Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van rá esély, hogy a jövőben...

Van rá esély, hogy a jövőben olyan szintem elterjedjen a vegetarianizmus, veganizmus, hogy akár be is tiltsák a húsevést?

Figyelt kérdés
Az jó lenne

2017. nov. 18. 14:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 nemgyk válasza:
53%

Van esély rá, de az egészség tudatos életmód terjedésével a mai fajta veganizmus eltűnőbe van ítélve, mert a veganista étrended követők körében gyakrabban előfordulnak nem megfelelő táplálkozásból erededő betegségek.

A vegetariánus életmód egészségre gyakorolt hatásáról már megosztóbb a tudományos álláspont, az egyik magát leginkább tartó vélemény szerint az egészséges fejlődéshez szükséges a sok rétű étrend, ami az állati eredetű ételeket is magába foglalja.

2017. nov. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
32%
Inkább a vegetáriánizmust fogják betiltani, mert egészségtelen.
2017. nov. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a hústermelés jelenlegi formájában már a közeljövőben sem tudja kielégíteni az igényeket (Kína és India is elkezdett egyre több húst fogyasztani) és a rendelkezésre álló erőforrások (termőföld területe, állattartás erőforrásigénye) nem elégségesek, ezért egyre inkább át fogunk térni a szintetikus hústermelésre. Innen kezdve az állatok leölése nem játszik az érvrendszerben, akkor miért is kellene betiltani a húsfogyasztást jövőben?
2017. nov. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 kikova ***** válasza:
51%

Én nem hinném, hogy lehetséges "betiltani". Az alkohol-tilalom is megbukott, a mostani cigi-tilalom is tök kudarcos, a könnyű drogot mostanában legalizálják..... disznóhúst is eszünk még, pedig milyen régóta próbálják tiltani.......

1968-ban a lázadó diákok azt festették a párizsi falakra:

TILOS TILTANI

2017. nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább az realisztikus hogy átállnak laboratóriumi húsra a fenntarthatóság miatt. Az is egy nagy lépés lenne!
2017. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
48%
Vagy - részben vagy egészben - átállunk a különböző rovarok fogyasztására. Kisebb tömegben nagyobb fehérjemennyiség, otthon, akár lakásban is termelhető a friss hús, gyorsan szaporodnak, gyors az életciklusuk, így rövidebb idő alatt tenyészthetőek ki nagyra növő példányok, satöbbi-satöbbi. Hazánkban abszolút nincs hagyománya, de valószínűleg majd lassanként beszivárog ide is, részben érdekessége, egzotikussága révén, részben az esetleges jövőbeni túlnépesedési problémák miatt.
2017. nov. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
100%

#3


A szintetikus húselőállítás azért még nagyon gyerekcipőben jár. Persze nagy eredmény lenne, mert ezzel az állattenyésztés okozta környezetpusztítás erősen lecsökkenthető.

Betiltani meg amúgy sem lehet semmit..


#Süttürüttü


A mai átlagember gyakorlatilag bármit megeszik ami finom(ra van ízesítve). Én valahogy ezt a verziót nem tudom elképzelni, egyrészt ha a gabonák és a hüvelyesek is tökéletes fehérjeforrások, másrészt pedig Európában talán még a legnagyobb mélyszegények sem esznek ilyeneket... maximum csak a Bartos :D

2017. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
25%

Idáig három negatív benyomás ért a vegan/vegetarianizmussal kapcsolatban.

A legerősebb, hogy egy közeli hozzátartozóm áttért a vegetáriánus étkezésre, és súlyosan megbetegedett. Betegségét részben a stressz, részben a vegetarianizmus okozta. Sokat aggódtam érte. Mióta rendszeresen fogyaszt halat is, egészsége rendben van.


Tiltsák a húsevést? Diktatúra?

Kérdező - te vagy a negyedik negatív jel. Végképp meggyőztél, hogy harcolni kell a veganizmus terjedése ellen.

2017. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 A kérdező kommentje:
Kit érdekel az emberek egészsége,amikor leölik az állatokat?
2017. nov. 18. 19:44
 10/85 anonim ***** válasza:
80%

#8

Imádom az ilyen kamu sztorikat..

2017. nov. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!