Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Sok metálos miért ítéli el az...

Sok metálos miért ítéli el az elektronikus zenét?

Figyelt kérdés

2018-tól 2022 feléig szinte csak metált hallgattam, az ilyen mainstream bandáktól (mint a slipknot például, amikkel kezdtem) végül eljutottam ilyen nagyon underground és kemény deathcore / black metál bandákhoz, tehát van egy elég átfogó képem a műfajról, mert próbáltam minél jobban beleásni magam. És hát nyilván megismertem hasonló ízlésű embereket is ez alatt, viszont sokuknál azt láttam, hogy egyáltalán nem nyitottak más műfajokra, az elektronikus zenéket pedig egyenesen elítélték és azt mondták nem kell tudás az előállításához, mert nem hangszeres. Ennek akkor nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget, én is csak nagyrészt metált hallgattam.



Aztán 2022 felénél elkattant valami, belekerültem az elektronikus zene underground, sötétebb és durvább világába, és itt is mainstream előadóktól eljutottam a soundcloud mélyére, rengeteg EDM műfajban, szóval itt is kaptam egy elég átfogó képet erről az egészről. Viszont ezek után én a metálra és az EDM-re két testvérként tekintek, nem pedig mint ellenségekre, mert szinte mintha egymás tükörképei lennének. Ráadásul Európában van egy elég "szép" kis kultúrája az elektronikus zenének, és itt végre tényleg úgy érzem, hogy tartozom valahova.


Ezek után valamiért fura belegondolni, hogy az elektronikus zene a laikusok tudatában miért nem úgy van benne, mintha a metál testvére / tükörképe lenne, mert mióta én benne vagyok teljesen így érzem, hogy egyáltalán nem kevesebb a hangszeres zenénél, és sok esetben keményebb is tud lenni.



2023. ápr. 10. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
23%

Majd felnőnek..

Miota nem hallgatok metalt,kevesbe vagyok itelkezo🤣

2023. ápr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
42%
Mert szűk látókörűek.
2023. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
80%

11: nem ismertem őket, de pont az én műfajom, köszi :)


A férjem azt szokta kritizálni, hogy az elektronikus hangokon jobban hallatszik hogy digitális (tehát hiányzik belőle valami, "darabos", vagy ki tudja mire gondol), de szerintem ilyen téren kicsit bolond és maga sem tudja mit beszél. De mindig cikiz hogy én olyan metált hallgatok amiben szinti van (lásd Electric Callboy, de igazából csomóban van).

2023. ápr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 TR75 ***** válasza:
81%

#23

Elektronikusból az analóg korszakkal érdemes próbálkoznia (kb. 1979-1980 előtt minden), vagy olyan előadókkal, akik analóg szintetizátorokat és kütyüket használnak.

Pl. a Sinoia Caves

[link]

Igaz, semmi metálos nincs benne, de elképesztően gyönyörűen szól az analóg muzsika (a film meg igazi agymenés).

2023. ápr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
58%
Mostanában még a szoftverszintik fejlesztői is nagyokat invesztálnak abba, hogy lehessen analógos kis pontatlanságokat bevinni viszonylag könnyen, vagy hogy élből legyen egy saját, igen analóg karaktere a cuccnak, ami bizony változik nagyokat, ahogy megtolod a gaint, és nem sima torzító, hanem mint amikor a táp is küzd egy kicsit, így minden részegység kapja. Sőt, az Ableton például a legújabb verzióban külön egy olyan plusz szintivel debütál nemsoká, ami épp az analóg világ "sweetness" bajnoka, valahogy minden kis mellékjelenség nagyon zenei, ráadásul matekmentes fejjel is piszokjól uralható kis gyakorlattal. És persze ahogy a tényleges analóg szintik esetében is, rengeteg kézi finomhangolással fejlesztették olyanra, hogy gyakorlatilag mindig hozzá kell rongáld a mixhez, mert hajlamos lenyelni keresztbe mindent.
2023. ápr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 TR75 ***** válasza:
72%
Jeremy Schmidt tényleg analóg cuccokkal dolgozott a Beyond The Black Rainbow OST-n.
2023. ápr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
84%
Pont azért, amiért a popzenét kedvelők nem szeretik a kemény metált: nem tetszik nekik.
2023. ápr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 Tom Benko ***** válasza:
81%
Mert rossz a mintavételezési technikád. A metálosok nagy része le se szarja az elektronikus zenét, mert nem érdekli. Azt viszont vicccesnek találom, hogy a metálos szubkultúrát a nu metal - deathcore tengelyen nézed. Most mit kezdjek én, a doom/power metalt kedvelő zenehallgató?
2023. ápr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
68%
A jazz-nek vagy a klasszikusnak több köze van a metálhoz, mint az elektronikus zenének. Amúgy van Elektronikus metál, Rammstein pl.
2023. ápr. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 Waff ***** válasza:
73%

Kérdező, szerintem ne úgy közelítsd meg hogy mi a kemény, vagy nem kemény zene. A metál nem (csak) attól jó hogy kemény, ez csak egyetlen tényező a sok közül. A metál, és most ideértem a "puhább" rock, hard-rock vonalat, azért jó mert ki van találva. Meg van komponálva. Hangszerekkel játsszák, méghozzá olyan hangszerekkel, melyeken sok évet, vagy akár évtizedeket kell gyakorolni hogy olyan szinten zenélj mint pl egy Jimmy Page, Joe Perry vagy Gary Moore...ez aztán meglátszik a produktumokon is.Persze ezekben a stílusokban is van sz@r zene, ez minden stílusban elmondható.

A techno-elektronikus zene pl nekem azért nem jön be mert a monoton zakatoláson és néhány dallamtalan csipogáson kívül én nem hallok ki belőle semmit amit akár mininális szinten is tudnék értékelni. Egyszerűen teljesen értéktelen számomra, egy zeneileg képzetlen embert odaültetnénk a számítógép elé minimum olyant, de talán inkább jobbat tudna szerkeszteni néhány perc alatt.

2023. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!