Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezhetett fejlett civilizáci...

Létezhetett fejlett civilizáció a dinoszauruszok korában?

Figyelt kérdés

Most tekintsünk el a földönkívüli hiedelmektől és egyéb feltételezésektől és foglalkozzunk a konkrét tényekkel.

A tudomány mai állítása szerint a homo sapiens alig párszázezer év alatt fejlődött ki a homo erectusból és jutott el a mai fejlettségi szintjére. A homo erectus pedig 1,8 millió (mások szerint 1,2 millió) évvel ezelőtt jelent meg a hivatalos források szerint.

Ha - a tudósok szerint - ilyen rövid idő elegendő volt ahhoz, hogy az ember kifejlődhessen, és eljusson a mai fejlettségi szintjére, akkor nem történhetett meg ez korábban is az ember megjelenése előtt?

A dinoszauruszok a triász időszakban, mintegy 230 millió éve jelentek meg, és a kréta időszak végén, körülbelül 65,5 millió éve (a kréta–tercier kihalási esemény során) pusztultak ki. A 200 millió év pedig elképesztően hosszú idő, az ember létezése ehhez képest tiszavirág életűnek tűnik.

Ráadásul ha hivatalosnak vehetjük azokat a régészeti leleteket, amik arról tanúskodnak hogy "valami" volt azokban az időkben, akkor ez elég sok kérdést vethet fel:

[link]

Én nem állítok semmit, csupán érdeklődöm hogy a hivatalos adatokat figyelembe véve kinek mi a véleménye erről?


2016. nov. 16. 11:30
1 2 3 4 5 6
 51/56 Wadmalac ***** válasza:
66%

"Hát ilyen nincs. És még én nem lettem le ezotériázva és kreósozva.

Az nem elég tény, hogy a köveken szereplő "dinók" egyáltalán nem hasonlítanak a dinoszauruszokra, nem beszélve az egyéb animáliákról?"


Azt hiszem, te nem fogod fel a bizonyíték szó értelmét.

hol állítottam amúgy, hogy az cia-i kövek hitelesek? Csak azt, hogy nem sikerült BIZONYÍTANI (ismét felhívnám a szó értelmére a figyelmet), hogy csalás.

Persz, meglehet a saját véleményed, csak az nem bizonyíték.

De menj és válts meg a világot, bizonyítsd a sok hülye (külföldi, nem "buta magyar") tudósnak, hogy csalás.

Nem mintha ők hinnének a valódiságában, csak nem tudják bizonyítani a csalást. Egyelőre.


"Wadmalac pedig felháborodik, hogy az embernek rossz véleménye van a magyarokról ilyen tapasztalatok után. :D"

Állati sok külföldi tudományos oldalt olvashatsz. De véleményed, az van dögivel.

Mert csak a magyar a hülye.

Ne magadból indulj ki.

- imádod a dinókat és belezúgtál egy alaptalan hipotézisbe, most mindenki hülye, aki nem hisz benne veled együtt.

-

2016. nov. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

"belezúgtál egy alaptalan hipotézisbe, most mindenki hülye, aki nem hisz benne veled együtt"


Szó sincs ilyenről. Ezt ti költötték csak köré. Valamiért most azon élvezkedtek, hogy itt engem piszkáltok. És mivel normális ellenérvetek nincs, jöttök az ezotéria kártyával.

Én az elején hozzátok sem szóltam. A 75-ös kötött bele a hozzászólásomba, hogy "na az ilyen teljesen lehetetlen". Én meg felhívtam a figyelmét, hogy tévedésben van. Vissza lehet nézni. De idézem: "Ahhoz, hogy létezzen egy, emberi jellegű csoport, léteznie kell legalább 1 millió, majom jellegű csoportnak. Akkoriban ez még nagyon nem volt!

A dinók agya rettenetesen kicsi. Bár nem voltak annyira buták, mint amilyen kicsi az agyuk volt, de azért csodákat ne várj tőlük."

Aztán mutattam ezt: (illetve a madaras példáim) [link]

Aztán elkezdtétek a shitstormot, hogy először egy kreós vagyok (nyilván ők is ilyennel érvelnek), aztán meg ezos.

Sehol sem írtam én sem, hogy 100%-ra léteztek. Csak a lehetőségét nem zárnám ki. Amiről az alapkérdés is szól: "Létezhetett fejlett civilizáció a dinoszauruszok korában?" Persze ehhez tudni kellett volna helyén kezelni a hozzászólásom.


Tehát kérlek ne hazudozz arról, hogy mit teszek, ill. mit gondolok. Szájbarágósabban már nem tudom megmagyarázni.


"Mert csak a magyar a hülye."


Sajnos nem. De itt nagyobb a gyakoriságok. (Saját tapasztalatom szerint. De biztos csak azért, mert én amúgy is mindenkit hülyének gondolok, aki nem ért velem egyet.)

2016. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

#52:

nem kötelező, hogy pont EMBERI agya legyen egy értelmes lénynek. A madarak azonban annyira jól alkalmazkodtak, hogy nagyon nagy valószínűséggel nem lesznek sokkal értelmesebbek. Amúgy, ha azok lettek volna a dinók idejében, akkor ma is azok lennének és nem lenne ember, de még majom sem, meg más emlős sem nagyon.


Azt nem érted még mindig, hogy egy "kis" értelmes csoport nem létezik. Az emberiség létszáma egyszer csökkent 2000 környékére, és ettől majdnem kipusztultak.

Tehát a "kis" csoportod abszolút minimális létszáma 10000.

És ahhoz, hogy ez a csoport létezhessen, ott kell lennie az elődeinek, SOK MILLIÓS nagyságrendben, de inkább még több.

És már ők is szerszámot használtak volna, nem csak a "kis", tízezres csoportod.

2016. nov. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 Wadmalac ***** válasza:
74%

"75-ös kötött bele a hozzászólásomba, hogy "na az ilyen teljesen lehetetlen""


Az az ő baja. De az biztos, hogy olyan mértékben valószínűtlen, hogy nincs jelenleg miért foglalkozni vele tudományosan.

Amiről beszéltek, jelenleg nem több álmodozásnál, ezt az álmodozást meg próbáljátok "tudományosan" védeni. De nincs alapja. Ennyi.


"Amiről az alapkérdés is szól: "Létezhetett fejlett civilizáció a dinoszauruszok korában?" "


És ez az, amiről nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy tutira nem volt.

Bár ha neked fejlett civilizáció egy gorillacsapat vagy egy nádszállal piszkáló pintycsapat, akkor definíciós baj van, de ha egy eszközkészítő, társadalmi felépítménnyel rendelkező fajt értesz alatta, akkor jó válasz a biztosan nem. Éppen, mint #52 írja, egy civilizációnak épülési ideje van, sok-sok generáción át, mindegyiknek külön kori leletvilágával, a fejlődésének megfelelő leletekkel.

Persze be lehet ezt a világot álmodni mondjuk a szintén hipotetikus Atlantiszhoz hasonlóan elsüllyedt szigetre és ezzel magyarázni a leletek nemlétét, máshogy nem magyarázható a leletek hiánya, az elzártság nélkül egy fejlődő civilizáció nem maradt volna OLYAN szinten lokalizált, hogy kis elterjedése miatt nincs nagy területű leletvilága (és akkor KIZÁRT, hogy semmi nem került volna elő).


"Persze ehhez tudni kellett volna helyén kezelni a hozzászólásom."

Na pont ezt nem lehet, mert a szeretett koncepciód védelmében már odáig jutsz, hogy ráhúzod a civilizált lény kifejezést az általam felhozott állati eszközhasználatokra.

Nem tiszta az, hogy mit tartasz valószínűnek, szétteríted a látszólagos véleményed, így annak egy része valóban lehetséges, a többi meg tényleg lehetetlen.

Attól tartok, már nem vagy teljesen tisztában, mi is a pontos hipotézised, amit védeni próbálsz.


"Tehát kérlek ne hazudozz arról, hogy mit teszek, ill. mit gondolok. Szájbarágósabban már nem tudom megmagyarázni."

Nem hiszem, hogy hazudozás lenne, ha hivatkozok a leírt véleményednek olyan elemeire, aminek később te magad mondasz ellent. Rakjál rendet a fejedben, mit is védesz és állítasz.


""Mert csak a magyar a hülye."


Sajnos nem. De itt nagyobb a gyakoriságok. "


Nem tudom, honnan származik ez a véleményed, de garantálom, hogy tök ugyanezt a szöveget hasonló habitású emberek ugyanígy nyomatják a saját népükre és ugyanúgy nincs igazuk.

2016. nov. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 Wadmalac ***** válasza:
74%

"És mivel normális ellenérvetek nincs, jöttök az ezotéria kártyával."

Nem, el lett mondva rengeteg normális ellenérv, csak az neked nem az, mert ellentmond neked.

És EZ tipikus ezo rovatos viselkedés, ezért is kapod az ívet.

2016. nov. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 Wadmalac ***** válasza:
45%

"Éppen, mint #52 írja, egy civilizációnak épülési ideje van"


Sorry, #53 komment.

2016. nov. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!