Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Sok metálos miért ítéli el az...

Sok metálos miért ítéli el az elektronikus zenét?

Figyelt kérdés

2018-tól 2022 feléig szinte csak metált hallgattam, az ilyen mainstream bandáktól (mint a slipknot például, amikkel kezdtem) végül eljutottam ilyen nagyon underground és kemény deathcore / black metál bandákhoz, tehát van egy elég átfogó képem a műfajról, mert próbáltam minél jobban beleásni magam. És hát nyilván megismertem hasonló ízlésű embereket is ez alatt, viszont sokuknál azt láttam, hogy egyáltalán nem nyitottak más műfajokra, az elektronikus zenéket pedig egyenesen elítélték és azt mondták nem kell tudás az előállításához, mert nem hangszeres. Ennek akkor nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget, én is csak nagyrészt metált hallgattam.



Aztán 2022 felénél elkattant valami, belekerültem az elektronikus zene underground, sötétebb és durvább világába, és itt is mainstream előadóktól eljutottam a soundcloud mélyére, rengeteg EDM műfajban, szóval itt is kaptam egy elég átfogó képet erről az egészről. Viszont ezek után én a metálra és az EDM-re két testvérként tekintek, nem pedig mint ellenségekre, mert szinte mintha egymás tükörképei lennének. Ráadásul Európában van egy elég "szép" kis kultúrája az elektronikus zenének, és itt végre tényleg úgy érzem, hogy tartozom valahova.


Ezek után valamiért fura belegondolni, hogy az elektronikus zene a laikusok tudatában miért nem úgy van benne, mintha a metál testvére / tükörképe lenne, mert mióta én benne vagyok teljesen így érzem, hogy egyáltalán nem kevesebb a hangszeres zenénél, és sok esetben keményebb is tud lenni.



2023. ápr. 10. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
58%

Ajja gitározik

https://www.youtube.com/watch?v=PEBwEZM5T8c&t=200s&ab_channe..


Ajja szájtrenszezik

https://www.youtube.com/watch?v=p-zcEJIMSZw&t=813s&ab_channe..


Csávókám egész élete a zenei pályán, de a psytrance nem zene :(


Amúgy ja, teljesen felesleges az ilyenekkel leállni vitatkozni, ha nincsenek meg az ilyesfajta alap emberi tulajdonságok, hogy felismerjük a zenét :DD De feltételezem nem ez a helyzet amúgy, csak a szimplán "ha nekem nem jön be akkor sz*r" hozzáálás :)

2023. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
41%
Van kb 1 harmónia, amire rá lehet néhol fogni, hogy 2, de a basszus akkor is marad egyetlen egy hang. Nem olyan kicsit ütődött dolog. Ordíttatni jó, meg részegen vagy betépve elgömbözöl rá, de azért odakeverni a nagyok közé meredek kicsit, akármennyire is vagy szinaptikusan meggyötört már.
2023. máj. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
38%

Ennek a stílusnak pont a monoton basszus a lényege, de van rengeteg szám, ahol sokat változik a basszus.

Rengeteg hang van a zenében, amit bizony meg kell írni, és jól kell megírni.


De csak oda lehet kilyukadni, hogy neked nem tetszik, tehát szr, és minden buta, értelmetlen érvvel igyekszed bebizonyítani, hogy ez nem zene :D


Nem, nem kell részegnek lenni, és drogozni, hogy élvezze az ember ezt a zenét, ugyanis pont az a lényege, hogy a jól megírt trance képes minden szer nélkül eljuttatni a befogadóképes hallgatót egy transz állapotba.


Persze ha képtelen valaki megérteni, nincs semmi probléma, nem is ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy sok az olyan ember, aki az ismeretlent elutasítja, képtelen új információt befogadni, minden, ami nem tartozik a jól megszokott dolgai közé, az értelmetlen és szr.


Abszolút negativitás, arrogancia és ignorancia. Ez jött le a hozzászólásodból, és csak megerősített, hogy a kérdező kérdésére is ez a válasz.


További szép napot☮️

2023. máj. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
41%
Én értem, meg korábban amellett érveltem, hogy az elektronikus megvalósítás miatt nem kell zeneietlen legyen, de a trance nem a legnagyobbat ordító példa. Ha legalább egy Master Boot Record albummal példálóznál, akkor jobban értenénk, mit szeretnél mondani... :)
2023. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
90%

Ismerem is, és hallgattam is MBR-t, de nem véletlen nem került eszem ágába sem megemlíteni, mint elektronikus zene. Nekem az elektronikus zeneként egyáltalán nem ez fog beugrani elsőnek.


Tehát egyértelmű, hogy itt ízlésekről van szó, de már 100x leírtam, hogy az arrogáns stílusod miatt vagy csak elvakult és szrozod le, mert NEKED nem jön be, mert nincs benne gitár.


Azaz neked akkor zene a zene, ha van benne valami hangszer a "klasszikus" értelemben. Ízlésekkel vitatkozol, és ostobaságokat beszélsz.


Amúgy meg psy-ra lehet gitározni, és sokan megteszik. Az, hogy szerinted nem igazán lehet, az megint csak a te szubjektív véleményed.


Nem tudom, hogy miért kell neked elmagyarázni, hogy ezeknek a stílusoknak más a STÍLUSA(azta, ki gondolta volna?), más a mondandója, más az atmoszférája. Egyik legrosszabb emberi tulajdonságot tanusítod még mindig, azaz, ha valami nem tetszik az szr, és értelmetlen.


Kíváncsiságból belinkelek neked két zenét még utoljára a dark psytrance atyjától. Talán találni fogsz benne valami hasonlót, és kíváncsian várom a véleményed, hogy ez már zenének minősül-e, vagy sem.


Az áhított gitár

https://www.youtube.com/watch?v=W9QKBwb1gxA&ab_channel=IPawn3R


Mondjuk ez alatt is mehetne végig

https://www.youtube.com/watch?v=5egdCcAk0gg&ab_channel=Guard..


Ezek zenének minősülnek? Vagy csak az első? Vagy az sem, mert dark psy?

2023. máj. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
19%
Nekem nem a gitár a gond, hanem az egy harmóniás megúszás, meg az általános zenei ötlettelenség. Még egy thunderdome csoda is dallamosabb. Kezdem azt hinni, hogy full botfülű vagy, és fingod nincs, miket mondok, mintha vaknak nyomatnám a tájleírót.
2023. máj. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
25%
Elég szűk látókörű vagy, túl sok arroganciával.
2023. máj. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
6%
Azért vállalok felelősséget, amit mondok. Azért nem, amit te megértesz belőle.
2023. máj. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
44%

Imádom, hogy a nagy "igazi zene" fanatikusok még mindig ugyan azt hajtogatják :D. Hogy bezzeg hangszeren megtanulni milyen nehéz és gépen összerakni egy zenét milyen egyszerű mert napok alatt kitanulod.


Innen látszik, hogy fogalma sincs az embereknek, hogy kell zenét csinálni szoftverrel. De mégcsak a leghalványbab sem.


De egyébként hiszem azt, hogy a legtöbb ilyen ember aki itt ossza, az hallgat olyan zenét aminek az alapja egyébként szoftverrel van összerakva, csak éppen hülye hozzá, hogy felfogja. Mertháá énekelnek benne!! ÚGyhogy az igazi zene! És vígan dúdolássza munkába menet. Csak mert azt hiszi, hogy azt valaki felhegedülte, vagy felgitározta :D.

De bezze a csúnya techno. Meg psytrance. Meg house. Az fujj!


El kéne fogadni, hogy vannak különböző zenei stílusok. Van amit elő lehet adni élőben hangszereken, van amit nem. Lehet itt szidni az elektronikus zenéket. Van rá igény. Mi a tökömmel rakod össze, ha nem egy gépen egy szoftverrel?

2023. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
41%
Mellémentél te is maci, én elektronikus zenében utazom, és rommá kritizáltam pár elég ergya fossal példálózót itt. Csak ugye te is azt érted, amit értesz, nem azt, amit ugatnak neked.
2023. máj. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!