Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem lenne sokkal logikusabb,...

Nem lenne sokkal logikusabb, ha a derékszögű háromszögben az átfogó hossza egyenlő lenne a befogók hosszának összegével?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek a koordinátarendszer (0;0) pontjából az (1;1) pontjába a legrövidebb úton, akkor sokkal rövidebb utat teszünk meg, mint 2. Pedig megtettem a x tengely 1-ét is, és az y tengely 1-ét is.
2022. dec. 7. 20:52
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/131 anonim ***** válasza:
68%

Amerikában vannak ennyire hülyék, mint a kérdező.

Ott egyszer törvénybe is hozták, hogy a PI értéke három.

2022. dec. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/131 2*Sü ***** válasza:
84%

Kérem, vegyük komolyan a kérdezőt és inkább tanuljunk tőle. Nekem rögtön lenne is matematikai problémám: Adott két derékszögű háromszög, ami együtt egy nagyobb derékszögű háromszöggé áll össze:


[link]


Mennyi a függőleges vonal hossza? Mert egyrészt a hossza megegyezik a zöld háromszög befogója hosszának és a piros háromszög befogója a hosszának az összegével. 1+1=2.


Másrészt a zöld háromszögnek mindkét befogója 1 egység hosszú, ergo az átfogó – ha jól értem a matematikádat – 2 egység hosszú lesz. A piros háromszög esetében szintén 1 egység hosszú mindkét befogó, ergo 2 egység hosszú lesz az átfogó. Viszont a két kis háromszög átfogója egyben a nagy derékszögű háromszögnek a két befogója. Így a hosszuk – ha jól értem a matematikádat – a két befogó összege kellene, hogy legyen, márpedig 2+2=4.


Az egyikből az jön ki, hogy a függőleges vonal hossza 2 egység, a másikból meg az, hogy 4 egység.


Melyik a hibás számítás, miért az, és miben hibás?

2022. dec. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/131 A kérdező kommentje:

A kérdésetekre a válasz, hogy miért gondolom, hogy ti mentek szemben az autópályán:

Mert az ilyen egyértelműen ostoba válaszokat, mint az 50-es felpontozzátok. Teljesen jól használtam a spicli kifejezést, de titeket nem ez érdekel, hanem az, hogy ki mondta. A ti világotokban, ha egy kellően köztiszteletnek örvendő személy mondja, akkor a Föld is lapos.

2022. dec. 8. 20:03
 54/131 anonim ***** válasza:
84%

„Egyik se tüntette el a nevét, csak a ti spicliskedésetek hatására kitiltották őket.”

Azok nem „spicliskedések” voltak, hanem teljesen jogos bejelentések. Nézd csak meg van két ilyen lehetőség:

A válasz provokatív, a válaszadó csak veszekedni akar

A válaszadó értelmetlen dolgokat ír

Na, ez mindkettő többszörösen is igaz rád, az összes kérdésed értelmetlen és a hozzászólásaid között pedig sok olyan van, amelyekből egyértelmű, hogy csak veszekedni akarsz. Ezek után mit vártál, hogy kitiltás helyett Nobel-díjat kapsz? Most is mit csinálsz, mindenkivel kötözködsz. Szerinted mindenki hülye, csak te vagy okos? Ha annak idején odajártál volna az Üteg u. 15-be ott aztán az akkori tornatanár, Poprocsi Vilmos, pillanatok alatt lerendezte volna az okos kis buksidat. Télen egy szál gatyában ott futottál volna a háztömb körül tíz kört a hóban. Aztán a tornateremben megállás nélkül fekvőtámasz, kötélmászás, békaügetés, fókamászás, stb. Úgy tűnik ez hiányzik neked, egy ilyen után nem lenne kedved ilyen baromságokat kérdezni.

Na főokos kérdező ne mellébeszélj, válaszold meg 2*Sü 52-ben feltett kérdését?

2022. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/131 anonim ***** válasza:
90%

"Teljesen jól használtam a spicli kifejezést"

Nem igazán. Bár azok után, hogy alapvető matematikai kifejezések is meghaladják a képességeid, nem nagy meglepetés hogy egyéb fogalmak is ekkora nehézségeket okoznak...

2022. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/131 anonim ***** válasza:
15%
Ezeket a kérdéseket szerintem amúgy a 2*Sü nevű túlmozgásos emberke írja ki, hogy aztán napokig produkálja magát alattuk az 1+1=2 különféle érdekfeszítő bizonyításaival.
2022. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/131 2*Sü ***** válasza:
93%

> Ezeket a kérdéseket szerintem amúgy a 2*Sü nevű túlmozgásos emberke írja ki, hogy aztán napokig produkálja magát alattuk az 1+1=2 különféle érdekfeszítő bizonyításaival.


Szomorú, hogy a válaszaim „túlmozgásos” jellegének ismeretében ennyire igénytelennek tartasz ilyen téren. Eleve azt feltételezni rólam, hogy két mondattal elintézném a kérdés szövegét, az felháborító. Mutass rá, hol írtam én valaha három mondatnál rövidebb szöveget! Ugyan nem tudom mi értelme lenne önmagammal vitázni, de ha valamiért mégis ilyenre vetemednék, akkor a fene tudja, én azért sokkal érdekfeszítőbb témákat is ki tudnék találni, de minimum három különböző oldalról megtámogatnám azt a hülyeséget, amit kitalálnék.

2022. dec. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/131 anonim ***** válasza:
93%

56

2*Sü hozzászólásai értelmesek, biztos vagyok benne, hogy nem ő talál ki saját magának kérdéseket. Nézd ennek a kérdezőnek a minősíthetetlen stílusát és nézd meg 2*Sü stílusát, mennyivel intelligensebbek a válaszai, ebből is látszik, hogy nem saját magával vitatkozik.

2022. dec. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/131 A kérdező kommentje:
Sü válaszai jó példák a szélsőséges szócséplés esetére. Két mondatban megfogalmazható dolgot ír le 30 sorban.
2022. dec. 8. 23:05
 60/131 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, kérdező, hogy ha te az ő írásait "semminek" tartod, akkor tényleg hülye vagy.

De ha gondolod, vágd ki az írásából a lényeget, és írd le ide. Ha sikerül, akkor tényleg megértetted, hogy mit akart írni.

2022. dec. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!