Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Akik szerint ez a Conchita...

Akik szerint ez a Conchita Wurst Euroviziós éneklő szakállas nőimitátor szuper és jó, azok magyarázzák már el, hogy miért kell ez nekünk, mitől értékes ő, miért kell szeretni, hogy valaki ilyen?

Figyelt kérdés

Aki nem ismerné, a googleban keresse, számomra elborzasztó egy jelenség, képviselve egy érték nélküli világot.

Valami olyat, amiben egy egészséges ember nem érzi jól magát.

Tényleg ez a trend?

Egy férfi, aki (az még csak elmegy, hogy meleg, hiszen ez a magánügye, és ettől nem rosszabb ember másoknál) nőnek, sőt, luxusribinek van beöltözve, de szakállat növeszt, és énekesnőnek hiszi magát?

Hát könyörgöm! Pár évtizede az ilyeneket még bezárták!

És most ezt akarják trendnek beállítani?

Valami értelmes magyarázat jó volna, hadd tudjam, miért érték ez a ..."lény"?



2014. máj. 9. 23:35
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/184 anonim ***** válasza:
97%

Hadd válaszoljak én is. Szerintem azt, hogy szuper, és jó, kevesen gondolják, például én sem. Én egy kifejezetten elfogadó ember vagyok, semmi bajom senkivel, például a transzvesztitákkal, és nekem még azzal sem, ha megjelennek a médiában, és énekelnek egyet. Nincs gyerekem, de voltam gyerek, és azt gondolom, hogy semmi bajom nem lett volna a látványától, és sok dolgot láttam kiskoromban, ami attól még nem akartam lenni. Nekem ezzel a részével nincs bajom. Szerintem nem énekelt rosszul, de az az igazság, hogy szerintem a legtöbb eurovíziós dal ugyanolyan. Kissé unom végignézni ezt a sok dalt egymás után, egyik sem túl eredeti. Énekben nem volt rosszabb a többieknél, sőt szerintem még a legjobbak között volt. (Igen, ezt gondolom, van, aki szerint rossz volt, ízlések és pofonok. Az agyonsztárolt hollandok pl. nekem nem tetszettek.)


A lényeg, hogy az engem is zavar, hogy a műsor már nem énekműsor. Fent dicsértem a produkciót, de ha egy paraván mögött énekeltek volna a fellépők, akkor vagy nem nyert volna, vagy nem ilyen magasan. Skandinávia és Nagy-Britannia jelezni akarta, mennyire elfogadóak, ezért ő kapta a legjobb pontokat. A riporterek (a pontok osztásakor) keresztnéven emlegették, de pl. az örmény versenyző keresztnevét senki sem tudja, ha éppen ki lehet egyáltalán mondani. A szakáll szerintem hülyeség. Ha valaki transzvesztita, az mindent megtesz azért, hogy nő legyen. Az alakjából ítélve túl volt már némi élettörténeten, mire így nézett ki, szerintem a bordáját is kivették. A lényeg, hogy teljesen irreális ennyit gürizni azért, hogy valaki nő legyen, miközben szakállt növeszt. Én úgy képzelem, hogy egy idióta menedzser rávette őt a szakállnövesztésre, hogy nehogy valakinek ne tűnjön fel, hogy egy férfi énekel. Mást nem tudok elképzelni. Tehát szerintem egy transzvesztita akár meg is jelenhet a médiában, de ne AZÉRT nyerjen, mert az. Szerintem a szakállnak az volt a lényege, hogy hangsúlyozzák, hogy ő nem nő. Nem rég láttam régi X Factor epizódokat, ott is az volt, hogy továbbjutott 2 srác, mert "szórakoztatóak", pedig egyértelműen megmondták nekik, hogy gagyi az ének. Egyedül Gary Barlow és Simon Cowell merte megmondani, hogy ez sz.r, és erre a kommentekben lehomofóbozták őket.


Összefoglalva:

felőlem nyugodtan nyerhet transzszexuális versenyző, de ne AZÉRT nyerjen, ne legyen előny kiküldeni vak, féllábú, stb. énekest. Az országoknak nem a politika és társadalmi kérdések alapján kéne dönteniük, a volt brit gyarmatoknak nem kéne egymásra szavazniuk, Izlandnak meg nem kéne hátrányból indulnia, csak mert szigetország, és nincs földrajzi szomszédja. Az éneknek kellene lényegnek lennie, nem a koreográfiának, meg ez nem fénytechnikus-verseny. Illetve nem kéne, hogy alapító országok bejussanak a versenybe. Főleg, ha Anglia ennyire leszarja az egészet, és minden évben kiküld egy egyéniség nélküli akárkit, miközben van náluk akár Brian May is, vagy James Morrison.

Akik pedig lénynek, deviánsnak, betegnek, élőlénynek, valaminek, akárminek nevezik a győztes nőt, azok bunkók, unintelligensek, és szerintem nagyon nagy arcnak hiszik magukat, hogy most milyen frappánsat írtak.

2014. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/184 anonim ***** válasza:

Conchitát felkérte az ORF, osztrák közszolgálati tévé, hogy ő induljon az Eurovízión. Az ORF vezérigazgatóját ismerem személyesen, egy liberális aki nem képviseli a hagyományos értékeket. Tudom miről beszélek mert ismerem őt.


Tehát Conchitát nem válaszották meg, hanem felkérték, megmondták, hogy ki fog indulni az eurovízión, és punktum. Mint valami diktatúrában...


ez a tolerancia diktatúrája. Ha nem fogadod el azt amit a képedbe tolnak, akkor rögtön lehomofóboznak. Hiszen csak az ő eszméjük lehet az igaz...

2014. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/184 anonim ***** válasza:
95%

"Conchitát felkérte az ORF, osztrák közszolgálati tévé, hogy ő induljon az Eurovízión."


Ez az, ezt mondom én is, csak én nem ismerem a fickót. Wrabetz az?


Az a baj a liberalizálódó európai társadalmakkal, hogy a devianciát akarják normává tenni, és a normát devianciává. Feje tetejére állt minden. Persze, emeljük ki a személyiségzavaros transzvesztitát egy európai dalversenyen, aztán majd jön az, hogy adjuk a kormányzást a nekrofilnek, a szexuális felvilágosítás tankönyv megírását a szado-mazo swingerklub üzemeltetőjének, és a jövő generációját születésekor nemtelenítsük, hogy nagy korában szabadon dönthesse el, fiú akar-e lenni, vagy lány. Közben milliószám öljük meg gyerekeinket az anyaméhben, s küzdünk azért, hogy nagyanyáinkat is megölhessük, ha már gondoskodni kellene róluk. Egyszerűen mindent, ami érték volt, lehúzunk a WC-n, eldobunk minden kapaszkodót, ami mentén orientálódni lehetett, és helyébe nem teszünk semmit... Hiszen milyen értéket adsz át a gyerekednek a következő évtizedekben, milyen kategóriákat nevezel meg, amikor most minden le van tiltva, meg van szüntetve. Nincs többé jó és rossz, nincs helyes és helytelen, csak Tökmindegy (németül WURST) van...


Na EZ az igazi diktatúra, amikor elveszik tőled az értékeidet, amikor kötelező minden mocskot normálisnak tekinteni, és rögtön megbélyegeznek, ha úgy neveled a gyerekedet, hogy mégiscsak megpróbálod eligazítani őt a jó és a rossz között....

Rémisztő és kétségbeejtő ez az egész. És nem egy dalversenyről van szó, hanem egy végzetes irányváltásról, egy egyre gyorsuló folyamatról, ami a vesztünkbe visz...


Azt hiszem, emigrálok valahová, nagyon távol ettől a kontinenstől, aminek az új arca pillás és szakállas....

2014. máj. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/184 anonim ***** válasza:

Tavaly a leszbi csók miatt is ekkora volt a felhajtás? :D

Amúgy 2012-ben Engelbert Humperdincket is külön kérték fel a szereplésre, nem tudom, hogy ez mit jelenthet...

Najó... Bejuttatták a versenybe de ez még semmit nem jelent - attól még simán ki is fütyülhették volna (mint szegény orosz lányokat), vagy csak csak nem nyert volna... Szóval akkor az összes ország szavazatait is meghamisították?

Ezt most tényleg nem kötekedésből kérdezem, csak érdekel, hogy szerintetek hogy volt... :D

2014. máj. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/184 anonim ***** válasza:
58%

"Na EZ az igazi diktatúra"

Valóban? Próbáld ki Észak-Koreát vagy valamelyik dél-amerikai vagy afrikai diktatúrát, és élvezd!

2014. máj. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/184 anonim ***** válasza:
52%
Mindig meglep, hogy egyesek ennyire félnek az egyén szabadságától és felelősségétől önmaga iránt...
2014. máj. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/184 anonim ***** válasza:

"és felelősségétől önmaga iránt..."


mások pedig a felelősségtől a társadalom iránt...

2014. máj. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/184 anonim ***** válasza:

"miért kell szeretni, hogy valaki ilyen?"- Ha GayROPÁhoz akarsz tartozni, akkor vagy megszoksz, vagy megszöksz...

Lesz ez még rosszabb, ugyanis a győzelem utáni interjúban kijelentette: "this night is dedicated to everyone who believes in a future of peace and freedom...we are unity and we are unstoppable."

[link]

Videón: https://www.youtube.com/watch?v=fgG-5823BD8

2014. máj. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/184 A kérdező kommentje:

Hát nem hittem volna, hogy ennyien fognak írni, de végülis örülök, hogy kiírtam ide ezt a kérdést.


Mára egy idézetet hoztam még, holnap continuing story.


"Túl sokan vannak, akik nem hisznek semmiféle erkölcsi értékben.

Minél többet tudnak az ilyenek, annál veszedelmesebbek. De a nyílt cinikusoknál is sokkal veszélyesebbek, akik úgy tesznek, mintha hinnének.

Természetesen mindig abban, amiben az adott pillanatban érdemes hinni.

Micsoda képmutatás olyasmiről győzködni másokat, amiről, ha magadba nézel, magad se vagy meggyőződve!" (Jevgenyij Alekszandrovics Jevtusenkov)

2014. máj. 13. 01:31
 100/184 moonlightsentinel ***** válasza:
71%

Én meg tudom érteni azokat is, akik itt az "új normákról" meg a "devianciáról" papolnak. Bizonyos szinten érthető a dolog.


De! Darwin is megmondta, hogy az marad életben, aki a leggyorsabban tud alkalmazkodni a változó környezethez. Nem az marad életben, aki a legjobban ragaszkodik a tradíciókhoz, a vallásához, vagy aki a legjobban utálja a transzvesztitákat. Hanem az, aki a leggyorsabban tud változni.

A történelemben is nagyon jól látszódik ez, azok az országok fejlődtek, és lettek ma vezető nagyhatalmak, akik a legjobban meg tudtak újulni. Lehet, hogy egy-két generációig meghódítótta őket egy-egy katonailag erősebb nagyhatalom, de hosszútávon mindig az alkalmazkodóképesség számított.

Biztos, hogy fájt a brit embereknek, amikor kitalálták, hogy mostantól szabadpiac lesz, és mindenféle gyarmati jöttmentekkel fogunk kereskedni. Biztos, hogy fájt a spanyoloknak, amikor a királynő kitalálta, hogy dobjuk sutba azt, amit a keresztény egyház mond, és segítsük ezt a Kopernikuszt lecsekkolni, hogy valóban lapos-e a Föld. Biztos, hogy fájt az amerikaiak jelentős részének, amikor kitalálták, hogy mostantól ők nem a brit koronát szolgálják, hanem valami Washington nevű csókát, akinek heppje volt a demokrácia.

De be kell látni, hogy ezek a dolgok visznek előre. Persze, a változás mindig fáj, és az "értékek" elvesztése is. De be kell látni, hogy ami ma érték volt, az ma már nem az. A középkorban, amikor 9 gyerek közül 3 maradt életben, rendszeresek voltak az éhínségek, járványok, és nagyon fontos volt az emberi faj szaporodása, érték volt a heteroszexualitás. Ma, egy túlnépesedett világban már nem az. Nyilván nem is értéktelen, de nagyon sokat vesztett a jelentőségéból. Ez sokaknak biztos, hogy fáj, de akkor is így van.

Ma az uniform heteroszexualitás helyett inkább a tolerancia és az elfogadás válnak egyre inkább értékekké, azért, hogy ha már így felszaporítottuk az emberiséget, akkor képesek legyünk azt megtartani is, és békében élni egymás mellett, nem pedig a régi tradíciók miatt egymás torkát elvagdosni.

Muszáj változni, ha tetszik, ha nem, hosszútávon ez az egyetlen járható út.

2014. máj. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!