Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mindent tagadók miért...

A mindent tagadók miért képzelik magukat annyira okosnak?

Figyelt kérdés

Belekötnek mások munkájába és mindenkit hazugnak neveznek a tudomány világában, de ők mit tudnak felmutatni?

Vírustagadók, orvosgyűlölők mennyire értenek a biológiához? El tudnának boldogulni kutató laboratóriumban, vagy kórházban?

A laposföld-hívők, vagy az ősrobbanást tagadók hogy állnak a modern űrkutatási műszerek technikai ismeretével?

A hamis történelem-mítosz hívei mennyire mozognak otthonosan a levéltári kutatásokban és a régészeti ásatásokban?

Megkérdőjelezni valamit nem kell sok ész. Én meg akkor azt mondom, hogy a számítógépeket az ufóktól kaptuk és mindenki hazudik, aki mást állít. Most ettől én okosabb lettem, mint az összes informatikus együtt?



2020. aug. 20. 14:54
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

De milyen bizonyítékokat?

Cikkeket tudnak linkelgetni, vagy pár konteó-vezéralaktól videót linkelni.

De mi a helyzet a matekkal? A labormunkával? A megfigyelésre szánt idővel?

Pont a konteósok mondják, hogy aki mások eredményeit elhiszi, az mind birka, nem tud gondolkodni. Akkor gondolom, a konteósok egymaguk is mind be tudják bizonyítani, hogy az összes tudományos elmélet hibás.

2020. aug. 20. 15:34
 12/38 anonim ***** válasza:
12%
Egyszerűbb lenne ha konkrétumokat hoznál, mert elé lényeges különbség, hogy valaki a laposföldben vagy a magyarok sumér eredetében hisz. Ez utóbbit a történészek rendszerint konteónak tekintik, de maguk sem tudják honnan származnak a magyarok. Ez alapján pedig semmi se zárja ki, hogy akár sumérok is lehetünk.
2020. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Ez ilyen nesze semmi, fogd meg jól.

Az időgép elkészítését általában lehetetlennek tartják a tudósok, de ők maguk sem ismerik a jövőt. Semmi sem zárja ki, hogy egyszer már feltalálták és a mostani világ vissza van pörgetve.

Itt nem maga az állítás a probléma, (bár nem értek a történelemhez, de nem is akarom elhitetni, hogy okosabb vagyok minden történésznél) hanem hogy az az indoklása, hogy nincs kizárva, tehát lehetséges.

2020. aug. 20. 15:47
 14/38 anonim ***** válasza:
82%

13

Az is lehet, hogy én egy rénszarvas vagyok és éppen a seggem nyalogaton, miközben a bal agancsommal gépelem a szöveget.


Be tudod bizonyítani az ellenkezőjét?

Nem.

Akkor egy írástudó rénszarvas tagadó vagy!

2020. aug. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
12%

"Semmi sem zárja ki, hogy egyszer már feltalálták és a mostani világ vissza van pörgetve."


Mit jelent az, hogy vissza van pörgetve? Hogy valaki visszament a múltba, megváltoztatta azt, és most aszerint élünk? Ha valaki tud erre bizonyítékot, vagy akár egy gyenge érvet hozni, akkor tudományosan ugyanannyira helytálló, mint az, hogy nem lehet időutazni, mert csak.

2020. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

"Mert csak"

Úgy érted, a fizikusok nem szokták alátámasztani az állításaikat?

2020. aug. 20. 16:01
 17/38 anonim ***** válasza:
16%
A fizikusok maguk is beismerik, hogy a fizika csak a természet leírására alkalmas, a valóság teljesen távol áll a fizikától.
2020. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Ezek szerint neked megadatott az a tudás a valóságról, ami senki másnak. Milyen válaszokat adnál akkor a fizika buta, a te felsőbb szemszögedből nézve triviális kérdéseire?
2020. aug. 20. 16:08
 19/38 anonim ***** válasza:
52%

"Ezek szerint neked megadatott az a tudás a valóságról, ami senki másnak."


Szerintem ezt azoknak a keresztény fizikusoknak írhatnád, akik biztosak benne, hogy egy tudatos lény alkotta meg a világot.

2020. aug. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Mi a bizonyítékod rá, hogy nem?

Nem vagyok keresztény, csak érdekelnek az olyan megkérdőjelezhetetlen, sziklaszilárd alapigazságok, amiket te kisujjból kirázol, míg holmi fizikusok egyenletekkel, meg teóriákkal jönek...

2020. aug. 20. 17:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!