Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezhetett fejlett civilizáci...

Létezhetett fejlett civilizáció a dinoszauruszok korában?

Figyelt kérdés

Most tekintsünk el a földönkívüli hiedelmektől és egyéb feltételezésektől és foglalkozzunk a konkrét tényekkel.

A tudomány mai állítása szerint a homo sapiens alig párszázezer év alatt fejlődött ki a homo erectusból és jutott el a mai fejlettségi szintjére. A homo erectus pedig 1,8 millió (mások szerint 1,2 millió) évvel ezelőtt jelent meg a hivatalos források szerint.

Ha - a tudósok szerint - ilyen rövid idő elegendő volt ahhoz, hogy az ember kifejlődhessen, és eljusson a mai fejlettségi szintjére, akkor nem történhetett meg ez korábban is az ember megjelenése előtt?

A dinoszauruszok a triász időszakban, mintegy 230 millió éve jelentek meg, és a kréta időszak végén, körülbelül 65,5 millió éve (a kréta–tercier kihalási esemény során) pusztultak ki. A 200 millió év pedig elképesztően hosszú idő, az ember létezése ehhez képest tiszavirág életűnek tűnik.

Ráadásul ha hivatalosnak vehetjük azokat a régészeti leleteket, amik arról tanúskodnak hogy "valami" volt azokban az időkben, akkor ez elég sok kérdést vethet fel:

[link]

Én nem állítok semmit, csupán érdeklődöm hogy a hivatalos adatokat figyelembe véve kinek mi a véleménye erről?


2016. nov. 16. 11:30
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

Nna!

Kedves # 29-es! ÉN VOLTAM a #23-as, lopod a válaszom! :@!!! (XD)


De vissza a #28-as válaszhoz!


Most csinálhatnám azt, mint a 29-es, aztán sok blabla...

DE! Kibújt végre a szög a zsákból:

"Tehát akkor te azt állítod hogy az ember a majomtól származik, az pedig a hüllőktől?"

"Elvégre az is csak egy ELMÉLET"


Tökmindegy, mit írok erre, először is tisztázzuk a tényállást.

Szóval, akkor miért is írtad ki a kérdésed? Mi a Te meggyőződésed?

2016. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
66%

"simán létezhetett egy dinoszaurusz civilizáció"

Nevezzük talán inkább csordának. Összedolgozás, csoportos vadászat még talán lehetett.


"Maximum törzsi, kevés létszámmal"

Nem. Ahhoz, hogy létezzen egy, emberi jellegű csoport, léteznie kell legalább 1 millió, majom jellegű csoportnak. Akkoriban ez még nagyon nem volt!

A dinók agya rettenetesen kicsi. Bár nem voltak annyira buták, mint amilyen kicsi az agyuk volt, de azért csodákat ne várj tőlük.

2016. nov. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

"Nevezzük talán inkább csordának. Összedolgozás, csoportos vadászat még talán lehetett."


Nem csordáról van szó, az valami teljesen más. Ez pedig nem talán, hanem 100%, mivel társas lények voltak. Erre már millió bizonyíték van.

Tehát ez nem is lehet kérdés. Itt most valamiféle kultúráról van szó.


"Ahhoz, hogy létezzen egy, emberi jellegű csoport, léteznie kell legalább 1 millió, majom jellegű csoportnak. Akkoriban ez még nagyon nem volt!"


Mégis miért kéne pont 1 millió majom jellegű csoportnak lennie? Egyáltalán nem kell, hogy ránk hasonlítsanak. Ez antropomorfizmus.

A sok bolhazsák helyett viszont voltak dromaeosauridák és egyebek. Ez már csak tényleg egy kis fantázián múlik.

[link]


"de azért csodákat ne várj tőlük"


Nem várunk. Elég csak megnézni a mai dinókat, mint a varjakat, hollókat vagy szarkákat. Tök ostobák...

[link]

Ja nem...Hm, de akkor ezt biztosan csak a nagyszerű majmoktól örökölhették. Vagy mégsem?

2016. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 Wadmalac ***** válasza:
62%

Most komolyan, ki tud elképzelni egy intelligens fajt, "kultúrát", hogy idézzek, eszközhasználat nélkül?

Ha volt is valaha olyan dinoszaurusz, ami az eszközhasználat legalapabb szintjére eljutott, tutira nem is jutott el az eszközKÉSZÍTÉS fázisához.

Mert akkor ezeket az eszközöket megtalálnánk!

Akár csont, akár kő.

A fát talán nem. De egy ágdarabnál komolyabb faeszköz készítése is szerszámot igényel, minimum csontból.


És bizony az agy, az intelligencia és az eszközhasználat kölcsönösen fejlesztették egymást, így lettünk mi.

Úgy nem fog értelmes faj születni, hogy egy oposszum leül meditálni, aztán generációról generációra egyre okosabban meditálgat.

2016. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

"Mégis miért kéne pont 1 millió"

Azért, mert akkor már megvan az esélye annak, hogy mutációval kialakul valami még bonyolultabb belőlük.

Ha nincsenek ennyien, akkor meg gyakorlatilag esélytelen.


Tudod, semmi sincsen előzmények nélkül, és kevés dolog tűnik el teljesen nyomtalanul. Ha te egy kultúrát akarsz, annak millió egyéb vonzata van, és ezért már TUDNÁNK róla!

2016. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:

"Mert akkor ezeket az eszközöket megtalálnánk!"


Ugye ezt te sem gondolod komolyan? Csonteszközt min. 65 év millió távlatából? Amikor egy élőlény csontjainak a megkövüléséhez is pokoli mázli kell? És a kőről nem is beszélve.

De nyilván ha egy dinoszaurusz csontlándzsáról van szó, akkor egy mágikus csákány csapással kiválik akármelyik kőtömbből, mintha csak tegnap hegyezték volna.


"az agy, az intelligencia és az eszközhasználat kölcsönösen fejlesztették egymást"


Mindegyik megvan a madaraknál is. A rokonaiknál pedig fogásra alkalmas mellső végtagok is. Nem értem a problémát.


"Ha nincsenek ennyien"


??? Ezt nem értem. Mik nincsenek ennyien? Vagy te most kiszámoltad, hogy mennyi pl. oviraptor élt összesen Ázsiában?


"semmi sincsen előzmények nélkül, és kevés dolog tűnik el teljesen nyomtalanul"


Nincs. Senki nem is mondott ilyet. Az előzmény lehet bármelyik már felfedezett faj. Tudod, a dinoszaurusz fajoknál is ugyanúgy megfigyelhető az evolúciós fejlődés, mint bármelyik másik állatnál.

Nyomtalanul pedig már elég sok minden tűnt el. Csak éppen erről nyilván keveset tudni, mert meg sem őrződtek (amihez elég pár dögevő) vagy meg sem találták őket.


De ezen hozzászólások alapján akkor akár le is zárhatják a paleontológiai kutatásokat, hiszen szerintetek már mindent tudunk és mindent felfedeztünk amit csak lehetett. Esetleg írjatok is valami nyílt levelet, hogy a paleontológusok tudják, most már munkanélküliek.


"ezért már TUDNÁNK róla"


xD Ja, ahogy tudtuk azt is 100 évig, hogy a sauropodák vízben éltek. Aztán egy kis odafigyeléssel és kutatással kiderült, hogy mégsem. Stb. szerintem a tévedéseket, félreértelmezéseket napestig lehetne sorolni.

Milyen millió vonzata is lenne esetleg egy fa/pálma/akármi kunyhóban elő kultúrának? Főleg ha pl. a szomszédságában egy metor csapódik be, ami letarol mindent a környékről? Utána még 65 millió év környezetváltozás...kontinensek vándorlása, ütközése, tengerek eltűnése, stb.

Egy kicsit megfordítva: Afrikába kb 2 millió éve becsapódott volna egy meteor, az emlősök nagy részét teljesen kiirtva. 65 millió év múlva intelligens tintahalak kérdeznék a gyk-án, hogy lehetett-e emlős civilizáció? Mennyi nyomát találnák pl. a homo habilisnak? És ha mondjuk meg is találnák a homo habilis néhány csontkövületét (mert ugye dinoszauruszoknál sem áll fenn az, hogy az egész csontváz megvan), feltételeznék-e, hogy ez az állat kővel nyúzott?

Pl. más majmok, mint egy pávián csontváza megvan egészben nekik és akkor ők ez alapján egészítenék ugye ki a homo habilist (ahogy néha mi szoktuk az ősállatokkal), ami így nem kicsit nézne ki máshogy.

2016. nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:

"Az előzmény lehet bármelyik már felfedezett faj."

Ugye ezt te sem gondolod komolyan?

Az embernél is mennyi faj kellett, hogy eljussunk a mai emberig, és a többségnek bőven van nyoma, és akkor még nem is említettem, hogy a majomnál menyi faj kellett, hogy eljussunk a mai majmokig... ezeket NEM lehet kihagyni! Nem születhet közvetlenül a cickányból ember, ez lehetetlen!

Márpedig a dinók agya fajlagosan sokkal kisebb volt, mint a cickányé.

2016. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:

"Nem születhet közvetlenül a cickányból ember, ez lehetetlen!"


Miért lennének kihagyva? Ki beszélt itt cickányról? Kb. 160 millió évig evolválódtak.


"Márpedig a dinók agya fajlagosan sokkal kisebb volt, mint a cickányé."


Először is egyáltalán nem mindegy, hogy melyik dinoszaurusz agyát vizsgálják.

Másodszor eddig nem igazán volt megkövült agyunk, hogy ezt biztosra lehessen venni. Eddig:

[link]

"That would suggest that the brain of the dinosaur did fill most of the volume of that brain case and therefore it might have had a larger brain that we previously gave it credit for."

Ha pedig ez bebizonyosodik, akkor megint csak egy paleotévedéssel lesz több a listán.

És akkor még ez csak egy növényevő agya.

2016. nov. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:

"Miért lennének kihagyva? Ki beszélt itt cickányról? Kb. 160 millió évig evolválódtak."

DE ennek nincs nyoma, fogd már fel!

Annyi minden és olyan tömegben kellett volna ahhoz, hogy a végeredmény egy értelmes lény legyen, amit röhögve észrevettünk volna már rég!


De látom, hogy írhatunk neked rövidet, hosszút... te addig fogod ide írni újra és újra ugyanazt, amíg valaki rá nem bólint.


Na, EZ az ezotéria.

2016. nov. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:

"amit röhögve észrevettünk volna már rég"


Hogyne. Röhögve volt észrevéve az is, hogy nem vonszolták a földön a farkukat, hogy toll borította őket, hogy gondoskodtak az utódjaikról, hogy szociális életet éltek...ja nem...hozzád hasonló szelleműségű agyasok leszázalékolták őket évtizedekig.

Nem kell rábólintani. Amit linkeltem a dinoszaurusz agyról is csak ezotéria... Bocs, de te rohadtul arrogáns vagy és a lehetőségét sem akarod mérlegelni annak, hogy tévedésben vagy.


"te addig fogod ide írni újra és újra ugyanazt"


Senkit sem kértem, hogy írjon nekem. A kérdezőnek írtam le a véleményemet. Az, hogy te nem bírtad ki és belekötöttél már nem az én hibám.

Bocs ha engem érdekel ez. Ha téged nem és tolerálni sem tudod más válaszát, akkor szerintem ne reagálj ilyen témákhoz, mert nem biztos, hogy mindenki egyet fog érteni veled.


Az meg egyenesen nevetséges, hogy ezotériának minősíted. Szó se volt semmi hasonlóról.

Ennyi.

2016. nov. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!