Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezhetett fejlett civilizáci...

Létezhetett fejlett civilizáció a dinoszauruszok korában?

Figyelt kérdés

Most tekintsünk el a földönkívüli hiedelmektől és egyéb feltételezésektől és foglalkozzunk a konkrét tényekkel.

A tudomány mai állítása szerint a homo sapiens alig párszázezer év alatt fejlődött ki a homo erectusból és jutott el a mai fejlettségi szintjére. A homo erectus pedig 1,8 millió (mások szerint 1,2 millió) évvel ezelőtt jelent meg a hivatalos források szerint.

Ha - a tudósok szerint - ilyen rövid idő elegendő volt ahhoz, hogy az ember kifejlődhessen, és eljusson a mai fejlettségi szintjére, akkor nem történhetett meg ez korábban is az ember megjelenése előtt?

A dinoszauruszok a triász időszakban, mintegy 230 millió éve jelentek meg, és a kréta időszak végén, körülbelül 65,5 millió éve (a kréta–tercier kihalási esemény során) pusztultak ki. A 200 millió év pedig elképesztően hosszú idő, az ember létezése ehhez képest tiszavirág életűnek tűnik.

Ráadásul ha hivatalosnak vehetjük azokat a régészeti leleteket, amik arról tanúskodnak hogy "valami" volt azokban az időkben, akkor ez elég sok kérdést vethet fel:

[link]

Én nem állítok semmit, csupán érdeklődöm hogy a hivatalos adatokat figyelembe véve kinek mi a véleménye erről?


2016. nov. 16. 11:30
1 2 3 4 5 6
 1/56 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam. A dinoszauruszok nem 200, hanem csak 165 millió éven át uralták a bolygó ökoszisztémáját. De ettől függetlenül a lényeg ugyanaz.
2016. nov. 16. 11:40
 2/56 hollófernyiges ***** válasza:
89%
Egy technikai civilizációnak maradnak nyomai, mondjuk egy aranyrúd, vagy akár egy vécécsésze nem nagyon fog lebomlani. Csirke nagyságú dinók csontjai megmaradtak, de semmi sincs ami kicsit is megbízhatóan egy civilizációra utalna.
2016. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 Mojjo ***** válasza:
67%
Mondjuk hüllők a maguk agyával igen nehezen alakítanak technikai civilizációt. Na meg cickányméretű rágcsáló emlősök is.
2016. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

Igazából én alaposan utánanéztem ennek a témának és több olyan dolgot is találtam, amik elgondolkodásra késztettek.

Néhány példa:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Én nem állítok semmit ezeknek a valószerűségéről, de azért egy kicsit elgondolkodtató. Nem lehet, hogy az ilyen és ehhez hasonló leleteket megpróbálják eltitkolni? Mi lenne ha kiderülne, hogy ezek tényleg valódiak? Ha pedig tényleg azok, miért titkolják őket annyira?

Egyáltalán miért áll mindenki olyan elutasítóan és ellenségesen az ilyen témákhoz? Miért tekinti mindenki megcáfolhatatlan szentírásnak azokat az állításokat, amiket néhány híres tudós jelentett ki?

Mégegyszer mondom hogy én nem vagyok sem UFO hívő sem hasonló. Ugyanolyan hétköznapi ember vagyok mint bárki más. Csupán van néhány dolog, amiket nem tudok figyelmen kívül hagyni. Erre szeretnék válaszokat kapni.

2016. nov. 16. 12:29
 5/56 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ezek a cikkek saját maguknak mondanak ellent. A kalapács meg a mikrocsip között 150 millió év van (és a világegyetem korát kétszeresen meghaladó 28 milliárd éves golyót nem is említem :) ráadásul 400 millió éve éppencsak hogy elkezdtek kijönni a halak a szárazföldre. Ha hitelesnek akarnám elfogadni ezeket akkor nagyon nem látok egységes képet erről az ősi civilizációról.
2016. nov. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 hollófernyiges ***** válasza:
100%
*Bocsánat 2.8 milliárd éves, baktériumok korabeli golyó.
2016. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 Trafó1 ***** válasza:
100%

Elméletileg elképzelhető viszont ahhoz hogy elinduljon az emberi faj kialakulása szükség volt a több száz milliós evolúcióra és arra a környezeti hatásokra amik az evolúció ilyen irányát eredményezték, ha ez nem következik be akkor nem fejlődik ki az ember.

Szumma szummarum több száz millió év kell ahhoz, hogy értelmes faj kialakuljon.

2016. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:

Ezek csak példaként szolgálnak. Ha a leletek valódiak, az azt bizonyítja, hogy már a dinoszauruszok előtt is létezhetett valamilyen civilizáció. Ráadásul olyan leletek is kerültek elő, amik egyszerre ábrázolnak embert és dínót:

[link]

Ha most ezeket félre is tesszük és csak az időt vesszük alapul, mi zárja ki annak a tényét hogy azalatt a 160 millió év alatt nem történt semmi az ember 2 millió évéhez képest? Mitől voltak másabbak a hüllők az embertől. Ha mondjuk lassabban is fejlődtek az embernél, 160 millió év nem volt nekik elég?

2016. nov. 16. 13:36
 9/56 Trafó1 ***** válasza:
76%
Az emlős állatoknak át kellett élni olyan időszakokat amik állandó kihívások elé állították őket, volt hogy az ember is csak pár ezres létszámmal maradt fent, e nélkül nem jött volna létre ilyen szintű gondolkodás, a másik lehetőség, hogy maga az élet válasza a többszöri kihalási hullámra (öt vagy még több volt) az értelem kialakulása, ez az egyetlen olyan tulajdonság ami fizikumtól függetlenül tesz alkalmassá a túlélésre. De ez csak magán vélemény.
2016. nov. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
80%

EMBER halálbiztosan nem volt még akkor. Az "ember a dinókkal együtt" képeket felejtsd el.


ÉRTELMES lény 99%, hogy nem volt akkor, és nem is fejlődött ki. Az érveid közül csak az egyik számít: az idő. Ez az idő tényleg elég lett volna egy értelmes lényhez - DE csak akkor, ha létezett volna már akkor egy majom szintű lény. DE NEM VOLT! Még a közelében sem volt semmi!


Ha lett volna BÁRMI ilyen, arról ma biztos tudásunk lenne: egyrészt a tárgyi bizonyítékok alapján, másrészt a DNS miatt megdönthetetlen bizonyítékok maradtak volna.


Az "elhallgatást" szintén felejtsd el, abban csak a hülyék hisznek. Akkora szenzáció lenne egy ilyen felfedezés, hogy zengene tőle az egész Föld.


Arra is megkérnélek, hogy ne egyesével hozd az érveidet ("de mi van akkor, ha mégis"), mert nemrég volt ugyanez a kérdés, és a kérdező ugyanezt csinálta, és ez nagyon rossz emlékeket ébreszt.

2016. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!