Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szorongtok attól, hogy a Nap...

Szorongtok attól, hogy a Nap egyszer vörös óriás lesz, és túlnő a Föld pályáján?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon rossz erre gondolnom, most túlnő a klímaszorongáson is nálam, pedig azt is túl tudom tolni, már ha túl lehet tolni egyáltalán. Tudom, hogy sehol se leszünk akkor, de erre még borzalmasabb gondolni, mert annyi szép és csodálatos dolog van a világon, pl amiket én szeretek, azokból néhány: Brian May zenéje, Rembrandt-tól a Péter tagadása, a Boráros tér, ami sokszínűségében gyönyörű, és szintén megérne egy festményt. Ezek mellett szeretem a helyes tavaszi kiskabátokat is. De még az is elszomorít egy kicsit, hogy semmivé lesz a sok fájdalom, mert annyi lélek hasadt meg miatta, és még az emléke is elvész örökre. Az meg végképp megrázó gondolat, hogy lesz egy ember, aki utolsó lesz a világon. Remélem az utolsó emberek valami globális katasztrófában halnak meg közel egy időben, mert borzalmas lenne egyedül maradni.

2023. okt. 18. 11:35
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
2023. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
92%
Nem tervezem, hogy évmilliárdokig itt maradjak, így nem érdekel semmilyen mértékben.
2023. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
90%
4,5 milliárd év múlva, addigra az emberiség 100x-szor kiírtja saját magát. Miért szoronganék?
2023. okt. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Én se tervezem, de aggaszt a világ sorsa. Plusz gondolom nem egyik napról a másikra történik majd, szóval akár néhány száz millió év, és lakhatatlan lesz a Föld. Nem csak a saját sorsom érdekel, nyilván én már nem leszek akkor itt, vagyis remélhetőleg. Sajnálom az embereket, akiknek rossz lesz a végképp pusztuló világban.
2023. okt. 18. 11:55
 5/46 anonim ***** válasza:
89%
Mi még úgy tanultunk, hogy ahogyan az egyénnek is megvannak a maga életszakaszai, így a fajoknak is, sőt az egész élővilágnak is. Ezek alapján néhány millió év sincs már hátra az élőlények világából.
2023. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Nos pont erről beszélek, előbb-utóbb eltűnik minden. Szerintem ez borzalmas, és nem tudom elfogadni.
2023. okt. 18. 12:15
 7/46 anonim ***** válasza:
77%

"nem egyik napról a másikra"


Nem, de ahogy halad végig a fázisokon, úgy egyre felgyorsul. A végső fázis közvetlenül a Nap kimúlása előtt alig pár nap.

2023. okt. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 Metionin ***** válasza:
86%
Dehogy, addigra rég kipusztul az emberi faj. Egyébként sem izgat, mi lesz a halálom után.
2023. okt. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
De akkor is zavar, hogy minden eltűnik, a nyoma is az emberi fajnak. Ha úgy tetszik, az is zavar, hogy maga a Föld eltűnik, ahol laktunk. Meg akkor vegyük a kérdés másik felét, az utolsó embert a Földön. Sajnálom. Ilyenkor örülök, hogy nincs gyerekem.
2023. okt. 18. 12:42
 10/46 anonim ***** válasza:
86%
#9 Az emberiség nyomát nem a Nap fogja eltüntetni.
2023. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!