Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szorongtok attól, hogy a Nap...

Szorongtok attól, hogy a Nap egyszer vörös óriás lesz, és túlnő a Föld pályáján?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon rossz erre gondolnom, most túlnő a klímaszorongáson is nálam, pedig azt is túl tudom tolni, már ha túl lehet tolni egyáltalán. Tudom, hogy sehol se leszünk akkor, de erre még borzalmasabb gondolni, mert annyi szép és csodálatos dolog van a világon, pl amiket én szeretek, azokból néhány: Brian May zenéje, Rembrandt-tól a Péter tagadása, a Boráros tér, ami sokszínűségében gyönyörű, és szintén megérne egy festményt. Ezek mellett szeretem a helyes tavaszi kiskabátokat is. De még az is elszomorít egy kicsit, hogy semmivé lesz a sok fájdalom, mert annyi lélek hasadt meg miatta, és még az emléke is elvész örökre. Az meg végképp megrázó gondolat, hogy lesz egy ember, aki utolsó lesz a világon. Remélem az utolsó emberek valami globális katasztrófában halnak meg közel egy időben, mert borzalmas lenne egyedül maradni.

2023. okt. 18. 11:35
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
Már hogyne tűntetné, ha túlnő a Föld pályáján. Vagy hogy értetted ezt?
2023. okt. 18. 12:48
 12/46 anonim ***** válasza:
85%
#11 Úgy hogy nekünk már nyomunk sem lesz itt addigra.
2023. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Ja értem. Mindegy. Magát a Földet is sajnálom
2023. okt. 18. 13:10
 14/46 anonim ***** válasza:
89%
Azt értem, hogy sajnálod, de a szorongás káros a testi és lelki egészségedre.
2023. okt. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 2*Sü ***** válasza:
83%

Kb. 5000 éve létezik írott történelem. Beláthatatlan, hogy – ha addig nem írtjuk ki magunkat – 5000 év múlva milyen technikai fejlettségen fogunk állni.

Kb. 2 millió éve jelent meg az első ősember. 2 millió év múlva milyen változásokon fog átesni az ember és a technológia? Egyáltalán a Földön fogunk-e még lakni?

200 millió éve jelentek meg az első emlősök. 200 millió év alatt egy 2-3 cm-es cickányszerű valamiből indulva jutottunk el a mai emberig. 200 millió év múlva – mindig hozzátéve, hogy ha addig nem halunk ki – milyen lesz az ember? Lesz-e bármilyen szembetűnő hasonlóság a mai emberhez képest? Máshogy megfogalmazva 200 millió év múlva jó eséllyel az akkori ember nem fog jobban hasonlítani ránk, mint a 200 millió évvel ezelőtt élt első emlős.

600–500 millió éve jelentek meg az első többsejtűek. Ennyi idő alatt végkép nehéz elképzelni, hogy mivé fog alakulni az élet és az ember.


Ehhez képest az, hogy mi fog történni 4–5 milliárd év múlva a Nappal? Kb. mindennek és bárminek nagyobb jelentősége van ennél.

2023. okt. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
Ez jó válasz ez az utolsó! Ebből ki tudok indulni, hogy dolgozzak a kérdésen. Attól még érdekelnek további gondolatok, ha más is írna valamit.
2023. okt. 18. 13:17
 17/46 anonim válasza:
84%
Emiatt speciel nem szorongok, nem ez a legvalószínűbb bekövetkező baj, ami érinteni fog.
2023. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
87%
18. Köszönjük AI! Lorem ipsum is értelmesebb lett volna.
2023. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
94%
Néha igen. Aztán eszembe jut, hogy ezt nem fogom megérni sem én, sem senki a családomból és az ismeretségi körömből.
2023. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
84%
Sajnálhatjuk a Földet, de nem tudjuk, hogy mi lesz a jövőben. Lehet, hogy nyomtalanul eltűnik minden nyoma annak, hogy volt egy életnek nevezett valami. De lehet, hogy addigra az emberből kifejlődött fajok már csillagvárosokat építettek szerte a világban, és elvitték az életet mindenfelé.
2023. okt. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!