Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik éber álom?

Létezik éber álom?

Figyelt kérdés
Persze olvastam már róla de nehéz elképzelni. És akik olvasták Kerstin Gier: Silber, Az álmok első/ második könyvét, azok szerint tényleg vannak álomajtók, álomfolyosók amik összekötik az álmokat?

2017. júl. 16. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverjük a dolgokat.

Éber álom létezik.

Összeköttetés két ember álma között NEM létezik.

2017. júl. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Természetesen létezik olyan, mikor az ember álmában "tudatosul", rájön, hogy álmodik, és ezáltal bizonyos mértékben (akár teljes mértékben is) képessé válik az álom irányítására. Ennek előidézésére léteznek gyakorlatok is, tehát tanulmányozható jelenség (lenne).

A könyvet viszont nem olvastam, nem tudom, milyen "álmok összekötéséről" van szó.


"Összeköttetés két ember álma között NEM létezik." -

Két ember között előfordul olyan kapcsolat, hogy rendszeresen (illetve rendszertelenül, de időről időre) ugyanazt álmodják. Mivel ez spontán, nem előidézhető jelenség, ezért tudományos módszerekkel nem lehet vizsgálni (ahogy a telepátia egyéb formáit sem). Tudom, hogy ez marha frusztráló dolog, de egy nagybetűs nem szó sajnos NEM oldja meg a problémát.

2017. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen.Létezik éber álom,sőt,sok ember folyamatosan egy álomvilágban él,elszakítva magát a valóságtól.


Az éber álom alapja minden művészi alkotásnak,legyen az képzőművészeti,vagy költészeti mű.Az előadók is egy "révületben"adják elő művészetüket,melyben megszűnik a való külvilág.(Némelyek ezt,csak pszichoaktiv szerekkel tudják elérni.)


Az álmodozóknak,ha érzelmileg kötődnek egymáshoz,lehet párhuzamosság álmaik között valamilyen szinten,de ehhez közös,és kölcsönös erős kötődés a feltétel.

Egymás álmokkal,álmodozással való manipulálását nem tudom elképzelni.

2017. júl. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Néhány gramm szíriai rutafű magjaiból főzött teából olyan éber álmaid lesznek órákon keresztül, hogy fájni fog a szád a végén a sok mosolygástól. Behunyt szemmel nappali világosság látható és gondolatokkal lehet mozogni az ott helyben elképzelt dolgok között, teljesen tudatosan.

A magokban lévő reverzibilis monoaminoxidáz-A gátló anyagok teszik ezt lehetővé. Nem ajánlott húst és sajtot fogyasztani aznap, szóval érdemes koplalni és csak vizet inni.

Mielőtt lepontoztok, próbáljátok ki (szabadon hozzáférhető anyagról van szó, kisebb mennyiségben kivonat formában is) és ha nem sikerül, akkor utána nyugodtan jöhetnek a mínuszok.

Érdemes savasítani a főzővizet, citromlével vagy hasonlóval, hogy minél több hatóanyagot szívjon ki a víz a magokból. Előre szólok, hogy kegyetlenül rossz íze van, savasítás után pedig egyenesen hányás íze van a teának. Szűrni, ízesíteni érdemes.

2017. júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
En amondo vagyok hogy minden lehetseges. Szoval akar ez is. Ki tudja. Mi van ha-ugye keves ember almodik eber almot- meg senki nem vette eszre/nyitotta ki az ő ajtaját.Most őszintén. Ha ott lennél valahol es csinalnal valami fontos dolgot es ott lenne valahol egy pl. Narancssarga ajto, akkor minek akarnal bemenni rajta??Az utcan en is latok erdekes ajtokat de megsem megyek be rajtuk. Ezzel csak annyit akarok mondani hogy semmi sem lehetetlen. Csak a legtöbb ember "Hiszem, ha látom" Alapon azt mondja hogy meg velem nemtörtent meg ezert tutira nem letezik
2017. nov. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen létezik éber álom, ezt úgy hívják hallucináció. Ha olyan fokúvá válik, hogy az egyén nem tudja eldönteni. Valóság vagy képzelet amit lát. Akkor kezelni kell. Úgy hívják ezt a betegséget, hogy skizofrénia. Pszichiátriai betegség. Az írók, rendezők hasznosan kamatoztatják e képességüket. Esetleg tudatosan szednek hallucinogén, hatású gyógyszereket, vegyszereket.
2017. nov. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!