Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik ilyen matematikai...

Létezik ilyen matematikai "módszer"?

Figyelt kérdés

Van egy hatalmas nagy szomom pl.4234235235234

Létezik bármilyen folyamat, számítás, módszer vagy akármi amivel pl ezt a számot lelehet "generálni" egy két-max három jegyű számmá úgy(!!!) hogy később abbol teljesen pontosan visszafejthető/számolható legyen az eredeti szám?


Tehát pl.4234235235234 ez lenne mondjuk 642 és később valahogy a 642-ből visszalehetne számolni a 4234235235234-t?



2018. nov. 27. 20:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%

"a 7-zip tömörítés veszteséges"

??? - Ehhez tudnál valamilyen linket adni?

Egyébként a veszteséges tömörítés tartalomfüggő, például egy hang és egy képfájlt eléggé különböző módon kell veszteségesen tömöríteni, mások a paraméterek is. Ha egy képfájlra ráengednénk egy mp3 algoritmust, nem tudom mi lenne az eredmény.

2018. nov. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
A főkérdésre: A lényeg a számábrázolás, tehát ha helyiértékesen ábrázolsz egy számot, akkor az egyértelműen megad egyetlen konkrét alakot. Ha másként szeretnél egy értéket ábrázolni, akkor azt nem helyiértékesen kell, hanem más módon (előző válaszolók kifejtették részletesen), például mint a római számok. Sok ilyet ki lehet találni, csak nem biztos, hogy tömörebb lesz, vagy hogy lehet-e vele algoritmizálható műveleteket végezni.
2018. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Wadmalac ***** válasza:
0%

""a 7-zip tömörítés veszteséges"


??? - Ehhez tudnál valamilyen linket adni?"


Sajnos nem. hivatalosan a 7z PPMd és LZMA / LZMA2 kompressziói veszteségmentesek.

A veszteségesség nem a kompresszióra vonatkozik, hanem felhasználói megfigyelésekre, ahol fájlküldéseknél (csatolmány, netes letöltés stb.) gyakori a kicsomagolható, de kicsomagolás után sérült csomag, ha a formátum a 7z.

És ez sokkal gyakoribb, mint rar vagy zip esetén.


Ezért hívják "veszteségesnek" a 7z-t.

A vicchez elég volt ennyi.

2018. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Wadmalac, ezt ne erőltesd, kivételesen most nincs igazad, hülyeségeket meg ne terjessz csak azért, hogy a tied legyen az utolsó szó. A vicc jó, csak ki kell cserélni mp3-ra vagy hasonlóra.
2018. nov. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 dq ***** válasza:
74%

[link]


> "Van az az embertípus, aki, ha utál, az pozitív jellemző rám nézve."


+1

2018. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Wadmalac, arra gondolj, hogy minden vicc inside joke, mert tuti akad valaki, aki nem elég okos, hogy megértse. :D
2018. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Wadmalac ***** válasza:
0%

#17: a xardobálás is.


#16 linkelte a 7z körüli vitákat, ennyi, köszönet érte. nincs mit hozzáfűznöm.

2018. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#13 A veszteségesség/veszteségmentesség egy algoritmikus tulajdonság. A 7z az összes általános célú tömörítőeljáráshoz hasonlóan veszteségmentes. Amire te gondolsz, az a robosztusság, azaz hogy technikai okokból elromló blokkok esetén mennyire sérül a tartalom.

Én mondjuk soha nem hallottam még arról, hogy ilyen szempontból a zip-gzip-bz-7z-xz-rar eltérően viselkedne, és a tapasztalataim sem igazolják, elvégre ezek mind a Lempel-Ziv algoritmus alváltozatait használják, és nincs bennük ECC. Egyikük sem robosztus 1 darab hibás blokkal szemben sem, ami nem túl meglepő, hiszen a céljuk épp az adatban fellelhető redundancia kiiktatása. A bithibákkal szembeni robosztusság az átviteli / tárolási protokoll dolga, nem a tömörítésé.

Elég durva, hogy mi lett ebből az ártatlannak induló viccből, de talán volt valami haszna. A #16-os amúgy szerintem neked szól, azért linkelte be, hogy ha rákeresnél arra hogy "is 7z lossy" egyből megkapnád a választ, hogy NEM az.

2018. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kész szerencse, hogy a 16-os nem azt linkelte be, hogy "is the Earth flat", mert Wadmalac azt szűrné le belőle, hogy ez egy vitatott kérdés, és megköszönné...
2018. nov. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Wadmalac ***** válasza:
38%

" Amire te gondolsz, az a robosztusság, azaz hogy technikai okokból elromló blokkok esetén mennyire sérül a tartalom."


Teljesen jogos, csak hát laikusok terjesztették el és így került a köztudatba. Laikus meg a kapott eredmény alapján ítél, a veszteségesség és a robusztusság hiánya eredményben hasonlót produkál. A poén a 7z-hez kötődött, én nem írtam át.


"Én mondjuk soha nem hallottam még arról, hogy ilyen szempontból a zip-gzip-bz-7z-xz-rar eltérően viselkedne, és a tapasztalataim sem igazolják"

Amennyit én használok tömörített fájlokat, az nem statisztikai hiteles mennyiség, én spec többször futok bele checksumon megbukó 7z-be, mint zipbe (rar sem tűnik épp stabilabbnak), de mondom, ez túl kis mennyiség az ítélethez. Én mindenesetre kerülöm a formátumot, magát az appot használom, de zip fájlokhoz.


"Elég durva, hogy mi lett ebből az ártatlannak induló viccből, de talán volt valami haszna."

Egen. A robusztusság és veszteségmentes tömörítés közti különbség biztosan nem általánosan közismert.


"A #16-os amúgy szerintem neked szól, azért linkelte be, hogy ha rákeresnél arra hogy "is 7z lossy" egyből megkapnád a választ, hogy NEM az."

Khm, ezt a #16 előtt több sorral magam is leírtam.

2018. nov. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!