Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Kedves keresztények! Miért...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves keresztények! Miért gondolkodik így a barátom?

Figyelt kérdés

Tudom, a kérdésem kissé furcsának tűnhet elsőre, de remélem sikerül érthetően fogalmaznom. Elsősorban keresztények, esetleg fiatal keresztények válaszát várom erre a kérdésemre. És szeretném leszögegni, hogy mindenkit és mindenki vallását tisztelem és tiszteletben tartom. Semmit sem rossz szándékkal vagy provokatív jelleggel írok.



17 éves lány vagyok és habár megvagyok kersztelve, nem gyakorlom a hitemet. Többmint két éve kezdtem randevúzni egy keresztény fiúval. Már akkor is tudtam róla, hogy ő az, azt is hogy komolyan gyakorolja a hitét, de valahogy voltak dologok amik nem estek le elsőre. Amikor másfél év párkapcsolat után, sem próbált szexuálisan közeledni, akkor kezdtem sejteni, hogy húha akkor valószínűleg házasságig várni akar. Nem tudom miért ilyen későn jutott ez eszembe. Csak valahogy az én generációmban annyira nem ez a megszokott és én sem így gondolkodom. Aztán mikor egy hete én közeledtem hozzá úgy, életemben először, akkor megállított és közölte, hogy hát ő várni szeretne. Egy percig sem fordult meg a fejemben, hogy én ezért elhagyjam, nem ez a kérdés. Egyszerűen csak olyan nehéz nekem megérteni, hogy hogy lehet az, hogy egy fiú ne akarjon lefeküdni a szerelmével. Még olyanok is eszembe jutottak, hogy lehet nem kíván és hasonló hülyeségek. Tudom, hogy ez mind butaság, csak annyira nem ezt a példát látom más korombeliektől, meghát eddig én sem így gondolkodtam.

Szeretném jobban megérteni őt, hogy mégis miért így szeretné.

Hogyan gondolkodnak más keresztény fiatalok ezekről a dolgokról?

Hogyan gondolkodnak a házasságról?

Mitől más házasságban?

Miért nem szeretné még?



Talán butának tűnhetek a kérdésem alapján, de tényleg érdekelnek ezek a dolgok. Szeretném megérteni őt és helyesen csinálni. :)

Nagy segítség lenne, ha valaki beszélne nekem kicsit ezekről a dolgokról keresztény szemmel.



2021. dec. 10. 17:37
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az azóta érkezett válaszokat is. A segítséget és a kedves szavakat egyaránt. :)

Beszéltem a kedvesemmel erről.

Megvigasztalódtam kicsit.

Elmondta, hogy egy percig se gondoljam, hogy velem lenne baj. Ami megnyugtatott, mert az elején, ha őszinte vagyok, akkor kicsit úgy érztem, hogy engem visszautasítottak. Elmondta, hogy nagyon szeret és persze, hogy kíván is hisz férfiből van. Azt mondta mindennek eljön az ideje, és szeretkezni fog velem, ha itt lesz az ideje. Az viszont csak a nászéjszakán jön majd el. Hálás volt nekem azért, hogy ennyire türelmes vagyok és próbálom megérteni őt. Azt mondta ne hallgassak se a felemás igás dologokra, se arra, hogy a szex egyetlen célja a gyereknemzés. Szóval ezzel kapcsolatban is megnyugodtam. Én elfogadom ezt, tudok várni és kitartok majd mellette. Bár kicsit sírtam a beszélgetés elején, mert én nagyon nagyon vágyok rá testileg is és nehéz kicsit. Remélem nem vette ez a sírást úgy, hogy én érzelmileg próbálom zsarolni. (ugye nem?)

Lényeg a lényeg, hogy hajlandó leszek várni és próbálok mindent megtenni ami tőlem telik, hogy jobban megértsem.

2021. dec. 11. 23:32
 32/54 anonim ***** válasza:
50%

Kedves fiúk, lányok. Először is nagyon tisztelem a felfogásotokat, bárcsak én is találnék ilyen lányt, akinek ilyen a hozzáállása... Én sokat gondolkodtam ezen a témán.

A tízparancsolat két dolgot említ: Ne paráználkodjál, felebarátod házastársát ne kívánd.

Én akárhogyan gondolkodom, mindig arra lyukadok ki, hogy nem azt mondja, hogy nem szerethetsz senkit őszintén, szerelemmel.. Ne paráználkodjál: Az érzelmek nélküli, csak testiségen alapuló szexuális élvhajhászás bűn, mert lélekromboló. Kiéget. Nincs benne semmi tiszteletreméltó. A másik: felebarátod házastársát ne kívánd: Ez elég konkrét szituáció.. a parancsolat nem azt mondja, hogy nem szerethetsz senkit, csak akivel házas vagy, vagy leszel.. Hanem azt hogy olyan embert ne kívánj, aki már elkötelezett. Mert ha elköveted ezt a hibát, ez lélekromboló neked, a másik félnek is, sőt a harmadiknak is, aki az ő társa. Szerintem az őszinte, hosszú ideje tartó szerelmen és szereteten alapuló együttlét nem paráznaság, és nem árt vele senki sem másnak, sem önmagának, ami persze nem azt jelenti, hogy hetente-havonta mással legyen együtt az ember.

2021. dec. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim válasza:
73%
Kedves kérdező! Nagy áldás lesz ha kitartotok egymás mellett és házasság lesz a kapcsolatból. :) Kívánom legyen így és mindent beszélj meg őszintén nyugodtan a pároddal.
2021. dec. 13. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
51%

A keresztény tanítás sokféle, felekezettől függő. Abban egyetértés van, hogy a szeretkezés házasságba helyezése egyfelől társadalmi, másfelől pszichológiai, harmadrészt egészségügyi/hormonális alapokon nyugszik.

Társadalmi, hogy biztosítsa a rendezett környezetet, a családi kereteket, hogy elkerülje azt, hogy keresztbe-hosszába legyenek mozaikcsaládok. A házasság révén a társadalmi alapegység, a család kifejezésre kerül, keretet kap a közös élet, és a következő generációk nevelése megoldott, az előttük járó generációk is biztonságban van.

A pszichológiai alapja, hogy az egyének, főleg az utódok, egy érzelemmel teli és kerek környezetben tudjanak felnőni, s ne legyen teljes zavar a lelkükbe.

Az egészségügyi és hormonális felülete, hogy ne terjedjenek a nemi betegségek, és a szeretkezéskor felszabaduló hormonok kötődést alakítanak ki - ez meg nem áttehető.


Az isteni szabályozás e mellett arról szól, hogy amikor magadat teljesen meztelenül felvállalod, amikor nincs takargatni valód, akkor odaadod magadat annak, akit szeretsz. S ez nem tehető meg bárkivel. Akinek először megteszed, akkor a következő már nem lehet magad odaadása...


Bennünk is vannak vágyak, s a szeretkezés egy olyan lehetőség, amikor a másikat boldoggá teszed azzal, hogy gyönyörben fürdeted - s neked ez a legnagyobb öröm.

A tanítás annyit mond, hogy a szeretkezés olyan legyen, hogy nyitottak legyetek a gyermekre. Kizárt a megfogant élet elvétele. Van számos védekezési módszer, ami működik.


Végezetül a szeretkezés csodája kettőtökre tartozik, és az együttjárás alatt is van sok lehetőség, kifejezni a vágyat, az örömet - élhettek vele - és tartsátok meg a határokat.


Ha van kérdésed, írj bátran!

2021. dec. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
0%

arra nem gondoltál, hogy tőle kellene megkérdezned?

Nagyon kamu szaga van a provokációs kérdésednek.

2021. dec. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ilyen rosszat feltételezel. Egyáltalán nem állt szándékomban provokálni. Mindenki véleményét tiszteltben tartottam
2021. dec. 15. 22:59
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

Megerősítem, amit a kérdező írt előttem.

Nem kell reagálni a kötözködésekre..

2021. dec. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező! A 31-es válaszodra reagálnék.

Örülök hogy sikerült megbeszélni a dolgokat, de ennyire ne nyugodj meg, amíg el nem jön az idő és rá nem tértek a védekezés témára.

Ugyanis a keresztények nem védekeznek, gyereket annyit kell szülni amennyit a természet ad, mert az abortuszt pl elítélik, az gyilkosság. A gyógyszert úgyszintén, mert az már nem természetes, vagyis a természet ellen teszel.

2021. dec. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 qkker1 ***** válasza:
75%

"Ugyanis a keresztények nem védekeznek, "


Úgy tudom az óvszer engedélyezett, ha nem is gyerek ellen, hanem a fertőzések ellen /ezzel magyarázta valamelyik Pápa./.

2021. dec. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező!

Egy dolgot azért megkérdeznék a helyedben a barátodtól. Tegyük fel, hogy minden egyben marad a nászéjszakáig, kibírtok minden nehézséget és együtt maradtok. De mi van, ha akkor derül ki, hogy nem passzoltok össze testileg? Mi van, ha akkor jöttök rá, hogy egyszerűen nem jó a szex köztetek? Hiába van meg a lelki kémia, ez nem jelenti azt, hogy testileg is stimmeltek.


Sajnálom, hogy ezt mondom, de szerintem nem fogsz tudni várni. Szerelmes vagy, ezért jelen pillanatban úgy érzed, hogy érte bármennyit tudnál várni, de kétlem, hogy ezt egy, vagy két év múlva is így fogod érezni.


Továbbá több olyan történés is volt a közelemben, hogy egy vallásos srác/lány elment bulizni, durván leitta magát és egyszerűen kirobbantak belőle ezek az elnyomott vágyak, aminek következtében egyetlen éjszaka alatt (kis túlzással) mindent megtapasztalt, ami a szexszel kapcsolatos.

2021. dec. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!