Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Sok metálos miért ítéli el az...

Sok metálos miért ítéli el az elektronikus zenét?

Figyelt kérdés

2018-tól 2022 feléig szinte csak metált hallgattam, az ilyen mainstream bandáktól (mint a slipknot például, amikkel kezdtem) végül eljutottam ilyen nagyon underground és kemény deathcore / black metál bandákhoz, tehát van egy elég átfogó képem a műfajról, mert próbáltam minél jobban beleásni magam. És hát nyilván megismertem hasonló ízlésű embereket is ez alatt, viszont sokuknál azt láttam, hogy egyáltalán nem nyitottak más műfajokra, az elektronikus zenéket pedig egyenesen elítélték és azt mondták nem kell tudás az előállításához, mert nem hangszeres. Ennek akkor nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget, én is csak nagyrészt metált hallgattam.



Aztán 2022 felénél elkattant valami, belekerültem az elektronikus zene underground, sötétebb és durvább világába, és itt is mainstream előadóktól eljutottam a soundcloud mélyére, rengeteg EDM műfajban, szóval itt is kaptam egy elég átfogó képet erről az egészről. Viszont ezek után én a metálra és az EDM-re két testvérként tekintek, nem pedig mint ellenségekre, mert szinte mintha egymás tükörképei lennének. Ráadásul Európában van egy elég "szép" kis kultúrája az elektronikus zenének, és itt végre tényleg úgy érzem, hogy tartozom valahova.


Ezek után valamiért fura belegondolni, hogy az elektronikus zene a laikusok tudatában miért nem úgy van benne, mintha a metál testvére / tükörképe lenne, mert mióta én benne vagyok teljesen így érzem, hogy egyáltalán nem kevesebb a hangszeres zenénél, és sok esetben keményebb is tud lenni.



2023. ápr. 10. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
42%
Az igaz, hogy közel került az elektronikus zene eszköztára elég sokakhoz, és több színt látnak benne, mint hangszerrel kucorogva gyakorlásban, de ettől még ez egy szakma, nem is a legegyszerűbb, pont ebbe törik bele a bicskája olyan sok próbálkozónak. Ennél világosabban már nem tudom újrafogalmazni.
2023. máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
81%

Sok ember képtelen új dolgokat befogadni, sok az ignoráns szemény, akik szerint minden sz*r és igénytelen, és zeneileg 0, ami nem tartozik bele az ő ízlésvilágukba. Itt is van pár ember, aki így áll hozzá, hogy az "igénytelen tuc-tuc, meg kattintgatni kell csak, számítógép, meg mit tudom én még mi.


Mondjuk kíváncsi lennék, hogy a lakosság hány %-a szerint "igénytelen tuc-tuc" mondjuk a Psytrance. Persze, végig dübörög a tuc-tuc, de amellett annyi dallam van benne, hogy két kezünkön sem tudjuk megszámolni. Emellett a dallamok tökéletesen egymásra vannak rétegezve, zseniálisan tudnak írni számokat a producerek, de mivel tuc-tuc, ezért sz*r. Nem, nem sz*r, csak bizonyos emberek képtelenek átélni az életérzést, és megérteni, hogy miért csodálatos az elektronikus zene. Ugyebár itt a határ valóban a csillagos ég.


Amúgy meg rengeteg rockert látok psytrance bulikban / fesztiválokon onnan is sokan felismerik a szépségét.

2023. máj. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
2023. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
0%

"Nem, nem sz*r, csak bizonyos emberek képtelenek ... megérteni, hogy miért csodálatos az elektronikus zene. "


Igen így van. Bizonyos emberek meg általános iskolai tananyaggal sincsenek tisztában, olyan ostobák. A két csoport közt a metszet pedig gyakorlatilag 100%-hoz konvergál...

2023. máj. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
41%
A psytrance mondjuk pont nem a legnagyobb példája a zeneiségnek, de tényleg van effort meg minden.
2023. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
20%
És miért is nem példája a zeneiségnek? Mitől nem zene egy zene?
2023. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk inkább ne is próbáld megválaszolni a kérdést, teljesen felesleges
2023. máj. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
0%
Egy akkordmenetet mutass már egy psytrance-ből maci! :)
2023. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
38%
Miből állna a zene, ha nem skálában lévő hangokból?
2023. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
68%

Házi feladat:


Hallgasson bele 50 másodpercet, kezdje 3:40 perctől.


Adja meg, hogy hány különböző skálát hall


Nevezze meg az összes hangot a skálákban


https://www.youtube.com/watch?v=QpjeVdyvR94&ab_channel=Sahma..



Nem lesz kifejezetten könnyű feladat csacsi :)

2023. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!