Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mindent tagadók miért...

A mindent tagadók miért képzelik magukat annyira okosnak?

Figyelt kérdés

Belekötnek mások munkájába és mindenkit hazugnak neveznek a tudomány világában, de ők mit tudnak felmutatni?

Vírustagadók, orvosgyűlölők mennyire értenek a biológiához? El tudnának boldogulni kutató laboratóriumban, vagy kórházban?

A laposföld-hívők, vagy az ősrobbanást tagadók hogy állnak a modern űrkutatási műszerek technikai ismeretével?

A hamis történelem-mítosz hívei mennyire mozognak otthonosan a levéltári kutatásokban és a régészeti ásatásokban?

Megkérdőjelezni valamit nem kell sok ész. Én meg akkor azt mondom, hogy a számítógépeket az ufóktól kaptuk és mindenki hazudik, aki mást állít. Most ettől én okosabb lettem, mint az összes informatikus együtt?



2020. aug. 20. 14:54
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
25%

Ez azért igaz (félig), mert tisztességtelen vagy, és nem akarsz fizetni :-(

De azt te is tudod, hogy normális esetben már a zsebemben lenne a pénz.

Ja, és azért csak félig igaz, mert az arcom ettől nem nőtt. Elég stabil világképem van, nem kell hozzá gy.k., meg más sem, hogy egyben maradjon.

Ellentétben veled, aki itt próbált meg arcot szerezni.

2020. aug. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
17%

"Úgy válogatják össze az alkatrészeket, hogy azonos ideig működjenek."


Nem, úgy válogatják meg, hogy minden alkatrész a lehető legolcsóbb legyen (de persze azért legyen működőképes is). Ha két fajta azonos árú, de különböző időtartamra tervezett alkatrész közül lehet választani, akkor se fogják csak azért a rövidebb időtartamra tervezett alkatrészt választani, hogy ne maradjon később a tönkrement gépben egy, csak félig használt alkatrész.


Erre jön még, hogy sokszor a legolcsóbb alkatrészek is "túl sokáig" működnek, ezért a gyártó szándékosan beépít egy áramköri elemet, ami bizonyos idő után elrontja a készüléket.

2020. aug. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 Alain Delon ***** válasza:
82%
Mert folyton azt a visszajelzést kapják a világból, hogy ők jelentéktelen kis senkik, és így fabrikálnak maguknak némi sikerélményt, hogy ők "jobban" tudják.
2020. aug. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%

#14 állításodat nem kell bizonyítani, az egy fantáziaszülemény. Némi anatómiai ismerettel elég nyilvánvaló, hogy mit tudsz és mit nem nyalogatni, továbbá hogy az aganccsal való gépelés miért nem lehetséges (billentyűzet ütögetése lehetséges, de az nem értelmes szöveg gépelése). Ilyen egyszerű. Bizonyítania természet jelenségeire, folyamataira való magyarázatot szokás.


Ami a beépített hibás alkatrészt illeti, pár tíz évvel ezelőtt az állítás igaz volt. Optimalizálásnak hívják. Mára sajnos más a helyzet. Olyan nagy a túlkínálat, hogy szükséges mesterségesen növelni a keresletet. Tehát tényleg van mérnök, akinek garancia lejárta után nem sokkal tönkre menő alkatrész beépítésének tervezése a feladata. A tervezés nagyon fontos része, hogy ezt ne lehessen bizonyítani (könnyen).

2020. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

"a lehető legolcsóbb legyen"

Persze, első az ár.

Én arról az esetről beszéltem, ahol az egyre tartósabb alkatrészek egyre drágábbak is (igen gyakori).

A "szándékosan elrontó" elemre tudnál példát mondani?

Én csak olyat ismerek, ahol EZ IS a spórolás miatt van: tehát ez egy rosszul sikerült élettartam tervezés eredménye (idő előtt tönkremegy).

Ill. olyanról tudok még, ahol egy elem méri a használatot és X idő múlva leáll (toner). Itt a lényeg az, hogy a gyártó eddig garantálja a kifogástalan működést. Ez már szerintem is megkérdőjelezhető dolog.

2020. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%

#35

Nehéz példát hozni, hiszen ahogy más is írta, úgy van megtervezve az eszköz, hogy ne lehessen a szándékos elavulást bizonyítani. Nem hiszem hogy olyan bonyolult egy mérnöknek ezt megoldania, hiszen már egy általános iskolás is tudja, hogy ha az eszköz működését jelző lámpát sorosan kötik be, akkor a lámpa kiégésével az eszköz is használhatatlan lesz.


De, amit írsz a tonerekről az is pont ez a kategória, semennyivel se másabb.

2020. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Gondolom, a stabil világkép és a hibátlan gondolkodás simán összeegyeztethető azzal, a gyakorin fikázod a tudományt.
2020. aug. 20. 18:17
 38/38 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, azért erre hozhatnál példát.
2020. aug. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!