Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Sok metálos miért ítéli el az...

Sok metálos miért ítéli el az elektronikus zenét?

Figyelt kérdés

2018-tól 2022 feléig szinte csak metált hallgattam, az ilyen mainstream bandáktól (mint a slipknot például, amikkel kezdtem) végül eljutottam ilyen nagyon underground és kemény deathcore / black metál bandákhoz, tehát van egy elég átfogó képem a műfajról, mert próbáltam minél jobban beleásni magam. És hát nyilván megismertem hasonló ízlésű embereket is ez alatt, viszont sokuknál azt láttam, hogy egyáltalán nem nyitottak más műfajokra, az elektronikus zenéket pedig egyenesen elítélték és azt mondták nem kell tudás az előállításához, mert nem hangszeres. Ennek akkor nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget, én is csak nagyrészt metált hallgattam.



Aztán 2022 felénél elkattant valami, belekerültem az elektronikus zene underground, sötétebb és durvább világába, és itt is mainstream előadóktól eljutottam a soundcloud mélyére, rengeteg EDM műfajban, szóval itt is kaptam egy elég átfogó képet erről az egészről. Viszont ezek után én a metálra és az EDM-re két testvérként tekintek, nem pedig mint ellenségekre, mert szinte mintha egymás tükörképei lennének. Ráadásul Európában van egy elég "szép" kis kultúrája az elektronikus zenének, és itt végre tényleg úgy érzem, hogy tartozom valahova.


Ezek után valamiért fura belegondolni, hogy az elektronikus zene a laikusok tudatában miért nem úgy van benne, mintha a metál testvére / tükörképe lenne, mert mióta én benne vagyok teljesen így érzem, hogy egyáltalán nem kevesebb a hangszeres zenénél, és sok esetben keményebb is tud lenni.



2023. ápr. 10. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 TR75 ***** válasza:
100%

Szerintem a metálosok az elektronikus zenét a technóval, poppal, diszkóval és társaikkal azonosítják.

Azért egy EBM simán lehet olyan "kemény", mint egy metál. A Kraftwerk a hetvenes években és a nyolcvanas évek elején is elég "kemény" zenét csinált, arra sem lehet azt mondani hogy lagymatag.

Na meg aztán ott vannak a kevert műfajok. Egy Dance With The Deadnél nehéz letagadni mind az elektronikát, mind a metált.

[link]

2023. ápr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
50%

"Az a baj, hogy még mindig nem támasztottad alá semmivel sem, hogy miért gondolod szarnak, illetve miért nem gondolod zenének"


Tudod te nmagyon jól, a kérdésben is írtad - már amennyiben nem tépted még szét az agyad maradékát az egyik "fasza" partitok során...


"A metál is elektromos zene."


Elektromos !== elektronikus, kisfiam.


"számítógép, sőőt, számítógépes effektek nélkül sincs"


Erről Jimmy Page véleménye érdekelne mondjuk (nyilvánvalóan cáfolná ezt a baromságot is).

2023. ápr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
41%

Mert korlátoltak.

Vangelis is elektromos zenét játszott vagy a Fatboy Slim.

Simán jó, de ha egybites vagy, akkor mindegy.

2023. ápr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
100%
#11.A progressive metalban már a 80s alkalmaztak elektromos zenei eszközöket.
2023. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 A kérdező kommentje:

#11

Igazad van, de szerintem a technónál csak a coronita-ra gondoltál (minimal), egy industrial hard techno vagy egy modern hardcore techno simán van metál szinten keménységben, technikailag is elég komolyak már.

2023. ápr. 10. 17:00
 16/72 TR75 ***** válasza:
80%
Természetesen a populáris technót értettem alatta, amit a rádiók játszanak, meg amiket rongyosra hallgat az átlagnép.
2023. ápr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
84%
Itt szúrnám közbe, hogy hobbiproducer énemet videókkal etetgetve elég sok olyanba sikerül botlani, ahol a metál arc nyomja a vég nélküli rantet, hogy mivé lett a műfaj, szinte csak olyat találsz a jelenkori kínálatban, ami jéggé kvantizált robotzene. Persze Béla besörözve romantikusan elhiszi saját magának, hogy az a vég nélkül duplázott lábdob annyira egyenletes tud lenni, mindeközben a valóság az, hogy nagyon kevés dobos képes tényleg kiválóan végigdobolni mondjuk egy-egy mai black metál tracket. Persze ég és föld lesz a minőség a valódi dobolás javára, de valahogy nem akar a többség annyit gyakorolni és dolgozni, így marad nektek a műanyag, egyétek.
2023. ápr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
87%

Más nevében nem tudok nyilatkozni, de a saját véleményemet leírhatom. Én, mint egy teljesen átlagos zenekedvelő ember, nem azt nézem, hogy egy-egy dal miként van összerakva. Nekem az a fontos, hogy milyen érzéseket vált ki belőlem.


A gépies, elektronikus zene nekem mindig egy lelketlen, megfoghatatlan valami volt, amire nem igazán tudok ráhangolódni. Próbáltam, Isten lássas lelkemet, de nem ment. Van egy-két szerzemény, ami nagyon tetszik, és néhanapján hallgatom is, viszont ilyenekbe csak nagyon ritkán botlok bele. És azok is inkább a kevert műfajba tartoznak.


Nem mondom, hogy elítélem ezt a műfajt, mert biztos van aki nagyon jól csinálja. De én úgy érzem, hogy az elektronikus zene tipikusan az a zsanra, ahol nagyon könnyen lehet belefutni nagyon rossz dalokba is. Eléggé széles a kínálat, és a legnagyobb része nem igazán érti úgy a dolgát, ahogy kellene. Szóval, emiatt az emberek akár általános tanulságként az is levonhatják, hogy minden elektronikus zene szar. Persze, ez nem teljesen igaz, viszont tény ami tény, egy elektronikus dalt szerintem nagyon könnyen el lehet rontani. Pont azzal, hogy kiveszik belőle a "lélek"


A metállal ugyanakkor soha nem volt ilyen problémám, az első perctől az utolsóig át tudom érezni a zenét. Legyen szó akár egy noname kis bandáról, vagy akár világsztárokról, az érzés ugyanaz. Nekem sokkal emberközelibb, az énekes hangja pedig sokkal változatosabb érzelmeket közvetít.


Nem vagyok zenész, lehet, hogy valahol nagyon mélyen van a két műfajban valami közös, viszont ezt én annyira nem élem át úgy, ahogy te.


Azzal viszont részben egyetértek, hogy az elektronikus zene és a metál ötvözéséből születhetnek minőségi dalok. Nem láttam még sok példát erre, de azok közül amikbe eddig belefutottam, nekem az Electric Callboy zenekar volt a legjobb. Ők szerintem profin megtalálták az elektronikus zene és a metál tökéletes egyensúlyát, de részben emiatt is lettek ismertek.

2023. ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
74%
Van giccs mindenből.
2023. ápr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
83%

Van igényes elektronikus zene, pl. a Depeche Mode. Azt szeretem.

Van az igénytelen, primitív tuc-tuc, ami az elektronikus "zene" kategória 99%-át adja. Azt nem szeretem.

2023. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!