Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért ítélik el sokan a...

Miért ítélik el sokan a KPOP-ot és azokat akik szeretik?

Figyelt kérdés

Régen én sem szerettem, de egy honapja meghallgattam egy BTS számot és azóta szeretem( de nem vagyok őrült rajongó). Sokaktól hallottam már, hogy lenézik, és azt mondják hogy csak 10éves kislányok hallgatják (pedigamugy pont nem, én is idosebb vagyok sokkal).


Nem merem senkinek elmondania bff-emen kívül mert felek hogy kinevetnek esetleg gúnyolnak.


Miért van ez az előítélet?

És miben más a KPOP mint az angol nyelvű POP számok?(a nyelven kívül)



2019. jan. 1. 19:51
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
23%

Ezt a hülyét xDDD

A nagymama is nagy arc lehet biztos :D

Bármelyik hörgés jobb mint a gay éneklésed és az alatt van ZENE is

A hörgés meg nem mindig egyenlő a metallal. Csak egy szó: Disturbed

2019. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
100%

#19 Azért nem menjünk már le ilyen mélységekbe!


Nem kell csesztetni a másik zenei ízlését, mellesleg a metal nem csak hörgésből áll, szóval a rock hörgés kifejezést nagyon érdekesen használtad.


Nem akarlak megtéríteni (én sem vagyok rocker), de itt van néhány rockzene, ami megváltoztathatja a véleményedet.


https://www.youtube.com/watch?v=pRU-6vaKaf4


https://www.youtube.com/watch?v=fhCLalLXHP4


https://www.youtube.com/watch?v=XbOx8TyvUmI


https://www.youtube.com/watch?v=cWGE9Gi0bB0


Ezek mind magas művészi szinten álló rockzenék, egyikben sincsen hörgés.


#21


Na, azért a rockzene történetét mindennél jobban meghatározták a melegek, szóval ne b_zizzunk itt ha kérhetem! Mert a rockzene sosem a "macsó férfiállatoké" volt, hanem a kitaszítottaké (többek között a melegeké), a dühös kamaszoké és a meg nem értett filozófusoké. Mióta elloptuk a feketéktől, azóta rockzene nem más, mint a liberálisok fegyvere a konzervatívok ellen, és ez így is van jól.


A zenei részhez nem kívánok hozzáfűzni semmit, én is jobban szeretem az olyanokat, mint pl. a jazz, a punk, az alternatív vagy a pszichedelikus rock.

2019. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
80%
Már meg is bocsáss utolsó,de a BTS nem gay zenéket énekel:)
2019. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
9%

Jó okos vagy ha szerinted a rock és metal műfaj annyiból áll hogy hörögnek. Kezdjük ott amit előző is írt, hogy a zene definíciójának a metal megfelel, a kpop nem. Mert előbbiben használnak hangszert, amihez tehetség, tudás kell. Playbackelni nem kell tudás, egy Fásy Ádám is simán megcsinálja. A rockzenészek olyan zenei tudással rendelkeznek amivel egyetlen popzenész sem fog soha életében. Tehát beégtél azzal hogy mi az ami "tényleg zenének nevezhető", mert pont hogy a zene definíciójának a rock és a metal ezerszer jobban megfelel mint a kínai popzene.


A másik. "dalszövegének fontos mondanivalója van" - Ismétlem, tegye már föl a kezét aki itt tud kínaiul! Biztos rengeteg ember. Honnan tudod hogy a "nagyon fontos és mély mondanivaló" nem az, hogy lehányta a pólóját részegen és másikat kell keresnie? Szerintem a "csung cseng csing csü cse csoj"-ból nem sok érdemi mondanivalót tud kihámozni a magyar ember...


Három. Az ARMY = HADSEREG. Te akkor leszek hadsereg amikor én a mikulás. Majd ha kinn szolgálsz 10 évet Afganisztánban, akkor elmondhatod hogy voltál KATONA. nem hadsereg, mert az sok emberből áll, nem egyből, szóval értelmetlen amit írtál. és még nekem van 0 IQ-m, gratulálok kisgyerek... Örülök hogy vége az általános iskolában a tanításnak, inkább menjél és csináld meg a házid mindenki jobban jár. Közben hallgathatod a kínai popzenédet.

2019. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
100%
De komoly problémáitok vannak. Mért nem lehet békében elfogadni, hogy mindenki másféle zenét szeret?
2019. jan. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a KPOP ismeretség a BigBang Fantastic Baby-vel kezdődött.Azt sem tudtam, milyen nyelven énekelnek,cask tetszett a hangzás, és a videoklip is.Szépen utánakerestem,kik ők,majd lassan az ázsiai kultúra,KPOP, szokások,hagyományok után is.Csak megjegyzem, hallgatok Tankcsapdát,(sőt koncertre is járok), Aerosmith-t,Linkin Parkot,szeretem a klasszikus zenét is, illetve francia zenéket is hallgatok(Indila)

De vissza a KPOP-hoz,ill. a BTS-hez,ha már ők vannak kiemelve a kérdésben.BTS-t kb. másfél éve hallgatok, hála a húgomnak, ő 13 éves lesz,én 25 vagyok. Mindketten toleránsak vagyunk azokkal, aki ezt a műfajt nem csípik,nem erőltetjük senkire sem.Alig akad olyan az ismeretségünkben,aki tudja,mi ez.Mind a debüt idei dalaik,mind a maiak tetszenek,hiszen ők sem állnak meg a tinédzserkor végén,illetve nekik is igazodni kell a piachoz,hogy eladható maradjon a zenéjük.(Az viszont közrejátszik szerintem a a KPOP utálatban,hogy a BTS túl van tolva,ezáltal nagyon sok info,kérdés ,reakció-ellenreakció kering velük kapcsolatban.)

Mit tettek le az asztalra?

Nos,megnézném a mai magyar srácokat,hogy a bulizás,csajozás helyett vállalnák-e,hogy el vannak zárva a szeretteiktől,0-24-ben be vannak táblázva,repkednek a világ körül, időzónából időzónába,a bioritmusuk totál felborulva, alváshiányban szenvednek stb.,szigorú szabályok szerint kell élniük.Gondolom,nem sokan vállalnák ezt be.Ezek a srácok úgymond “tiszták” nincsenek sztárallűrjeik, nem hallunk róluk semmi rosszat (drog,pia, qvák).Örülnek,ha néha egy kicsit a szeretteikkel együtt tudnak tölteni egy kis időt.Most jön a sok megmondó ,ők ezt vállalták.Igen,vállalták,mert egyik srácot, és családját sem veti fel a pénz,nem a Rotschield házba születtek, szeretnének maguknak, és a jövendőbeli családjuknak egy biztosabb jövőt.Ezenkívűl renegeteg szakmai elismerést is kapnak, nemcsak Dél-Koreában, hanem a tengerentúlon is.Tehát valamit csak jól csinálnak.

Rajongók.

A rajongóik nemcsak tinikből állnak, számtalan olyan video van fent,ahol a közönség soraiban idősebb hölgyeket is látni lehet.A zenében nincsen korhatár, a zene mindenkié.Tudom, hisz látom, nagyon sok tini csattan fel a kritizálók ellen,ezen nem kell csodálkozni,mindenki védi azt,akit szeret,kedvel.Ez generációs megnyilvánulás,bár néha nem túl szépen reagálnak, nézzétek el nekik.

Nem tudnak énekelni.

Ha már a BTS a példa.A srácoknak van zenei előképzettségük,hangszeren is játszanak.Tudnak énekelni,aktívan részt vesznek az album készítésben is.Illetve kőkemény koreográfiákat tanulnak meg,hogy minél nagyobb élményt, és látványt nyújtsanak a rajongóiknak.(Ez nemcsak a BTS-re igaz)

Playback a koncert?

Szerintem csak fél playback.Megnézném, hogy egy közel 3 órás koncertet ki tudna végig énekelni egy erős koreográfiával együtt.Fizikailag lehetetlen.Anyukám New Kids on the blockon, Modern Talkingon stb. nőtt fel.(46 éves)Na ,ott tényleg semmi tehetség,hang nem volt,csak egy jó marketing.Ezt nem is elemezném tovább.

Száz szónak is egy a vége, ha bevonulnak a srácok katonának, a BTS láz egy kicsit csitulni fog, a tinik és a sasengek (őrült rajongók) felnőnek, és jönnek új előadók a helyükbe.A visszatérésük meg kérdéses,nem tudom,lesz-e még rájuk kereslet.Így talán a KPOP iránti utálat is enyhülni fog.

Köszönöm, hogy elolvastátok.Tiszteletben tartom mindenki véleményét, és próbáljunk meg kultúráltan kommunikálni egymással, mégha ez olykor nehéz is.

2019. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a KPOP ismeretség a BigBang Fantastic Baby-vel kezdődött.Azt sem tudtam, milyen nyelven énekelnek,cask tetszett a hangzás, és a videoklip is.Szépen utánakerestem,kik ők,majd lassan az ázsiai kultúra,KPOP, szokások,hagyományok után is.Csak megjegyzem, hallgatok Tankcsapdát,(sőt koncertre is járok), Aerosmith-t,Linkin Parkot,szeretem a klasszikus zenét is, illetve francia zenéket is hallgatok(Indila)

De vissza a KPOP-hoz,ill. a BTS-hez,ha már ők vannak kiemelve a kérdésben.BTS-t kb. másfél éve hallgatok, hála a húgomnak, ő 13 éves lesz,én 25 vagyok. Mindketten toleránsak vagyunk azokkal, aki ezt a műfajt nem csípik,nem erőltetjük senkire sem.Alig akad olyan az ismeretségünkben,aki tudja,mi ez.Mind a debüt idei dalaik,mind a maiak tetszenek,hiszen ők sem állnak meg a tinédzserkor végén,illetve nekik is igazodni kell a piachoz,hogy eladható maradjon a zenéjük.(Az viszont közrejátszik szerintem a a KPOP utálatban,hogy a BTS túl van tolva,ezáltal nagyon sok info,kérdés ,reakció-ellenreakció kering velük kapcsolatban.)

Mit tettek le az asztalra?

Nos,megnézném a mai magyar srácokat,hogy a bulizás,csajozás helyett vállalnák-e,hogy el vannak zárva a szeretteiktől,0-24-ben be vannak táblázva,repkednek a világ körül, időzónából időzónába,a bioritmusuk totál felborulva, alváshiányban szenvednek stb.,szigorú szabályok szerint kell élniük.Gondolom,nem sokan vállalnák ezt be.Ezek a srácok úgymond “tiszták” nincsenek sztárallűrjeik, nem hallunk róluk semmi rosszat (drog,pia, qvák).Örülnek,ha néha egy kicsit a szeretteikkel együtt tudnak tölteni egy kis időt.Most jön a sok megmondó ,ők ezt vállalták.Igen,vállalták,mert egyik srácot, és családját sem veti fel a pénz,nem a Rotschield házba születtek, szeretnének maguknak, és a jövendőbeli családjuknak egy biztosabb jövőt.Ezenkívűl renegeteg szakmai elismerést is kapnak, nemcsak Dél-Koreában, hanem a tengerentúlon is.Tehát valamit csak jól csinálnak.

Rajongók.

A rajongóik nemcsak tinikből állnak, számtalan olyan video van fent,ahol a közönség soraiban idősebb hölgyeket is látni lehet.A zenében nincsen korhatár, a zene mindenkié.Tudom, hisz látom, nagyon sok tini csattan fel a kritizálók ellen,ezen nem kell csodálkozni,mindenki védi azt,akit szeret,kedvel.Ez generációs megnyilvánulás,bár néha nem túl szépen reagálnak, nézzétek el nekik.

Nem tudnak énekelni.

Ha már a BTS a példa.A srácoknak van zenei előképzettségük,hangszeren is játszanak.Tudnak énekelni,aktívan részt vesznek az album készítésben is.Illetve kőkemény koreográfiákat tanulnak meg,hogy minél nagyobb élményt, és látványt nyújtsanak a rajongóiknak.(Ez nemcsak a BTS-re igaz)

Playback a koncert?

Szerintem csak fél playback.Megnézném, hogy egy közel 3 órás koncertet ki tudna végig énekelni egy erős koreográfiával együtt.Fizikailag lehetetlen.Anyukám New Kids on the blockon, Modern Talkingon stb. nőtt fel.(46 éves)Na ,ott tényleg semmi tehetség,hang nem volt,csak egy jó marketing.Ezt nem is elemezném tovább.

Száz szónak is egy a vége, ha bevonulnak a srácok katonának, a BTS láz egy kicsit csitulni fog, a tinik és a sasengek (őrült rajongók) felnőnek, és jönnek új előadók a helyükbe.A visszatérésük meg kérdéses,nem tudom,lesz-e még rájuk kereslet.Így talán a KPOP iránti utálat is enyhülni fog.

Köszönöm, hogy elolvastátok.Tiszteletben tartom mindenki véleményét,és zenei ízlését (én sem fikázok senkit), próbáljunk meg kultúráltan kommunikálni egymással, mégha ez olykor nehéz is,kevesebb feszültséget generál.

2019. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a KPOP ismeretség a BigBang Fantastic Baby-vel kezdődött.Azt sem tudtam, milyen nyelven énekelnek,cask tetszett a hangzás, és a videoklip is.Szépen utánakerestem,kik ők,majd lassan az ázsiai kultúra,KPOP, szokások,hagyományok után is.Csak megjegyzem, hallgatok Tankcsapdát,(sőt koncertre is járok), Aerosmith-t,Linkin Parkot,szeretem a klasszikus zenét is, illetve francia zenéket is hallgatok(Indila)De vissza a KPOP-hoz,ill. a BTS-hez,ha már ők vannak kiemelve a kérdésben.BTS-t kb. másfél éve hallgatok, hála a húgomnak, ő 13 éves lesz,én 25 vagyok. Mindketten toleránsak vagyunk azokkal, aki ezt a műfajt nem csípik,nem erőltetjük senkire sem.Alig akad olyan az ismeretségünkben,aki tudja,mi ez.Mind a debüt idei dalaik,mind a maiak tetszenek,hiszen ők sem állnak meg a tinédzserkor végén,illetve nekik is igazodni kell a piachoz,hogy eladható maradjon a zenéjük.(Az viszont közrejátszik szerintem a a KPOP utálatban,hogy a BTS túl van tolva,ezáltal nagyon sok info,kérdés ,reakció-ellenreakció kering velük kapcsolatban.Mit tettek le az asztalra?Nos,megnézném a mai magyar srácokat,hogy a bulizás,csajozás helyett vállalnák-e,hogy el vannak zárva a szeretteiktől,0-24-ben be vannak táblázva,repkednek a világ körül, időzónából időzónába,a bioritmusuk totál felborulva, alváshiányban szenvednek stb.,szigorú szabályok szerint kell élniük.Gondolom,nem sokan vállalnák ezt be.Ezek a srácok úgymond “tiszták” nincsenek sztárallűrjeik, nem hallunk róluk semmi rosszat (drog,pia, qvák).Örülnek,ha néha egy kicsit a szeretteikkel együtt tudnak tölteni egy kis időt.Most jön a sok megmondó ,ők ezt vállalták.Igen,vállalták,mert egyik srácot, és családját sem veti fel a pénz,nem a Rotschield házba születtek, szeretnének maguknak, és a jövendőbeli családjuknak egy biztosabb jövőt.Ezenkívűl renegeteg szakmai elismerést is kapnak, nemcsak Dél-Koreában, hanem a tengerentúlon is.Tehát valamit csak jól csinálnakRajongók.A rajongóik nemcsak tinikből állnak, számtalan olyan video van fent,ahol a közönség soraiban idősebb hölgyeket is látni lehet.A zenében nincsen korhatár, a zene mindenkié.Tudom, hisz látom, nagyon sok tini csattan fel a kritizálók ellen,ezen nem kell csodálkozni,mindenki védi azt,akit szeret,kedvel.Ez generációs megnyilvánulás,bár néha nem túl szépen reagálnak, nézzétek el nekik.Nem tudnak énekelni.Ha már a BTS a példa.A srácoknak van zenei előképzettségük,hangszeren is játszanak.Tudnak énekelni,aktívan részt vesznek az album készítésben is.Illetve kőkemény koreográfiákat tanulnak meg,hogy minél nagyobb élményt, és látványt nyújtsanak a rajongóiknak.(Ez nemcsak a BTS-re igaz) Playback a koncert?Szerintem csak fél playback.Megnézném, hogy egy közel 3 órás koncertet ki tudna végig énekelni egy erős koreográfiával együtt.Fizikailag lehetetlen.Anyukám New Kids on the blockon, Modern Talkingon stb. nőtt fel.(46 éves)Na ,ott tényleg semmi tehetség,hang nem volt,csak egy jó marketing.Ezt nem is elemezném tovább.Száz szónak is egy a vége, ha bevonulnak a srácok katonának, a BTS láz egy kicsit csitulni fog, a tinik és a sasengek (őrült rajongók) felnőnek, és jönnek új előadók a helyükbe.A visszatérésük meg kérdéses,nem tudom,lesz-e még rájuk kereslet.Így talán a KPOP iránti utálat is enyhülni fog.Köszönöm, hogy elolvastátok.Tiszteletben tartom mindenki véleményét,és zenei ízlését (én sem fikázok senkit), próbáljunk meg kultúráltan kommunikálni egymással, mégha ez olykor nehéz is,kevesebb feszültséget generál.
2019. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
32%

szoval lány vagy? kitalálom ugy 16-20 között lehetsz azért nem szeretik sokan mert bármennyire is lehetnek jok csapán réteg zene amit csinálnak igaz a tánc nagyon jó olyan értelemben hogy nagyon pontos nagyon összetett de mint énekesek már középszerűek koreában van ugy még másik 4 fiu banda + 6 lány banda akik ugyan olyan jok nem beszélve a egész világról!


előítélet nos az azért van mert a srácok ugy sminkelik magukat mint a lányok! + rúzs! semmi arc szőrzet nagyon extra modon viselkednek mondhatni ugy mint akik full melegek oké persze lehet ez szinészkedés de akkor is ehhez igazitják a férfi ideált és már annyira megszokhatták hogy már tényleg igy viselkednek a kamerák nélkül is! (mellesleg nem az ázsiai férfiak a nőiesen kinézők hanem csak a kpop-osok! láttam koreai szinészeket és rendesen néztek ki mint akik tényleg férfiak!) hidd el nekem valoságban egy lány sem akar egy virág fiut (nemi identitásban hetero de olyan sima az arca mint egy nőnek + semmi szőr nincs rajta sehol sem!)


és miben más csak koreaiul énekelnek 1-2 random angol szóval a táncra sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek mint az énekre stilusban és minden lehetséges modon egyszínű persze itt is vannak kivételek és jó számok! valamint általában csapatok vannak és szinte az összes koncert playback sőt még a legnagyobb koreai/ázsiai zenei események rendezvények is! (mivel nagyobb hangsúlyt fektetnek a táncra...) jah és ugye van a spanyol/latin pop is amiben meg spanyolul énekelnek na azt nem hivják S-pop vagy L-popnak csak simán popnak ugyan ugy az amerikai vagy europa más országoksam tüntetik fel máshogy mint ha az övék teljesen más zenei műfaj lenne :DDD

ez is egy olyan dolog amivel korea ki akar tünni de közben meg le utánozzák a másikat!


valamint a szerzödés a studioval!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


napi 10-12 óra gyakorlás mindig! még a debut után is 8 ora minden nap! nincs szabadságuk vagy döntési joguk azt esznek ott laknak ahol a studio mondja nekik! párkapcsolat, magán élet? soha!!! mivel ha párkapcsolatban lennének akkor az erőszakos fanok megutálnák nem hallgatnák őket ezért csödbe mennének ezért akár a studio ki is rughatja vagy épp komoly bűntetést szabhat ki rájuk de ez is benne van szerződésben jah a magán élet meg ugy van korlátozva hogy nincs mobil mig vissza nem fizetik amit a studio rájuk költött már a legelején addoságba teszik az idolokat (tánc-ének oktatás, ruhák, étel, szállás de ne gondolj semmi luxusra!) kőkemény diéta tréning, edzés nehogy egy kis felesleg legyen ami rá megy a cicire meg a fenékre :/ (férfiú vok) a fiuk is azért látszanak kigyurtnak mert amugy nagyon soványak ők nekik ugyan olyan éhező diétát kell tartani (eközben meg a 8-12 órás gyakorlások!) nagyon sok mindenben különbözik

annyiban jo hogy a lányokat nem engedik hogy kéjhölgyekké váljanak csak a szinpadon mutogassák a feneküket a tevepatát meg a mellüket a srácoknak meg ugye az ing letépés a nadrág szakadás :'DD

2019. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
89%
super nem rakta ki az írásomat!!
2019. jan. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!