Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Kedves keresztények! Miért...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves keresztények! Miért gondolkodik így a barátom?

Figyelt kérdés

Tudom, a kérdésem kissé furcsának tűnhet elsőre, de remélem sikerül érthetően fogalmaznom. Elsősorban keresztények, esetleg fiatal keresztények válaszát várom erre a kérdésemre. És szeretném leszögegni, hogy mindenkit és mindenki vallását tisztelem és tiszteletben tartom. Semmit sem rossz szándékkal vagy provokatív jelleggel írok.



17 éves lány vagyok és habár megvagyok kersztelve, nem gyakorlom a hitemet. Többmint két éve kezdtem randevúzni egy keresztény fiúval. Már akkor is tudtam róla, hogy ő az, azt is hogy komolyan gyakorolja a hitét, de valahogy voltak dologok amik nem estek le elsőre. Amikor másfél év párkapcsolat után, sem próbált szexuálisan közeledni, akkor kezdtem sejteni, hogy húha akkor valószínűleg házasságig várni akar. Nem tudom miért ilyen későn jutott ez eszembe. Csak valahogy az én generációmban annyira nem ez a megszokott és én sem így gondolkodom. Aztán mikor egy hete én közeledtem hozzá úgy, életemben először, akkor megállított és közölte, hogy hát ő várni szeretne. Egy percig sem fordult meg a fejemben, hogy én ezért elhagyjam, nem ez a kérdés. Egyszerűen csak olyan nehéz nekem megérteni, hogy hogy lehet az, hogy egy fiú ne akarjon lefeküdni a szerelmével. Még olyanok is eszembe jutottak, hogy lehet nem kíván és hasonló hülyeségek. Tudom, hogy ez mind butaság, csak annyira nem ezt a példát látom más korombeliektől, meghát eddig én sem így gondolkodtam.

Szeretném jobban megérteni őt, hogy mégis miért így szeretné.

Hogyan gondolkodnak más keresztény fiatalok ezekről a dolgokról?

Hogyan gondolkodnak a házasságról?

Mitől más házasságban?

Miért nem szeretné még?



Talán butának tűnhetek a kérdésem alapján, de tényleg érdekelnek ezek a dolgok. Szeretném megérteni őt és helyesen csinálni. :)

Nagy segítség lenne, ha valaki beszélne nekem kicsit ezekről a dolgokról keresztény szemmel.



2021. dec. 10. 17:37
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezeket a válaszokat is és nem hiszem el ez a csak a gyerek a célja dolgot. :)

A felemás igás megjegyzést hallottam már mástól is. Nem hiszem, hogy lehetetlen legyen az, hogy működjön ez így. Na meg nem is biztos, hogy mindig felemás lesz ez az iga. Én legalábbis nyitott vagyok, de ha mást nem akkor kompromisszumképes.


A kedves bíztató szavakat, pedig szintén köszönöm. :)

2021. dec. 11. 18:07
 22/54 qkker1 ***** válasza:
19%

"de a másik, ami talán még ennél is fontosabb,hogy odaadod magad a párodnak teljesen, az örömszerezés, "


Amennyiben ez igaz lenne, akkor nem ítélnétek el az orális és anális szexet!

2021. dec. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:
Tényleg elítélik a keresztények? Ha igen, miért?
2021. dec. 11. 19:20
 24/54 anonim ***** válasza:
82%
Nem ítéli el senki, max aki magyon prűd. Én házasságig akarok várni, nem vagyok prűd, és az orális szexet szeretném majd akkor. Az análisat pedig egyedül a fájdalom, és az egészségügyi kockázatai miatt nem.
2021. dec. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:
Ahh értem. A barátomat is megkérdeztem erről, mert meglepett. Ő is azt mondta, hogy egyáltalán nem elítélendő, amíg mind a két fél őszintén igent mond rá. :)
2021. dec. 11. 19:41
 26/54 qkker1 ***** válasza:
41%

"Tényleg elítélik a keresztények? Ha igen, miért?"


Mert szerintük csak gyereknemzésre való a szex, a 24-es /és még néhány/ válasz írójának állításával ellentétben.

Nézzél szét a vallás kategóriában, milyen hisztit levágnak!

2021. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
Hát, összezavarodtam. Fura, hogy mindenki mást mond.
2021. dec. 11. 19:44
 28/54 anonim ***** válasza:
60%
#27 Aki a 444 és a telex "vallás" rovatában szocializálódik, max az mond mást. Ne aggódj ezen. Aki itt ujjal mutogat, hogy a kereszténység mi minden miatt xar, az azt se tudja, mit beszél.
2021. dec. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
65%
#26 a vallás kategória válaszolóinak nagy része Jehova Tanúja, Hitgyülis es egyéb ehhez hasonló szekta jellegű gyülekezet tagja... katolikus lány vagyok, és a szexnek közel se csak a gyerek a célja:)
2021. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
74%

Ritka kincs vagy😊 írom ezt egy 18 éves lány anyukájaként. Katolikus vagyok,de csak nagymamám gyakorolta a hitet. Anyukám már kevésbé, vagyis nem szabad szexelni egy bizonyos korig ( azt nem mondta meddig)

Sajnos ez nagyon sokáig rányomta a bélyegét a szexuális életemre. Lelkiismeretfurdalásom volt, pedig 20 évesen feküdtem le az első barátommal, 1 év járás után. Nem is volt jó a szex. Sajnos utána sem tudtam ellazulni.

Neked kell eldönteni, ha fontos számodra ez a fiú, úgy érzed életed szerelme, akkor várj,de ha egy picit is bizonytalan leszel ne félj kilépni a kapcsolatból.

Remélem kicsit tudtam segíteni

Sok boldogságot kívánok nektek😊

2021. dec. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!