Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért hazudik a tudomány...

Miért hazudik a tudomány arról, hogy létezik azonnali távolbahatás? Miért mondják hogy fénysebességnél gyorsabban nem lehet információt cserélni?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt a dogmát olvasni, hogy a fénysebességnél nem lehet gyorsabban információt küldeni, nem lehet gyorsabban hatni, holott ez nem igaz!


Régóta ismert a lokális okság paradoxona. Először Einstein-Podolsky-Rosen vetették fel, azután sorra igazolták fizikusok a jelenséget. Arról van szó, hogy egymással összefonódott kvantumrészecskék képesek egymással azonnali távolbahatással kommunikálni akár millió fényévekből is, de a távolság bármennyi is lehet. Még akár szinte a végtelen távolból is van információcsere ráadásul azonnali. Nemhogy fénysebességű, de azonnal megjelenik az összefonódott kvantumrészecskén. Így igazából képesek vagyunk azonnali információt küldeni egymásnak akárhonnan. Legyen az a világ távoli szeglete is.


Igazolták is. Sikerült több ezer kilométerről ezzel a módszerrel információt átadni és mégsem lett ebből világszenzáció. Sőt mélyen elhallgatták az eredményeket. Mi érdeke a tudósoknak hogy csökönyösen ragaszkodjanak a fénysebesség dogmájához? Valami filozófia korlátozás a céljuk evvel?



2020. nov. 16. 11:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/111 anonim ***** válasza:
0%

Mojjo!

Továbbra sem értem ezt az összefonódottságot.


Tegyük fel, hogy 4 részecskét fonsz össze. Kettő erre megy, kettő arra.

Ha BÁRMELYIKET megméred, akkor az egész négyes felbomlik. Igaz?


Kérdés: ARRÓL a kettőről, amelyik egy irányba megy - megállapítható-e A MÁSIK KETTŐ NÉLKÜL, hogy még összefonódott-e?

2020. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/111 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2020. nov. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/111 Mojjo ***** válasza:
95%

@31: Ha bármit meg akarsz állapítani bármelyik kettőről, mérést kell végezned. Ha mérést végzel, összeomlott az összefonódás. Ha nem végzel mérést, nem tudsz megállapítani semmiről semmit.

Ha az a kérdés, nem, nem tudod megmondani, a másikon végeztek-e mérést és ha igen, mikor, hisz vagy nem tudsz semmit, vagy te magad is mérést végzel.

2020. nov. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/111 anonim ***** válasza:
16%

Nem érted.

EGYETLEN dologra vagyok kíváncsi: EZ A KETTŐ részecske MOST össze van-e fonódva, vagy sem?

Nem baj az sem, ha a mérés ezt tönkreteszi.

2020. nov. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/111 Wadmalac ***** válasza:
94%

"Nem baj az sem, ha a mérés ezt tönkreteszi."

Nem tudod meg, hogy össze volt-e fonódva és a mérés cseszte szét, vagy már nem volt összefonódva.

2020. nov. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/111 A kérdező kommentje:

21/28 2*Sü Ez nem dogma, hanem a megfigyeléseink eredménye..."


Az előbb ismerte el Wadmalac, hogy a jelenlegi fizika szerint lehetetlen fénysebessget átlépő kommunikáció. Mindenhol egyébként ezt olvasni. Ez nem megfigyelés, hanem sajnos csupán SPEKULÁCIÓ. Én is tudok olyan konstrukciót amellyel azonnali azonnali információátadás lehetséges. Te is értenéd, ha gondolkodnál kicsit.


"Az megfigyelés, mérés eredménye volt, hogy a fénysebesség bármilyen vonatkoztatási rendszerben azonos."


Komolyan nem értem miért lovagolsz a relativitáselméleten, ha világosan leírtam, hogy a kvantum-összefonódást kihasználva lehet túllépni a fénysebességet.


"Einstein modellje jól írja le a valóságot, számos mérés, kísérlet igazolta."


Aztán Einstein Podolskyval és Rosennel mégis alkottak egy olyan paradoxont, amiben a lokális okság sérül, mert az azonnali távolba hatás létét mutatták ki


"Ha tudományos módszertannak megfelelő módon sikerül ezt igazolnod, akkor örülni fogunk, lehet, még egy Nobel-díjat is hozzád dobnak."


Szerintem még utálnának is ezért a tudósok, hogy megdöntöttem egy dogmájukat. Most írhatnak új könyveket. Amennyire őket ismerem Kappa


" Einstein szerint olyan, mint mikor készül egy balkezes meg egy jobbkezes kesztyű. Ha ezeket dobozban jó messzire visszük egymástól, akkor semmi meglepő nincs abban, hogy ha az egyik dobozt kinyitva balkezes kesztyűt találunk, akkor a másik dobozt kinyitva jobbkezes kesztyűt fogunk találni. Ehhez nem kell a kesztyűknek ott és akkor egyeztetniük, hogy „én balkezes lettem ám, te legyél jobbkezes”."


Ezt már régen meghaladtuk. Olvas el Bell-egyenlőtlenségét. Világosan, tudományosan egzaktul magyarázható, hogy akkor kerül a dobozba a kesztyű, amikor az egyiket kinyitjuk. Azonnali információ kerül a doboz párjába, hogy ott a másik, komplementer kesztyűnek kell lennie. Ez az információátadás, miszerint hogy az egyiket kinyitottad azonnali átkerül a másik vele összefonódott dobozba. Érted már?


"Ez látszólag tényleg hasonlít ahhoz, mintha az egyik részecske „megüzenné” a másiknak, hogy őt megmérték. Viszont nem tudunk tetten érni semmiféle konkrét kölcsönhatást, amivel az összefonódott részecskék hatnának egymásra. Márpedig minden információáramlás valamiféle kölcsönhatás révén történik. Ezért is nevezik kísérteties távolbahatásnak is a jelenséget, mert úgy történik valamiféle „szinkronizálódás” a két részecske között, hogy közben nincs semmiféle tetten érhető valódi hatás."


Pontosan! Erről beszélek magam is. Hologram az egész mindenség. Minden egyetlen helyen van, csupán mi érzékeljük úgy mintha iszonyatos távolságok lennének a dolgok közt

2020. nov. 20. 10:53
 37/111 Mojjo ***** válasza:
100%

@34: De értettem, csak akkor ezek szerint a választ nem sikerült érthetőre megfogalmazni.

Amikor azt írtam, hogy nem tudsz semmit, az azt jelenti, hogy azt sem, hogy össze van fonódva. Az összefonódást nem lehet megfigyelni amíg tart, az összefonódás jelenségéről is csak a mérési eredmények összevetésével szereztünk tudomást. Amihez sima parasztos, fénysebességen aluli kommunikáció szükséges.


Illetve lsd Wadmalac válaszát.

2020. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/111 Wadmalac ***** válasza:
91%

"Az EPR kísérletet, paradoxont ajánlom figyelmedbe"

Az EPR kísérlet sem tartalmaz semmiféle lehetőséget C-nél gyorasabb információ-átvitelre.


"Hát dehogynem lehet. Most írtad le, amint az egyik pozitív lesz a másik negatív, azonnal!"


És?

Akkor sem tudod ezt információként kivenni, fénynél gyorsabban.



"kedves Wadlamac! Most először te ismerted el, amit nem értenek sokan, hogy lehetetlennek tartják a fénysebességet meghaladó információátadást, ezért dogma."


Továbbra sem érted a dogma fogalmának értelmetlenségét itt.

A dogma a megkérdőjelezhetetlen.

A távolbahatás információ-átvitelre használhatósága a mai tudásunk szerint lehetetlen.

A mai tudásunk szerint. Tehát NEM dogma. Ha többet tudunk meg, kiderülhet, hogy mégis lehet.

De ahhoz a mainál bővebb fizika kell, hogy ilyen utat találjunk, ha van. A mai fizika keretein belül lehetetlen. Szóval nem tudsz semmi olyan szerkezetet vagy mérési stratégiát kitalálni, amivel megkerülhető, mert a lehetséges megoldási ötleteid mind a ma ismert fizika szerintiek.


Ez nem dogma. Ez mai aktuális tény.


Szóval hiába erőlködsz, hiába próbálod cáfolni mindazt, amit a mai fizika tud, akkor tudod majd csak megtenni, ha kitalálsz egy magasabb szintű, bővített fizikát, mint Einstein tette a newtoni fizikával.

Engedtessék meg, hogy ebben a lehetőségedben kételkedjek.

2020. nov. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/111 Wadmalac ***** válasza:
91%

"Az előbb ismerte el Wadmalac"

Nyomatékosan jelzem, hogy semmi olyat nem ismertem el, amit te most érvként próbálsz használni, szándékos "csalásként" vagy értetlenségből.


Ha azt nem érted, amit én írok, el kéne gondolkodnod, hogy talán azt is félreértelmezed, amit a fizikáról eddig olvastál.

2020. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/111 anonim ***** válasza:
0%

Mojjo!


"az összefonódás jelenségéről is csak a mérési eredmények összevetésével szereztünk tudomást."

Igen, pont ezt kérdeztem:

OTT VAN előtted a KETTŐ részecske. Ki tudod mérni, hogy össze van-e (volt-e) fonódva?

Létezik erre mérés?

2020. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!