Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért él az ember? Szerintem...

Miért él az ember? Szerintem tök fölösleges.

Figyelt kérdés
Miért születünk meg, van egyáltalán valami értelme az egésznek? Itt vagyunk a Földön, éljük a mindennapjainkat, tele kihívásokkal... van aki szeret élni van aki nem. De valójában mi értelme van? Van valami küldetése az embernek? Én nem érzem szükségét, hogy éljek. Nem vagyok tökéletesen boldog, de jól érzem magam, mégis azt érzem, hogy tök fölösleges élni...
2012. jan. 17. 21:28
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy tragikusan fogom fel? :D az értelmetlenség nem tragikus
2012. jan. 21. 10:11
 22/32 anonim ***** válasza:
58%

Nem neked írtam, hanem annak, aki ezt írta:


"Sokszor napokig például föl sem kelek, mert nem látom értelmét."

2012. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
40%

Értelmet keresni értelmetlenség. Úgyis csak mende-monda az egész célom van a földön szöveg, mert ezt is csak az ember kreálja magának, csak azért, hogy ezzel is bonyolultabbá tegye az életét. Pedig egyszerű a gyógyír szerintem, mert szeresd azt, akit szerethetsz, és ha viszont teszi azt, akkor szerencsés ember vagy. Azonban az ember hajlamos ezt is bonyolultá tenni... nem veszi észre,hogy két embert, legyen az bármilyen kettő, egy dolog köthet össze, a szeretet. Ha ez a híd megvan, felesleges minden játék, mert csak elveszted az értelmét az életednek. És emellett ott a család, akiknek célja volt,hogy téged a legjobb dolgokkal körülvéve felneveljenek. Még ha csalódik is bennük az ember, mert önzőek tudnak lenni ők is,mivel emberek, mégis szereti mindenki a tulajdon édes szüleit. Ahogy ez fordítva is igaz, tehát mindent megoszthat velük az ember, még ezeket a filozofikus kérdéseit is, csalódásokat, szerelmeket, vitákat, győzelmet, és vereséget. Kell ennél több? Ezt is csak az az egy dolog hozza össze, a szeretet! Nem győzöm kihangsúlyozni, mivel számomra csak ez segített, mikor hasonló gondolatok támadtak bennem. Majd rátaláltam a lelki társamra, aki nem olyan,mint amilyet a szüleim mellém képzeltek, de én szeretem, és csak ez számít. Idővel ők is megbékéltek vele. Szóval ha már az élet értelmét keresed, előbb lehet jobb, ha a szeretteidet keresed fel. És őket soha ne ereszd! (:

Nekem ez segített anno. Sok szerencsét!

2012. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
57%

Szóval ha már az élet értelmét keresed, előbb lehet jobb, ha a szeretteidet keresed fel. És őket soha ne ereszd! (:


Ez mennyire igaz!

2012. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. jan. 23. 15:12
 26/32 anonim válasza:
40%

Egyetértek a 13:53-as válaszolóval...tök mindegy,kit szeretsz, lehet az férfi vagy nő, gazdag vagy szegény, az sose lesz bűn, ha valakit szeretsz, főleg ha nagyon egy hullámhosszon vagytok. Akkor aztán tényleg semmi se számít.(: Ebben meg talán meg is fogalmazódik az élet célja,hogy találni egy olyan embert,akinek a puszta jelenléteddel szebbé teheted a mindennapjait. Talán tényleg azért vagyunk, hogy másoknak okozzunk örömöt. Ezzel együtt talán képesek vagyunk magunknak is. Azt hiszem a válaszoló kicsit nekem is felnyitotta a szemem. Most ezen fogok gondolkodni egész este.(:

21/L

2012. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

‎"Ragadd meg minden napodat. Örülj a teljesség igényével. Minden napnak, úgy, ahogy van. Az embereknek, úgy, ahogy vannak. (...) Nem arról van szó, hogy a mának kell élnünk - ez materialista hozzáállás lenne, hanem arról, hogy a mának kincsként kell örülnünk. Úgy látom, hogy a legtöbben felszínesen élünk, nem is gondolva arra a csodára, hogy egyáltalán élnünk adatott."

(Audrey Hepburn)


Havalami, ez kifejezi a lényeget, szerintem :)

2012. febr. 2. 14:32
 28/32 anonim válasza:
57%
lehet őrültnek hiszel, de én hiszem, hogy nekem van valami dolgom az életben. :D
2012. febr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Nem tartalak őrültnek. Én is hiszem. :) Csak bár tudnám mi az!
2012. febr. 17. 15:39
 30/32 anonim ***** válasza:
Aki nem találja meg az élet értelmét a mosogatásban, vagy a favágásban, az nem találja meg sehol. ( Legalábbis ezt mondja a zen. )
2012. febr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!