Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Sok metálos miért ítéli el az...

Sok metálos miért ítéli el az elektronikus zenét?

Figyelt kérdés

2018-tól 2022 feléig szinte csak metált hallgattam, az ilyen mainstream bandáktól (mint a slipknot például, amikkel kezdtem) végül eljutottam ilyen nagyon underground és kemény deathcore / black metál bandákhoz, tehát van egy elég átfogó képem a műfajról, mert próbáltam minél jobban beleásni magam. És hát nyilván megismertem hasonló ízlésű embereket is ez alatt, viszont sokuknál azt láttam, hogy egyáltalán nem nyitottak más műfajokra, az elektronikus zenéket pedig egyenesen elítélték és azt mondták nem kell tudás az előállításához, mert nem hangszeres. Ennek akkor nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget, én is csak nagyrészt metált hallgattam.



Aztán 2022 felénél elkattant valami, belekerültem az elektronikus zene underground, sötétebb és durvább világába, és itt is mainstream előadóktól eljutottam a soundcloud mélyére, rengeteg EDM műfajban, szóval itt is kaptam egy elég átfogó képet erről az egészről. Viszont ezek után én a metálra és az EDM-re két testvérként tekintek, nem pedig mint ellenségekre, mert szinte mintha egymás tükörképei lennének. Ráadásul Európában van egy elég "szép" kis kultúrája az elektronikus zenének, és itt végre tényleg úgy érzem, hogy tartozom valahova.


Ezek után valamiért fura belegondolni, hogy az elektronikus zene a laikusok tudatában miért nem úgy van benne, mintha a metál testvére / tükörképe lenne, mert mióta én benne vagyok teljesen így érzem, hogy egyáltalán nem kevesebb a hangszeres zenénél, és sok esetben keményebb is tud lenni.



2023. ápr. 10. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
36%
Nem olyan egyszerű az, kőkemény Dunning-Krugerben vagytok. Évek, mire nagyjából az lesz belőle, amit kitaláltál. Kell szobrászkodni rendesen. Mintha azt mondanánk, hogy gyurmázni bárki tud.
2023. máj. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:

Akik azzal jönnek, hogy a hangszeren való játékhoz évek gyakorlása kell, szerintetek a számítógépes zenéléshez nem kellenek évek mire valaki eljut egy jobb szintre?

Csak mert rohadtul nem lehet napok/hetek alatt megtanulni, mint ahogy állítjátok. Illetve egyáltalán nem igényel kevesebb zeneelméleti tudást sem, sőt szerintem még több is kell hozzá, mintha csak egy adott hangszerre fókuszálnál amin játszol.

2023. máj. 17. 13:17
 43/72 anonim ***** válasza:
24%
Hitegessétek magatokat.
2023. máj. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 Waff ***** válasza:
26%
42@: "szerintetek a számítógépes zenéléshez nem kellenek évek mire valaki eljut egy jobb szintre?" Nem.
2023. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 A kérdező kommentje:

Hát kiváncsi lennék, hogy egy zeneileg képzetlen ember a 0-ról mennyi idő alatt jut el addig, hogy professzionális track-eket csináljon. Én 3 éve nyomom, teljes home studióval, de még mindig csak haladónak tartom magam.


Aki nincs benne nem tudja mennyire komplex ez az egész, kb a végtelenségig lehetne tanulni.

2023. máj. 17. 17:42
 46/72 Waff ***** válasza:
12%
45@: az a baj hogy te kevered a zenélést a szoftverek kezelésével.
2023. máj. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
41%
Az a baj, hogy szerinted photoshophoz se kell érteni, meg egy webshopot is bárki összerak két perc alatt akkor. Nem látsz ki a bőgőd mögül tetty.
2023. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
30%
#47 Pedig a számítógépes játékos hasonlat tűpontos volt. Nyilván a játékban sem megy elsőre a vadászgép vezetése, de azért nem ugyanaz egy játékban jól vezetni, mint a valóságban. Ugyanez a helyzet a zenéléssel is.
2023. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
74%

Nem, nem ugyanaz. Ugyanúgy feljátszol dolgokat, mert egyszerűen gyorsabb. Ehhez gyakorolsz a hangszereden, vagy akár a midi billentyűiden (külön a súlyozott mechanikáson), a pad és grid controllereiden, és az absztraktabb, g-szenzoros vagy tetszőlegesen elvetemült midi eszközödön, ami hozzájárul, hogy kifejezőbben játssz. Nézz videót Roli Seaboard témakörben, meglesz, hogy hol tart a dolog.


A zeneipart ne keverjük ide, ott kész panelekből dobálnak össze a rég hülyére hipnotizált közönségnek nulla értékű valamiket, nyilván első osztályú minőségben az összes felhasznált dologban és többnyire olyanok nyúlnak hozzá, akik egyébként valószínűleg csont nélkül ellennének karmesterként is, csak ugye pénz. Ettől függetlenül otthon, hobbinak senki nem választja azt, hogy ingyenes vagy akár méregdrága, előre elkészített dolgok köré egyetlen hook legyártásával másfél óra alatt tető alá hozzanak valamit, amit egy random dj nyugodtan lejátszhat az üres tekintetű énvesztetteknek. A kezdők szívesen gyakorolnak egyszerűbb tuctucon, relative könnyű siker, meg örül neki mindenki, akinek megmutatják, de kábé ennyi, abból soha nem lesz életmű, hacsak nem úgy, ahogy az említett Siriusmo csinálja: rengeteg kísérletezéssel, és túltolt zenei ismeretekkel, kimondottan könnyed kis játékká nemesítve hihetetlenül összetett kompozíciókat. Ugyanaz, mint amikor nézed a nagyon a szakma legtetején mozgó táncost. Mintha könnyű lenne, aztán kiderül, hogy évek vannak abban a kis táncikában ahhoz, hogy nemhogy megúszd sérülés nélkül az ütemen maradást, de még abban a pillanatban el is hitesd Bélával, hogy könnyű.

2023. máj. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
41%
#49 Rákerestem erre a Roli Seaboardra, ez gyakorlatilag egy ultramodern szintetizátor. Ennek megfelelően lehet vele akár igényes zenét is csinálni, csak egyrészt sosem lesz igazán természetes hangja, másrészt a felhasználók 99%-a nulla zenei tudással szemetet gyárt vele.
2023. máj. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!