként simán BŐVEN kijövök 122 ezer forintból. Sőt kijövök 100 ezerből is, tehát 40+40+10+12 is elég kellene lennie. (Tehát apuka küld 40 ezret, anyuka szintén 40 + az államtól kapott 22)

2022. márc. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
0%
37es sok szakértő itt túl lihegi a dolgokat! De veled értek egyet. Számos oka lehet egy válásnak, ahol ugyan mindkét fél lehet hibás, és a másik szülő is lehet tré. Engem itt hurrogtak a 20 ezres gyerektartással :D mert ők akkora királyak... Igenis én úgy vagyok vele hogy pénzt senkinek nem adok vagy minimálisat. Apám is fizetett anno havi 40et egy fillért nem láttam belőle. Így rám nézve mindegy lett volna hogy mennyit ad! Azonban én okultam a múltból és úgy gondolom, hogy a minimumot adom, az öltözködést intézem, a másik felét meg oldja meg a másik. Egy kis gyereknél ez egy igen sűrűn lejátszódó folyamat. Ha meg nagyobb lenne a gyerek a gyerektartás ugyanannyi lenne max adnék zsebpénzt a gyereknek, de csak ha nem link. Ha link akkor elviszem vásárolni és bevásárlok akkor kajából és vigye haza. Nálam ez a max se több se kevesebb.
2022. márc. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

"Azonban én okultam a múltból és úgy gondolom, hogy a minimumot adom, az öltözködést intézem, a másik felét meg oldja meg a másik."


Nem, 38-as, te még a minimumot sem akarod kifizetni, mert 20 ezer forint egy gyerek anyagi eltartásának a felét sem fedezi. Meg ez a ruháztatás... Hagyjuk már, pont azt lehet a legolcsóbban kihozni, pár ezer forintból egy egész szezon kijön a turiban, tök jó ruhákból, te meg úgy teszel, mintha olyan nagy kegy lenne, hogy megvennéd -gondolom a legolcsóbb Pepcos- ruhát a gyerekednek.


Nem arról van szó, hogy a milliárdos színvonalon kell tartani egy gyereket, de te valójában még kb. az étkezésének a felét sem akarod fedezni. Csak arra válaszolj már, mert eddig nem tetted, hogy aki alapból így áll a saját gyerekéhez, hogy még a kajára valót is sajnálná tőle, az minek vállal egyáltalán gyereket?

2022. márc. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

"Apám is fizetett anno havi 40et egy fillért nem láttam belőle"


Miért, nem volt tető a fejed felett, nem volt otthon kifizetve a rád eső víz, gàz, áram, internet, nem kaptál enni, nem voltak ruháid, cipőid, játékaid, soha nem voltál egy programon sem, nem kaptál gyógyszert, ha beteg voltál, nem volt buszbérleted?


Erre ment el a gyerektartás, amit apád küldött, a tartásodra(!), gondolod, azt oda kellett volna adni neked zsebpénzként vagy mi?

2022. márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!