Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szorongtok attól, hogy a Nap...

Szorongtok attól, hogy a Nap egyszer vörös óriás lesz, és túlnő a Föld pályáján?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon rossz erre gondolnom, most túlnő a klímaszorongáson is nálam, pedig azt is túl tudom tolni, már ha túl lehet tolni egyáltalán. Tudom, hogy sehol se leszünk akkor, de erre még borzalmasabb gondolni, mert annyi szép és csodálatos dolog van a világon, pl amiket én szeretek, azokból néhány: Brian May zenéje, Rembrandt-tól a Péter tagadása, a Boráros tér, ami sokszínűségében gyönyörű, és szintén megérne egy festményt. Ezek mellett szeretem a helyes tavaszi kiskabátokat is. De még az is elszomorít egy kicsit, hogy semmivé lesz a sok fájdalom, mert annyi lélek hasadt meg miatta, és még az emléke is elvész örökre. Az meg végképp megrázó gondolat, hogy lesz egy ember, aki utolsó lesz a világon. Remélem az utolsó emberek valami globális katasztrófában halnak meg közel egy időben, mert borzalmas lenne egyedül maradni.

2023. okt. 18. 11:35
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Kedves 14-es, köszönöm aggodalmadat, ez kedves.
2023. okt. 18. 18:09
 22/46 A kérdező kommentje:
22-es, remélem, hogy elvitték, vagy el fogják vinni.
2023. okt. 18. 18:10
 23/46 anonim ***** válasza:
96%

1 milliárd év múlva a Nap már annyira felmelegszik, hogy elforr minden víz a Földön.

AZONBAN - ha még lesz itt akkor civilizáció - ezt rutinfeladat lesz megoldani. Ernyővel, például.

Már ma is meg tudnánk oldani.


Ha évmilliárdok múlva itt még lesz civilizáció, az megoldja a Nap felfúvódását is.

2023. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
95%

Irigylem a kérdező problémáját!

:-/

2023. okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Ez egy fontos kérdés, de egyáltalán nem az egyetlen problémám, csak a többire nem mindig szeretek gondolni, mert akkor nagyon szomorú leszek, és nem szeretek szomorú lenni, mert nincs tehetségem a költészethez, max haikut tudok kipréselni magamból, és azzal nem lehet annyira felvágni.
2023. okt. 18. 21:37
 26/46 anonim ***** válasza:
92%

Ez egyáltalán nem fontos kérdés, mert nem nekünk fog kelleni odébbállni. Minden korszaknak megvan a maga valós problémája, és nagyon valószínű, hogy a Nap instabilitását már a hamarosan megszülető szuper-intelligencia fogja oldani.


A szuper-intelligenciához viszonyítva mi emberek hamarosan olyan jelentőségűek leszünk az infoszférában, mint jelenleg hozzánk képest a papucsállatka a bioszférában!

2023. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
84%

Néha nekem is vannak elborult perceim, mikor képes vagyok hasonlókon elproblémázni, de eret nem vágok azért.

Én úgy gondolom (és ezzel nyugtatom magam), hogy ha az ősembertől ilyen rövid idő alatt az űrtechnológiáig fejlődtünk, akkor úgyis fognak találni megoldást erre a problémára (is) időben.

Mondjuk a Földet eltérítik a pályájáról, vagy a Nappal csinálnak valamit...

Továbbá hiszek abban is, hogy minden okkal történik, tehát ha mégis pusztulásra lenne ítélve a Föld, akkor annak meg kell történnie, hogy jöhessen valami új, valami más :)

2023. okt. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
89%

hát én szorongok sok mindentől. Ettől pont nem túlságosan. A közeli parák sokkal inkább. Meg a személyes életemben lévők. Ma is gondoltam, hogy én alkalmatlan vagyok mindezt elviselni, jobb lenne a semmi. Aztán arra gondoltam, hogy talán a fájdalmaimmal, szorongásaimmal, bénázásaimmal együtt is mindez érdekesebb, mint a halál utáni nemlét.

Egyébként meg olyan is van, hogy az ember inkább ilyen távoli hülyeségek miatt aggódik, mert ott nem merül fel, hogy ő megoldhatná, tehetne ellene, szemben azzal, hogy te konkrétan mit mulasztottál el tegnap, kit bántottál meg, stb.

Másrészt viszont vannak gondolkodók, akik szerint lelki bajaink a kapitalizmus káros melléktermékei, így azt kéne lecserélni valami jobbra.

A tavaszi kiskabátokon felnevettem, jó nagy álmodozó lehetsz te is! :-) Valami kreatív dolgot remélem végzel, valszeg lenne hozzá tehetséged!

csákesz

50f

2023. okt. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
87%

Jó nagy marhaság. Ha egyáltalán fennmaradna az élet 4-5 milliárd évig itt a földön, az akkori lények nyomokban sem hasonlítanának a mostani emberekre. Szóval nem lennének szomorú emberek. Ezenkivűl senki nem várná meg a föld pusztulását, valosznű már milliárd évekkel korábban kirajzanának az univerzumba, illetve más univerzumokba.

Nem hogy 5000 millió év, hanem még 1 millió év is elképzelhetetlen változást fejlődést hozna a földön abból kiindulva, hogy 1000 év alatt mekkorát változott az emberi élet.

2023. okt. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
14%
Amugy meg szerintem már, ezer év múlva lesz olyan tudás technologia, hogy egy csillagot tetszőlegesen tudjanak befolyásolni, bekonfigurálni a szükségleteknek megfelelő működésre, állapotra. Szóval senki nem fogja megvárni a na p5 milliárd év mulva nekövetkező haldoklását.
2023. okt. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!