Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szorongtok attól, hogy a Nap...

Szorongtok attól, hogy a Nap egyszer vörös óriás lesz, és túlnő a Föld pályáján?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon rossz erre gondolnom, most túlnő a klímaszorongáson is nálam, pedig azt is túl tudom tolni, már ha túl lehet tolni egyáltalán. Tudom, hogy sehol se leszünk akkor, de erre még borzalmasabb gondolni, mert annyi szép és csodálatos dolog van a világon, pl amiket én szeretek, azokból néhány: Brian May zenéje, Rembrandt-tól a Péter tagadása, a Boráros tér, ami sokszínűségében gyönyörű, és szintén megérne egy festményt. Ezek mellett szeretem a helyes tavaszi kiskabátokat is. De még az is elszomorít egy kicsit, hogy semmivé lesz a sok fájdalom, mert annyi lélek hasadt meg miatta, és még az emléke is elvész örökre. Az meg végképp megrázó gondolat, hogy lesz egy ember, aki utolsó lesz a világon. Remélem az utolsó emberek valami globális katasztrófában halnak meg közel egy időben, mert borzalmas lenne egyedül maradni.

2023. okt. 18. 11:35
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
36: ez kíváncsivá tett, és meg fogom nézni. A minap olvasgattam a klímaváltozásról, és elment a kedvem az emberi evolúció tanulmányozásától, pedig pont most vettem erről egy könyvet. Felmerült mint lehetséges újabb érdeklődési kör. Majd megnyugszom, elkezdek foglalkozni ezzel a traumával is, és integrálom a világképembe a dolgot. Legalábbis remélem hogy így lesz. Most örülök csak igazán, hogy nincs gyerekem. Egy keresztfiam van, pont elég aggódni őmiatta.
nov. 22. 18:39
 42/46 A kérdező kommentje:

38: én is tartok tőle, hogy nehéz idők jönnek.

A Föld történetében nem egy kihalási esemény volt, akadt olyan is, amikor a tengeri fajok 90%-a, a szárazföldi 70%-a kihalt, és azt is “túlélte az élet”.

Az emberiség nélkül is folytatódik az evolúció, ez világos, teljesen tönkretenni valószínűleg nem tudnánk a Földet, ha csak nem épít valaki halálcsillagot, de azt olvastam, hogy rettentő drága lenne. Szóval ha mi kihalunk, majd más fajok megerősödnek, de kevés esélyét látom, hogy a szó klasszikus értelmében intelligens élet fejlődjön ki megint. És nagyon szomorú arra gondolni, hogy az ösztönök szintjére “süllyed” majd a létezés megint. Persze ki tudja, merre billen a mérleg nyelve… mert nagyon sok gonoszságot is szült az értelem. Mégis. Fáj arra gondolni, hogy elvész minden. Mintha nem is lett volna. És félek, hogy egyszer még vallásos leszek az ilyenek miatt. Isten őrizz 😂😂😂

nov. 22. 18:48
 43/46 A kérdező kommentje:

Kari Geri: lehet, hogy akkor már egyszerűbb lenne elköltözni egy másik bolygóra. Persze gondolom mindenki nem mehetne. Rengeteg információ jön mindenhonnan, el lehet veszni benne, ahogy írod, hagyjuk a kipusztítjuk egymást forgatókönyvet: most én is azt mondom az egyszerűség kedvéért, hogy hagyjuk. Szóval ha valami csoda folytán tényleg nem pusztítjuk ki egymást/magunkat, akkor állítólag már az évszázad közepére elérhetjük a szingularitást, és az olyan körülményeket teremt, ami a mai embernek elképzelhetetlen. Mondjuk személy szerint nem nagyon gondolnám, hogy jó lenne ha a mesterséges intelligencia meghaladná az emberit, hiszen onnantól irányíthatatlanná válna. Ez eléggé scifinek hangzik, de így van. Messzire vezet az egész.

A vallásoknál többet kevés emberi találmány ártott a világnak. De azért én nem tartom kizártnak, hogy van isten. Hangsúlyoznám nem vagyok vallásos.

nov. 22. 19:05
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Értem hogy mit mondasz csak leirtam egy tényt a vallásról, és az elképzeléseimről,

Ez a tipikus mi lenne ha...

De nem tudjuk mi lesz. Persze ilyenkor jó, elengedjük magunkat ,a hétköznapi bajokkal addig sem foglalkozunk.

nov. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

+ a technika margójára, amikor a vallások uralkodtak a fegyverek eléggé primitívek voltak a mostani eszközökhöz képest.

A vallások lassan 2 évezrede pusztítottak, az egyéb tömegpusztító fegyverek még 100 évesek sincsenek, szóval a technológia még nem kapott elég időt hogy a visszájára süljön el, még várni kell, de ez mindig is így volt, a vallások ma már nem pusztítanak a technológiának hála, viszont még mindig van tényező ami veszélyt jelenthet ránk, csak most jézus keresztek helyett rakétákkal dobálózunk.

nov. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

Kari Geri: én most ebben a pillanatban úgy vagyok vele, hogy valamennyire meg kell próbálnom kezelni az aggodalmat a jövő iránt, most még jól vagyok és próbálok erre koncentrálni. Természetesen mérlegelem a tetteimet, és azt, hogy milyen hatással vannak arra, ami lesz/lehet, vagyis ez nem egy ilyen carpe diem mentalitást jelent.


Vallások/technológia: van ebben igazság amit írsz, ugyanakkor a vallások szerintem a mai napig rengeteget pusztítanak/ártanak, nyilván nem minden esetben olyan direkt módon mint a keresztes hadjáratok vagy az inkvizíció pl. De ott van a terrorizmus, vagy a katolikus egyháznál is kiesett nem egy csontváz a szekrényből. Szerintem közvetve vagy közvetlenül máig sokakat megnyomorít a vallás. Nem tartom kizártnak, hogy létezik túlvilág/Isten valamiféleképpen, ezt megválaszolni senki nem fogja tudni. Sajnos az átlagnál több időm jut gondolkodni, mert napi két órát utazom munkába meg vissza, mégse jöttem rá, bár akkor már inkább a kvantumgravitáció elméletét alkotnám meg ha választani lehet. Bár ki tudja. Talán egyik megmagyarázza a másikat.

Biztos, hogy rengeteget árthat a technológia is, az se kizárt, hogy ez lesz a vesztünk, ahogy írtam is korábban, pl ha irányíthatatlanná válik.

nov. 23. 17:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!