Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek 80%-a nem tud helyesen írni?

Figyelt kérdés
2008. jan. 11. 16:50
1 2
 11/15 anonim válasza:
93%
Mert nem olvasnak eleget.Általában, aki sokat olvas, az tud helyesn írni, mivel egy idő után beidegződik a helyesírás.
2008. máj. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
93%
Mert nem olvasanak az emberek eleget.Általában aki sokat olvas, az tud helyesen írni, mert egy idő után, berögzülnek a szavak.
2008. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%
Keveset olvasnak az emberek (szépirodalmat), és egyáltalán nem törődnek azzal, hogy helye-e az, amit leírtak.
2009. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez a nagy tévedés. A sok olvasás egyáltalán nem függ össze a helyesírással, sőt. Aki szeret olvasni, az nem a helyesírásra figyel - ahogy egyik hozzászóló is írta -, hanem a tartalomra, értelemre.

Én pl. nem szeretek olvasni, de nagyon jó a helyesírásom, minden iskolában az osztályban a legjobb voltam. Sokszor feltételezték is, hogy biztos azért, mert sokat olvasok. Nem mertem bevallani, hogy egyáltalán nem olvasok.

Furcsa pl. az is, hogy azt hiszik az emberek, hogy egy magyartanárnak kiváló és megkérdőjelezhetetlen a helyesírása, ezért mindig tőle kérdezik, mit hogy kell írni. Holott én is tapasztaltam, hogy alapdolgokkal nem volt tisztában, miközben a hülyeségeit fennen hangoztatta, tudván, őt úgysem vonja kétségbe senki.

2018. aug. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azért rossz a többség helyesírása (én sem 80%-ot tapasztaltam, hanem legalább 99-et), mert a helyesírás nehéz. Én magamról is azt mondom, hogy rossz a helyesírásom, mert nem tudok mindent, gyakran kell utánanéznem dolgoknak. Csak a többi emberhez képest vagyok jó.
2018. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!