Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A Pécsen szót miért ugy...

A Pécsen szót miért ugy használják hogy Pécsett? Még a tvben is, hiradóban, nem tudnak ezek beszélni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 17:01
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Hogy lehet hogy ugyanazt a dolgot két ember ennyire eltérően tud kifejezni? 19:13 értett a dologhoz, 19:43 meg csak annyit ir hogy bunkó... Akkor ki az okosabb?
2010. febr. 8. 19:47
 12/34 anonim ***** válasza:
64%

a Győr szót is így kell ragozni?

Szóval GYŐRÖTT??

például Győrött akarok lakni.

Vagy inkább Győrben akarok lakni?

melyik alakja helyes?

bocsi az offért:$

De ezért nem akartam külön kérdést:$

amúgy ez a pécsett dolog is érdekel:)

2010. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
mindkettő helyes.
2010. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, 19:13 ugyanúgy lebunkózott, mint 19:43. Viszont az előbbi legalább írt valamit, amiből kiderül, hogy ő nem "bunkó". Mondjuk azt nem értem, hogy valaki miért bunkó attól, hogy nem ismer egy nyelvi alakulatot, nem mindenki végzett magyar szakon, nem mindenki fogékony a nyelvi kérdésekre. Lehet, hogy csak tanár létem mondatja ezt velem. Számomra nem bunkó a tudatlan ember, ha tudni, megérteni akar.

20:32-es: A Győrött és a Győrben egyaránt helyes. Vannak olyan településnevek, amelyekhez az eredeti toldalékot is kapcsolják, meg az újabbat is. Egyik sem hibás. Ha neked a Győrben tetszik, azt használod.

14:22-es voltam.

2010. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én volnék az egyik, aki bunkózott, de írt is valamit. És miért?


Csakugyan, ha valaki nem tud valamit és meg akarja tudni, az a legjobb dolog a világon. Csakhogy ezek a mondatok nem erről tanúskodnak számomra:


„Még a tvben is, hiradóban, nem tudnak ezek beszélni?”

„Há de hiradóban ne beszéljenek tájszólással.”



Itt a tudatlanság párosult azzal a pökhendi lekezeléssel, amikor a tudatlan önmagát tudónak, jobban tudónak hiszi, és leszólja a másikat - pedig a másik adott esetben nagyobb tudású, mint ő.


Na és ilyenkor kinyílik a bicska a zsebemben. És bár én is tanítok (egyetemen, természettudományos szakon), ilyenkor nem bírom a minősítést magamban tartani.

2010. febr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Tudnak beszélni, hiszen megértetted, mit mondtak. Sok-sok olvasást ajánlok, mert az jó.
2010. febr. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Hát én is egy olyan emberke leszek, aki csak simán lebunkóz. Bunkó paraszt! :P ;)
2010. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:

A kérdező tényleg egy tudatlan bunkó!

21:52-nek:

"Mondjuk azt nem értem, hogy valaki miért bunkó attól, hogy nem ismer egy nyelvi alakulatot, nem mindenki végzett magyar szakon, nem mindenki fogékony a nyelvi kérdésekre. Lehet, hogy csak tanár létem mondatja ezt velem."

-ha tényleg tanár lennél, akkor tudnád, hogy ezeket tanítják az iskolában! ;)

2010. febr. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

00:04: Tényleg tanár vagyok, viszont Debrecenben, és elég távol azoktól a városoktól, amelyek nemcsak a -ban/-ben vagy -on/-en/-ön ragot kaphatják, hanem a -tt ragot is. Így ha még találkoznak is vele, külön nem tanítjuk az általános iskolában, és nem is nagyon marad meg, legfeljebb egy-két diákban. De őket kellene megkérdezni.

Azt meg nem szeretem, ha kétségbe vonják, hogy tanár vagyok-e. Ha nem lennék az, nem írnám le. És nem arról van szó, hogy magyar szakos diplomám van, hanem tanítottam is.

2010. febr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
0%

Elégé primitiv szerintem egy ilyen mondatott használni hogy pl: "Pécsett elhagytam a kulcsomat." inkább "Pécsen elhagytam a kulcsomat." nem ?

Menyivel normálisabban és civilizáltabban hangzik az utubi nem ? (régen sem hallotam senkitöl hogy Pécsett ezt csak mostanában halom amiota hiresebb város lett )

2010. ápr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!