Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ennek a fejtörőnek hgy a...

Ennek a fejtörőnek hgy a fenébe jött ki ez megoldásként? (alább)

Figyelt kérdés

Íme a fejtörő kérdése.


Két egyidõs férfi beszélget. Az egyik azt mondta a másiknak: " Három fiam van, lássuk hány infót kell adnom, hogy kitalálja az életkorukat. Hogy könnyebb legyen, csak egész számokkal számoljunk." A másik beleegyezõen bólint, mire az elsõ folytatja:


- 1: Fiaim életkorának összege 13 év.


- 2: Életkoruk szorzata ugyanannyi, ahány éves én vagyok. A másik bólogat.


- 3: Legidõsebb fiam szeme kék.


-Állj! - mondja a másik. - Azt hiszem megvan.


Hány évesek a fiúk?


A megfejtés pedig 2,2,9


Oké az életkorok összege 13 stimmel. De ez még igensok másik 3 számmal is kijöhet még amiknek összege 13-at ad ki. Miért pont ez a hyelyes és mi köze van a kék szemnek bármihez is????

És az apa életkora ez esetben 36 na és?

Mi van ha pl 6,3,4 -el számolunk? Annak is 13 az összege. Akkor az apa 72 éves jó vén csóka tény de így is jó a a megoldás de miért pont a 2,2,9 a helyes megfejtés????


2010. jan. 9. 01:10
 1/9 anonim válasza:

Hű, ez aztán bonyesz :/

Szerintem az, ami furi az elején, hogy külön kiemeli, hogy két EGYIDŐS férfi beszélget... mert ugye ha a fickó 2 kisebb fia 2-2 éves, akkor elvileg ikrek. De lehet, hogy a két beszélgető ember is egy iker/testvérpár.


Tényleg furcsa a "legidősebb fiam szeme kék" kijelentés, ezek szerint a másik kettőé nem az. :/ Na jó, szerintem hagyjuk, ez nekem nem megy :D


Esetleg kép vagy ábra vagy több adat nem volt hozzá? Nekem ez egy kicsit sok így :DD


Szólj, ha valamit kitaláltál, mert engem is érdekel :)

L,19

2010. jan. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 czibles ***** válasza:

gyerekek lehetnek (kettőspont után az szorzatuk):

2,3,8 :48

2,4,7 :56

2,2,9 :36

6,6,1 :36

2,5,6 :60

3,1,9 :27

3,3,7 :63

3,4,6 :72

3,5,5 :75

4,1,8 :32

nah meg még 1-2 nincsen kedvem végig irni...

lényeg, hogy csak a 2,2,9 :36 és 6,6,1 :36 -nál lesz a szorzatuk ugyan annyi (akorát tudnia kell, különben nem tudna válaszolni, meg gondolkodik rajta)

és miután azt mondja hogy a legidősebb akkor ott kizárja a 6,6,1-es megoldást igy csak a

2,2,9 marad

2010. jan. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 czibles ***** válasza:

Ha már a megoldást megmondtam adok egy másikat:

Elitélteknek eljött a kivégzés ideje. Libasorba állítják őket, hogy csak az elöttük lévőt lássák. mindenki kap egy fekete vagy fehér kendőt a fejére, hogy ő ne lássa csak a mögöttelévők. Aki eltalálja a sajátját hazamehet.

Ha az elitéltek okosak lennének akkor melyik milyen szint mondana, hogy minnél többen megusszák a kivégzést?

2010. jan. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

KÖszi mendenkinek. fejtörőket kerestem és találtam egy oldalt ahol akad pár jóféle logikai feladvány de ennek az egynek a megoldása a jó életért sem hagy nyugopdni h miért pont ez amikor olyan sok lehetőség van még.....

Am itt a link szemezgessetek

[link]


ÉS az ominózus feladvány alatta a megoldással..

[link]

2010. jan. 9. 02:17
 5/9 anonim válasza:
Azért ennyi,mert ennyi idősek a fiúk. A krapek meg a kék szemből jött rá, mert felismerte őket. Ugyanis a faluban csak 3 családnak van 3 gyereke.De mivel mindenki barna szemű és csak a tóth családban van egy kékszemű srác,(amit a szomszéd kocsmárosnak köszönhetünk) így hamar rájött az ürge! :D
2010. jan. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A legidősebb szeme kék mondatnak azért van jelentősége mert jelzi, hogy van egy legidősebb gyerek, tehát 6 6 1 megoldás kilőve.

A feladat azért hibás mert nem közli az apa életkorát. Ennek hiányában pedig több megoldás is van és értelmét veszti az utolsó mondat, ami elárulja hogy a két 36-ot adó variációból melyik a helyes.

2010. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 czibles ***** válasza:

(2.hozzászóló vagyok)

most tényleg ennyire érthetetlenül mondtam meg a megoldást?

nem hibás a feladat!

2010. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ok, felfogtam nagy nehezen :)
2010. jan. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Vajon a 2,3,8 miért nem megoldás? Összegük: 13.

Szorzatuk 48, ami ideális apai kor.

2010. jún. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!