Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Kedves keresztények! Miért...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves keresztények! Miért gondolkodik így a barátom?

Figyelt kérdés

Tudom, a kérdésem kissé furcsának tűnhet elsőre, de remélem sikerül érthetően fogalmaznom. Elsősorban keresztények, esetleg fiatal keresztények válaszát várom erre a kérdésemre. És szeretném leszögegni, hogy mindenkit és mindenki vallását tisztelem és tiszteletben tartom. Semmit sem rossz szándékkal vagy provokatív jelleggel írok.



17 éves lány vagyok és habár megvagyok kersztelve, nem gyakorlom a hitemet. Többmint két éve kezdtem randevúzni egy keresztény fiúval. Már akkor is tudtam róla, hogy ő az, azt is hogy komolyan gyakorolja a hitét, de valahogy voltak dologok amik nem estek le elsőre. Amikor másfél év párkapcsolat után, sem próbált szexuálisan közeledni, akkor kezdtem sejteni, hogy húha akkor valószínűleg házasságig várni akar. Nem tudom miért ilyen későn jutott ez eszembe. Csak valahogy az én generációmban annyira nem ez a megszokott és én sem így gondolkodom. Aztán mikor egy hete én közeledtem hozzá úgy, életemben először, akkor megállított és közölte, hogy hát ő várni szeretne. Egy percig sem fordult meg a fejemben, hogy én ezért elhagyjam, nem ez a kérdés. Egyszerűen csak olyan nehéz nekem megérteni, hogy hogy lehet az, hogy egy fiú ne akarjon lefeküdni a szerelmével. Még olyanok is eszembe jutottak, hogy lehet nem kíván és hasonló hülyeségek. Tudom, hogy ez mind butaság, csak annyira nem ezt a példát látom más korombeliektől, meghát eddig én sem így gondolkodtam.

Szeretném jobban megérteni őt, hogy mégis miért így szeretné.

Hogyan gondolkodnak más keresztény fiatalok ezekről a dolgokról?

Hogyan gondolkodnak a házasságról?

Mitől más házasságban?

Miért nem szeretné még?



Talán butának tűnhetek a kérdésem alapján, de tényleg érdekelnek ezek a dolgok. Szeretném megérteni őt és helyesen csinálni. :)

Nagy segítség lenne, ha valaki beszélne nekem kicsit ezekről a dolgokról keresztény szemmel.



2021. dec. 10. 17:37
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
61%

Csak röviden: a srácnak biztosan megvannak a maga érzelmei és vágyai, ahogy minden normális embernek. Egyszerűen csak türtőzteti magát. Szóval ne gondold, hogy veled van a baj.

És, hogy miért teszi ezt? Istenért. Aki hisz Istenben, az szereti Őt, és megtartja az Ő parancsolatait. Erről van szó. Ha lefeküdne, bűnt követne el, és ezzel szembe menne Istennel. Nagyon jogos és helyes az, ha ettől távol tartja magát. Ha ezt valaki nem tudja elfogadni a párjának, az tulajdonképpen azt jelenti, hogy nem tiszteli és szereti a párját eléggé ahhoz, hogy el tudja fogadni azt, amihez ő ennyire ragaszkodik. Az ilyen ember jobb is, ha inkább elhagyja a keresztyén párját és külön megy, mintsem, hogy kierőszakolja azt, hogy a párja olyat tegyen, amit az nem tart helyesnek. Te hogy örülnél neki, ha a párod erőszakkal rávenne valamire? Vagy, ha rácsábítana? A kettő ugyanaz.

Ráadásul Isten haragja is rajta van azon az emberen, aki a másikat bűnre csábítja. Úgyhogy saját maga miatt is jobb, ha az ember elfogadja, ha a keresztyén párja a hite miatt nemet mond valamire. Bár nem gondolom, hogy a kérdező ilyet gondolna, ezt a többieknek üzenem. Az viszont fontos kérdés mind a kérdező, mind a párja számára, hogy megtudnak-e közösen állapodni abban, hogy keresztyén kapcsolatban élnek? "Nem jó felemás igában lenni" - ahogy mondja a Biblia, vagyis nem jó az, ha az egyik hívő, a másik nem. Ha szereted a párod, próbáld megismerni őt. Kérdezd meg: miért hisz Istenben és miért szereti Őt. Így már jobban fogod érteni a helyzetet.

És, hogy miért is fontos a házasság? Mert Isten ezt áldotta meg. Egy férfi és egy nő életre szóló kapcsolatát. És ezen belül helyezte el a szexualitást is. Lehet ettől eltérő módon is élni, csak azon nem lesz áldás. Isten a tervező, Ő teremtette a világot, és Ő alkotta meg a világ működési rendjét is, vagyis "használati utasítását". Ha azt akarod, hogy az életed jól működjön, akkor követned kell a használatit, különben baj történik. Tönkre teszed magadat és másikat is. Úgy, ahogyan bajod lesz, ha egy gépet/szerszámot nem úgy használsz, ahogy kell. Tönkre teszed a gépet, és még magadban is kárt teszel. Isten a szexualitást a házasságon belül helyezte el. Ezért vár vele a párod. Nagyon helyesen. Nem kényszerből. Hanem, mert szereti Istent és jót akar magának is és neked is. Ismerkedj még vele, ismerkedj a hitével és majd eltudod dönteni, hogy te magad tudod-e követni az Ő Istenét. Mert bizony, egy keresztyén kapcsolat, keresztyén házasság arról szól, hogy együtt, közösen követjük Istent. Ő a család igazi feje, Őt követjük. Aztán ebből következik, hogy a családban éppen annyira "fej" a férfi a család többi tagja fölött, mint ahogy Isten az egész család és a férfi felett is. De ez már egy másik történet...


Ui.: ha valakinek kérdése van a keresztyén hitről, és hasonlókról, nyugodtan írjon privátban.

(29 éves keresztyén férfi.)

2021. dec. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
30%

Kérlek ne csak abba gondolj bele, hogy most mit kell feláldozz, hanem tekints a jövőre is. A keresztény vallás a szexet csakis akkor nem ítéli el ha gyereknemzés céljából történik . Te, mint alig vallásos ember tudnál így élni? Tisztában vagy a Bibliával? És a Bibliában megfogalmazott női és férfi szerepekkel?

Itt a gond nem ezzel az 1 dologgal van, hanem a rengeteg többivel ami egy ennyire vallásos ember mellett az èleted minden aspektusára ki fog hatni. Ez gondolom egy első szerelem, amit mindig nehezebb elengedni, de vigyázz, nehogy belekényszerítsd magad egy olyan kapcsolatba, aminek nem illenek hozzád a szabályai, csak mert nehéz lenne elengedni.

2021. dec. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
43%

“ Ráadásul Isten haragja is rajta van azon az emberen, aki a másikat bűnre csábítja. Úgyhogy saját maga miatt is jobb, ha az ember elfogadja”

Mennyire vicces azzal jönni , hogy egy olyan Isten haragja lesz rajtuk akiben nem is hisznek 😃

2021. dec. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
85%

Persze te ismered a párod, de szerintem egy vallásos és egy nem vallásos ember nehezen illik össze/marad együtt.

Például én nem bírnám azt az agymosást hallgatni, amit a 11es leírt, akkor se ha szeretnèm az illetőt .

“ Ha azt akarod, hogy az életed jól működjön, akkor követned kell a használatit”

Az ilyen emberek nem tisztelik a nézeteidet, miközben annyira védik a sajátjukat . Előbb utóbb nem lesz más választásod mint hinni istenben mellette.

Először a saját nézeteidet, hitedet kell “megvizsgáld”, a párodtól teljesen függetlenül . Valaki más miatt vallani egy vallást értelmetlen.

2021. dec. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 Oldfire ***** válasza:
76%
Sokan túl bonyolitják ezt. Azért mert valaki vallásos és komolyan gyakorolja is a vallását, nem jelenti , hogy prüdek is legyen. Ha a párunkat átöleljük, megsimogatjuk, megpusziljuk,nem válunk bűnösökké, ha esetleg a kapcsolatnak vége lenne. Ha a kapcsolatotokat komolyan gondoljátok, sőt házasság is szóba jött, bátrabbak lehettek.
2021. dec. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 A kérdező kommentje:

Én értem mind a két nézőpontot. Azt is amit a tizenegyes képvisel és azt is amit az utána szólók.

Köszönöm a valaszaitokat!


Én próbálok megismerkedni a hitével. Beszélgetni vele erről, imádkoztam is már vele. Igaz, hogy elsó szerelem és, hogy nehezen engedném el, de ezért nem is fogom.

De igaz, hogy hogyha velemaradok, akkor nem ez az egyetlen dolog, amiről döntök.

Nem fogom sem zsarolni, sem csábítani, sem rosszra bíztatni. Tiszteletben tartom a döntését, az elveit, csak könnyebb olyan valamit tiszteltben tartani, amit te is megértesz

2021. dec. 11. 07:26
 17/54 anonim ***** válasza:
58%
Amit a 12 ír, azt felejtsd el. Nettó hülyeség.
2021. dec. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
54%

"A keresztény vallás a szexet csakis akkor nem ítéli el ha gyereknemzés céljából történik"



Ez egy HATALMAS baromság!!!

Eleve nincs olyan hogy "a keresztény vallás" . Tipikus ateista hangulatkeltő duma....

2021. dec. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
36%
17: ooops, már megelőztél! :)
2021. dec. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
69%

Aki azt írta, hogy a keresztény vallásban a szex csakis gyermeknemzés celjából van, arra ne hallgass, mert téved. A kereszténység a szexet egy csodálatos ajándéknak tartja, aminek az EGYIK célja a gyerek, de a másik, ami talán még ennél is fontosabb,hogy odaadod magad a párodnak teljesen, az örömszerezés, es a szeretet ami ebben benne van. Es attól h valaki igy gondolkodik, kozel se biztos, h prűd is. Ahogy az se, hogy rád erőlteti a nezeteit. Ha magamból indulok ki, en teljesen átlagos tininek erzem magam, csak vannak dolgok amiket máshogy szeretnek csinalni, mint a tobbiek, de ezekrol nem is beszelek olyannal, aki nem kivancsi ra, es foleg nem erőltetek senkire semmit. És szerintem a fiatal keresztények nagyrésze ilyen :) de az is igaz, h mivel a párod, több dolgot is át kell beszelnetek a jövővel kapcsolatban, de szerintem kozel se lehetetlen egy ilyen kapcsolat:)

Egyebkent a baratod biztosan nagyon szerencsésnek érzi magat, h ilyen barátnője van, aki nem egybol elhagyta ezert, ahogy sokan tennék, hanem megpróbálja megérteni. Szoval sok boldogsagot, en szurkolok h sikerüljön :)

2021. dec. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!