Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért él az ember? Szerintem...

Miért él az ember? Szerintem tök fölösleges.

Figyelt kérdés
Miért születünk meg, van egyáltalán valami értelme az egésznek? Itt vagyunk a Földön, éljük a mindennapjainkat, tele kihívásokkal... van aki szeret élni van aki nem. De valójában mi értelme van? Van valami küldetése az embernek? Én nem érzem szükségét, hogy éljek. Nem vagyok tökéletesen boldog, de jól érzem magam, mégis azt érzem, hogy tök fölösleges élni...
2012. jan. 17. 21:28
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
32%
Énis hasonló cipőben érzem magam,énse látom igazán értelmét az életnek,de ha már ittvagyok(sajnos),akkor próbálom picit hasznossá tenni magam.
2012. jan. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
40%
Gondolj felmenőidre, akik évmilliókat szenvedtek azért, hogy te megszülethessél. Faroknak tartanának, ha ez nem érdekel. :P
2012. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

"és honnan tudom, hogy valóban igaz-e a célom?"

Ilyen nincs, hogy "igaz cél". Mindenki maga választja meg a célját/céljait. Nekem pl. most az az egyik célom, hogy az idén megtanuljam egy HM.stílus egy bizonyos formagyakorlatát. Globálisan tényleg nincs értelme az ilyen kérdéseknek.

2012. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom. Lehet, hogy ostobának fogtok nézni, de én úgy érzem, hogy van valami célja az életünknek.

Amióta vissza tudok emlékezni, mindig a gyengébbek pártján álltam. Az iskolában volt egy lány, aki mindenkinek a gúny céltáblája volt, én megtaláltam benne a jót, és az iskolai években a legjobb barátnőm volt.

Emiatt a többiek kiközösítettek.


Később is, mindig a szívemre hallgattam. Azt mondogatták az ismerőseim, a te bolond jó szíved...

Mit csináljak? Nem tudok más lenni. Mindenkinek szeretnék segíteni, sokszor erőmön felül is.

Nem hiszek az olyan dolgokban, mint a számmisztika, vagy az ezotéria, de legalábbis el kell gondolkodnom ezeken a dolgokon.

Nem olyan régen, lekértem kíváncsiságból a születési elemzésemet és ezt a választ kaptam:


Te arra születtél, hogy békés, harmonikus légkört teremts környezetedben, a hibás körülmények kijavításával. Filozófiád a szeretet és a kölcsönös megértés. Ezt saját példáddal kell demonstrálnod a világban.

Ha a szükség úgy hozza, még a békéltető szerepét is magadra vállalod./Ez is sokszor megtörtént./

Tevékenységeid nevelő célzatúak, adott esetben még anyagi áldozatokat is hozol annak érdekében, hogy segíts.

Az a feladatod, hogy mindig a szívedre hallgatva hozd meg a döntéseid. Az élet gyakran állít válaszút elé, ilyenkor az adja meg a helyes döntést, amivel kapcsolatban a legjobb érzéseid vannak.

Mindig hallgass a szívedre!

Ez számomra azért érdekes, mert én eddig is így éltem.

Lehet, hogy butaság, de én úgy érzem, hogy nekem ez az életcélom.

2012. jan. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm a válaszod :)

jó érzéssel tölt el, hogy vannak még, akik képesek a szívükre hallgatni

2012. jan. 19. 11:11
 16/32 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Köszönöm válaszodat.

Nekem is jól esik, hogy így gon dolod.

2012. jan. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%

"Miért él az ember? Szerintem tök fölösleges."


Attól függ, kinek a szempontjából. Az én szempontbomból lehet, hogy nem oszt, nem szoroz a te életed, a te magánvéleményed viszont erről nyilván más.


"Miért születünk meg"


Mert az apánk megtermékenyítette anyánkat, aki kihordott és megszült.


"van egyáltalán valami értelme az egésznek?"


Természetesen nincs.


"De valójában mi értelme van? Van valami küldetése az embernek? "


Nincs - nincs. Százezerszer fel lett téve a kérdés és megadtuk rá egy csomóan a helyes választ. Fölösleges kombinálni, a logikus válasz csakis ez.


"azt érzem, hogy tök fölösleges élni"


Elég nagy ostobaság ezt úgy megfogalmazni, hogy "fölösleges". Az, hogy céltalan vagy értelmetlen, egy pozitív dolog, mert azt jelenti, hogy szabad vagy és nem vagy senkinek az eszköze. Az, hogy "fölösleges", meg egy pesszimista átfogalmazása ennek.

2012. jan. 20. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
58%

21:53


"az élet célja az hogy fenntartsa önmagát"


Frászt célja. Az a tendenciája, de nem célja. A természettudományban nincs olyan, hogy "cél". Okok vannak és következmények.

2012. jan. 20. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
36%

22:11


"Ezzel is hozzájáruljunk az emberi faj szellemi gyarapodásához és segítsük embertársainkat."


És MINEK segíteni az embertársakat? MINEK gyarapítani az emberi faj szellemi micsodáját?


Azért, hogy: ....


(Várom válaszod, aztán arról is megkérdezem, hogy azt minek.)

2012. jan. 20. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

00:17


Sose fogom megérteni, hogy azt a JÓ HÍRt, hogy az élet értelmetlen, miért fogják fel ennyire tragikusan.

2012. jan. 20. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!