Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért él az ember? Szerintem...

Miért él az ember? Szerintem tök fölösleges.

Figyelt kérdés
Miért születünk meg, van egyáltalán valami értelme az egésznek? Itt vagyunk a Földön, éljük a mindennapjainkat, tele kihívásokkal... van aki szeret élni van aki nem. De valójában mi értelme van? Van valami küldetése az embernek? Én nem érzem szükségét, hogy éljek. Nem vagyok tökéletesen boldog, de jól érzem magam, mégis azt érzem, hogy tök fölösleges élni...
2012. jan. 17. 21:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
57%
Van egy film, az a címe: Fűrész (Saw), 7 részes, ha már ennyire értelmetlen az életed, van időd megnézni, és próbáld átérezni.
2012. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Shai-Hulud ***** válasza:
41%

Hát ez bizony egy jó kérdés. Többen belediliztek már.

Tudod mit? Ne foglalkozz vele. Csak úgy egyszerűen ÉLJ. Csak természetesen, ahogy magától jön.


Pedro

2012. jan. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
41%

az élet célja az hogy fenntartsa önmagát, minden élőlénynek van feladata, hogy egyensúlyt teremtsen,

a növényeknek az hogy széndioxidból oxigént csináljanak amit mi belélegezhetünk, meg hogy tápanyagot biztosítsanak a növény és mindenevőknek, ők a húsevőknek biztosítanak táplálékot és a húsevők gondoskodnak róla, hogy a növényevők ne szaporodjanak el mert akkor elpusztítanának minden növényt, meg persze az oxigént széndioxiddá alakítjuk amit a növények lélegeznek be

2012. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
58%
jah és még hozzáteszem hogy a fejlettebb élőlények mint pl az emberek már érzelmi és gondolkodási alapokra helyezzük életünket, már nem csak az a célunk, hogy fenntartsuk az életet, mi magunknak is jelölhetünk ki célokat amiket vagy elérünk, vagy nem
2012. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az az életünk célja (egyénileg és kollektívan is, mint emberiség), hogy megismerjük a világot, amelyben élünk. Ezzel is hozzájáruljunk az emberi faj szellemi gyarapodásához és segítsük embertársainkat. Javaslom, hogy ha annyira unatkozol, akkor végezz el valamilyen tudományos egyetemet és járulj hozzá az emberiség fejlődéséhez...


Egyébként hülye vagy! Már ne haragudj, de ha egyszer lesz gyereked, akkor rögtön nem fogsz ilyen hülyeségeken rágódni. A gyerek értelmet ad az ember életének és meg is szépíti azt.

2012. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
73%

mélyebb értelme nincs, de attól még találj magadnak valami célt hogy ne őrülj meg.


Bár akkor tulajdonképpen mindegy, akár meg is őrülhetsz :D

2012. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Én egy szóval sem mondtam, hogy unatkozom, vagy nem akarok élni. Kíváncsi vagyok mások véleményére,mert nem értem miért is élünk. Sok ember érzi, hogy küldetése van. Talán nekem is van, de még nem találtam rá.. a lényeg, hogy érdekesebbé, izgalmasabbá tegyük életünket. De a mai rendszer ezt igazán megnehezíti! Elvárják, hogy szerezzünk diplomát, egy jó állást, neveljünk gyereket, hisz az evolúció ezt követeli... de milyen célt szolgál az egész?
2012. jan. 17. 22:25
 8/32 anonim ***** válasza:
58%

Az élet célja magának az életnek a fenntartása.

Ezen kívül te adhatsz még célt a saját életednek.

2012. jan. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
és honnan tudom, hogy valóban igaz-e a célom? az emberek honnan tudják hogyan kellene élniük?
2012. jan. 17. 22:36
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Az életnek sem célja, sem értelme nincs. Innentől viszont a magad ura vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Jó esetben amit szeretsz.

Különben az emberek nagy része képtelen ezzel megbirkózni, én is. Sokszor napokig például föl sem kelek, mert nem látom értelmét.

Sokan meg egyszerűen elmenekülnek a céltalanság elől, kitalálják, hogy nekik van céljuk, a vallás, a munka vagy a gyerekük, esetleg hogy kifizessék a hitelt. Végül is ez is egy megoldás.

2012. jan. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!