Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy ennyi...

Miért van az, hogy ennyi ember gyanúsnak tartja a koronavírus vakcina gyors kifejlesztését, jóváhagyását?

Figyelt kérdés

Egy vakcina kifejlesztése több év.


Ez alapján jogosan vonakodnak az emberek beadatni magukba valamit amiről nem tudják mit fog kiváltani a szervezetükben?


2020. aug. 10. 08:55
 11/92 anonim ***** válasza:
91%

Képzeld, édes fiam, a közösség érdeke a nyájimmunitás, a vírus megállítása, hogy ne haljanak meg többen, és ne kelljen megint leállítani a gazdaságot. Azt hiszem ez elég egyértelmű...

A közösség érdeke az is, hogy biztonságos vakcinát kapjon. Ezt meg is fogja kapni... Az oltásban rejlő esetleges kockázat kisebb a nem-beoltatásban rejlő esetleges kockázatnál. Mindenki rendelkezhet a saját teste felett, amíg nem veszélyeztet másokat. Nem kell beoltatni magad, de akkor nem mehetsz közösségi rendezvényekre, nem találkozhatsz a nagymamával, stb. Mellesleg valószínűleg önkéntes alapon történő beoltatás lesz, legalábbis a népesség nagyobb részénél. De nem is értem: amit most leírtam, az nem teljesen egyértelmű mindenki számára?

2020. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 Wadmalac ***** válasza:
82%

"Szerintem joga van az embernek eldönteni, hogy beadat magának egy kétes biztonságosságú vakcinát vagy sem."


Linkeld már be nekem, hol láttál te máris törvényt a kötelező védőoltásra.


Amúgy születésed után most is kapsz nem egy kötelező oltást.


Nyugat-Európában nincs olyan kötelező oltási rendszer, mint nálunk, ott ezek is személyi (szülői) döntésen múlnak.

Sokan nem is adatják be ezeket.

Aztán meg megnyomorodnak felnőtten olyan betegségektől, amit a gyerekkori oltás kivédett volna.

2020. aug. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 A kérdező kommentje:

12


Azokkal az oltásokkal nincs gond, mert már az évek hosszú során bebizonyosodott, hogy nem ártalmasak. De valószínű, hogy egy pár himlőt a gyerekek szervezete amúgy is gond nélkül legyőzne.


Viszont ez esetben hadd döntse már el az ember, hogy akar egy gyorsan kifejlesztett és nem megfelelőképpen letesztelt vakcinát vagy sem!

2020. aug. 10. 11:41
 14/92 A kérdező kommentje:

11


Ugyan már. Azt sem tudják meddig lennél védett tőle. Lehet, hogy én már túl is vagyok a fertőzésen, akkor inkább végezzenek egy antitest vértesztet és ha esetlegesen pozitív akkor tessék, nincs is szükségem vakcinára!


Nem tudják meddig védene, vagy ha egyáltalán védene, de azért tudják, hogy be kell adatni!

2020. aug. 10. 11:43
 15/92 Wadmalac ***** válasza:
93%

"Azokkal az oltásokkal nincs gond, mert már az évek hosszú során bebizonyosodott, hogy nem ártalmasak."


Emlékeztetnék pár oltás hatvanas évek alatti jelentős arányú halálos kimenetelére.

Volt is belőle botrány.

MOSTANRA már biztonságosa, leszámítva esetleges súlyos gyártási vagy beadási-higiéniai hibát meg túlérzékenységet. Mert ilyen ma is előfordul nagy ritkán.


De amúgy, ahogy előzők írják, oké, te nem akarod oltatni magad, akkor viszont élj együtt azzal, hogy hova nem mehetsz a fertőzés-veszélyességed miatt.


És ismétlem, linkeld, hol láttál te kötelező covid-19 oltásra bármi hiteles infót.


hulyeremhirek.hu oldal nem éri.

2020. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
91%

Megtennéd kérlek, hogy a tükör előtt a saját képedbe kezdesz hazudozni?

Hol láttál te olyat, hogy kötelezően be kell adatnod? Hmm?

Mivel nem tudják, hogy milyen lesz a vakcina, mikorra fog elkészülni, és mikorra lesz belőle elegendő, azt se tudják, hogy fizeti-e majd az állam, ha igen kötelező lesz-e, és ha igen kiknek... Úgyhogy fejezd be, és rettegj, hogy leszíjaznak, és beoltatnak aztán megháóóssz...:D

2020. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 bollocks ***** válasza:
95%
A bilgéc belénk rakja az oltással az 5g csipet hogy kiirccson benünket!
2020. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 A kérdező kommentje:

15


Ez az! Egész egyszerűen rákényszerítenek ami durván etikátlan.


Tehát ha nem oltatod be magad akkor megvonják szabadságjogaid.


Ez a kínai szociális kreditrendszerre emlékeztet, ahol ha nem szerzel elég pontot akkor lekorlátozzák az életed, szabadságod.


De ugyan miért kellene nekem lekorlátozzák a szabadságom. Két kategória lenne: azok akik vállalván a felelősséget, nem adatják be, és azok akik vígan beadatják, ezáltal “védetté” válva?


Akkor ha ők védettek akkor én hogy teszem az ő életüket kockára?


Ha esetleg átadom másvalakinek az is olyan személy lesz aki saját felelősségére nem adatja be!


Gondolkozzuk már egy kicsit emberségesen!

2020. aug. 10. 11:57
 19/92 Mojjo ***** válasza:
63%
@1: Mesélj még kérlek. Mi köze is van a toxikológiának ehhez és mire jöttél rá a nagy toxikológia tudásoddal?
2020. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 Wadmalac ***** válasza:
88%

"Ez az! Egész egyszerűen rákényszerítenek ami durván etikátlan.


Tehát ha nem oltatod be magad akkor megvonják szabadságjogaid."


Harmadszor ismétlem, linkeld, honnan szeded a kötelezőséget.


És igen, ha a környezetedet veszélyezteted, akkor a személyi szabadságjogaidat cseszheted.

Szerinted miért nem dekázgathatsz a Váci utcán egy éles kukoricagránáttal?


"Gondolkozzuk már egy kicsit emberségesen!"

Te gondolkodjál emberségesen. A te xaros oltásfóbiád miatt hány nagymama haljon meg?


Ha te olyan karakán gyerek vagy, hogy a vírus nem árt neked, akkor az oltás még annyit sem.

2020. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!