Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért hazudik a tudomány...

Miért hazudik a tudomány arról, hogy létezik azonnali távolbahatás? Miért mondják hogy fénysebességnél gyorsabban nem lehet információt cserélni?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt a dogmát olvasni, hogy a fénysebességnél nem lehet gyorsabban információt küldeni, nem lehet gyorsabban hatni, holott ez nem igaz!


Régóta ismert a lokális okság paradoxona. Először Einstein-Podolsky-Rosen vetették fel, azután sorra igazolták fizikusok a jelenséget. Arról van szó, hogy egymással összefonódott kvantumrészecskék képesek egymással azonnali távolbahatással kommunikálni akár millió fényévekből is, de a távolság bármennyi is lehet. Még akár szinte a végtelen távolból is van információcsere ráadásul azonnali. Nemhogy fénysebességű, de azonnal megjelenik az összefonódott kvantumrészecskén. Így igazából képesek vagyunk azonnali információt küldeni egymásnak akárhonnan. Legyen az a világ távoli szeglete is.


Igazolták is. Sikerült több ezer kilométerről ezzel a módszerrel információt átadni és mégsem lett ebből világszenzáció. Sőt mélyen elhallgatták az eredményeket. Mi érdeke a tudósoknak hogy csökönyösen ragaszkodjanak a fénysebesség dogmájához? Valami filozófia korlátozás a céljuk evvel?



2020. nov. 16. 11:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 anonim ***** válasza:
0%

Vagy pedig, ha még mindig nem lenne érthető:

repül ez a két részecske egymás mellett, egy irányban a nagy semmiben. Egyszer csak az úton közbelép Hacker Hugó, aki el akarja lopni az információt. Természetesen a részecskéket nem teszi tönkre, csak megméri. Vagy nem méri meg.

KIDERÜL-E valamilyen módon az út végén ez? Van-e valamilyen módszer ennek a kiderítésére, KIZÁRÓLAG ennek a kettő részecskének a vizsgálatával?

2020. nov. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/111 Mojjo ***** válasza:
88%

"OTT VAN előtted a KETTŐ részecske. Ki tudod mérni, hogy össze van-e (volt-e) fonódva?"


Hogy össze van-e, azt nem, mert amint kimérném, már nincs. Hogy össze volt-e, azt igen, de ennek bizonyításához az összefonódott párján is mérést kell végezni, amely mérési eredményről max fénysebességgel kapok hírt. Azt, hogy az én mérésem előtt 1 másodperccel össze volt-e még fonódva, és az én mérésem omlasztotta össze a rendszert, vagy már másfél órája nem voltak összefonódva, mert a másik oldalon elvégeztek egy mérést, szintén nem lehet megmondani - kivéve ha megkérdezem a másik oldalt, max fénysebességű kommunikációval.


Remélem, ez már releváns válaszra sikerült :)

2020. nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/111 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező nem érted.

Van két kvantumrészecske, ha az egyik B, a másik feltétlen A.

Ezt az észlelés pillanatában válik valósággá, de azt hogy melyik lessz a mi oldalunkon azt nem tudjuk befolyásolni.

Így csak teljesen felesleges két mérést végeznének, a világegyetem két oldalán.


A részecskék olyan különleges tulajdonsággal bírnak, hogy amíg nem észleljük őket, a valószínűsithető helyetük összesében egyszerre léteznek.

Ezért létezik az a jelenség, hogy az egyeként küldött részecskék egy idő után interferenciás mintákat mutatnak.


Amit leírsz nem azonnali komunikáció, hanem a valószínűségből létrejön a valóság.


Ez egyidős a relativitás elmélettel, egyidős azzal hogy nincs gyorsabb dolog a fénysebességnél.

2020. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/111 Wadmalac ***** válasza:
76%

"Van-e valamilyen módszer ennek a kiderítésére, KIZÁRÓLAG ennek a kettő részecskének a vizsgálatával?"


Hát, sajnos nincs.


A kétrés-kísérletben is csak azért tud "lebukni" a mérés és az összeomlás, mert ott a nagy statisztikai szórásképet figyeled, nem pedig részecskénként próbálsz infót kiszedni.


Amikor egyetlen részekepárra koncentrál a vizsgálatod, esélytelen látnod "frissen", hogy volt-e egyáltalán összefonódás, spinváltás, bármi.

Csak a kiindulási helytől kapott plusz (c-nél lassabban jövő) infó birtokában tudod megállapítani utólag.


Régebben filozofálgattam azon, hogy magát a kétrés-kísérletet nem lehetne-e felhasználni ilyen FTL infóküldésre, űgy, hogy a fénynyalábot én itt meg-megméregetem, mire a másik végen, tőlem akár fényévekre a kétrés mögötti falon össze-összeomlik az interferenciakép, és akkor azzal "morzézni" lehet.


Logikusnak tűnik, hogy ez így működhetne, de sajnos ez sem megy.


Hogy miért nem, majd úgyis kifejti valaki, aki a témához nálam jobb magyarázatképesen szakértőbb.

2020. nov. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 anonim ***** válasza:
11%

Mojjo, még mindig nem érted:

EGYMÁS MELLETT repül a két részecske.

Így indítjuk.

Csak azt az egyet szeretnénk kideríteni, hogy még össze vannak-e fonódva.

SEMMI MÁS nem érdekes.

2020. nov. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/111 anonim ***** válasza:
11%

"morzézni"

NA VÉGRE sikerült megérteni!

Ezt kérdeztem végig.


Tehát akkor azt mondod, hogy 5 millió, páronként összefont részecskével sincsen semmiféle módszer - akár statisztika - hogy egy-egy BÁRMEKKORA csomagról megmondjuk, hogy fennáll-e még az összefonódás?

2020. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 Mojjo ***** válasza:
88%
@45: De értem. Megválaszoltam a #42-ben.
2020. nov. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/111 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem értetted meg.

Ugyanis most ez egy olyan rendszer, ahol az ÖSSZES részecske ott van veled. Nem fényévekre, hanem pontosan egymás mellett száguldanak. Azt méred meg, amelyiket akarod, és akár azonnal.

Így szól a kérdésem. Te válaszodban meg valami egészen más van.

2020. nov. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/111 Mojjo ***** válasza:
84%
De ha az kavar meg, hogy az én verziómban nem feltétlen repült egymás mellett a két részecske: ez semmit nem befolyásol, lehetnek egymás mellett, vagy baromi messze egymástól, repülhetnek egy irányba, különböző irányba, lehet bármi, a válasz ugyanaz, mint a #42-ben.
2020. nov. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/111 Mojjo ***** válasza:
84%
@48: Az sem kavar be, hogy több részecske van ott mellettünk. Ezek nem befolyásolnak semmit.
2020. nov. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!