Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy ennyi...

Miért van az, hogy ennyi ember gyanúsnak tartja a koronavírus vakcina gyors kifejlesztését, jóváhagyását?

Figyelt kérdés

Egy vakcina kifejlesztése több év.


Ez alapján jogosan vonakodnak az emberek beadatni magukba valamit amiről nem tudják mit fog kiváltani a szervezetükben?


2020. aug. 10. 08:55
 81/92 anonim ***** válasza:

"@69: Sokkal egyszerűbb lett volna, ha azt írod, fogalmad sincs, hogyan jött ki az a 70%, csak olvastad valahol.."


Nem "olvastam valahol", hanem leírtam, hogy *hol* olvastam. És ők meg leírták, hogy nekik *hogy* jött ki. Lehet vitatkozni a metodikájukkal, tessék, szabadon idézhetsz egy másik cikket, ami szerint *nem* 60%-nál fog megállni, ezért meg ezért. Hol van? Ja, nincs, bocs.


Akkor maradjunk annyiban, hogy az én hivatkozásom kontra a te puffogásod.

2020. aug. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Azért vicces, hogy sokan azt gondolják itt, hogy az oroszok képesek lennének egy kockázatos vakcinával beoltani 140 milliós lakosságukat, mintegy kockára téve az egész orosz állam létét :)"


A kockázat szerintem minimális, de a hatástalanság esélye nagy.


"Én nem ilyen balekként ismerem a ruszkikat."

Csak a kételkedő virológiai szakemberek ennél megbízhatóbb alapokon kételkednek.


"Tudományok, technológia terén mindig is az élen voltak. Lásd SZU."


És mindig is jellemző volt rájuk, hogy a határidő fontosabb volt, mint a biztonságosság.

Lásd SZU.

2020. aug. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 EagleHUN ***** válasza:

"És mindig is jellemző volt rájuk, hogy a határidő fontosabb volt, mint a biztonságosság."


Ez bizony így van, főleg a SZU (CCCP) idejében a biztonság volt az utolsó szempont, a cél szentesített minden eszközt.

És ezt nagyon nehéz levetkőzni ám, még ennyivel az "átalakulás" után is.

Nem gondolom hogy tömeges halálozást vagy megnyomorodást okozhatna a vakcinájuk, annyira azért tesztelték.

Legfeljebb hatástalan, vagy kisebb szövődményeket okozhat ami csak nagy mennyiségű teszteléssel derült volna ki.

Erre azt szokták mondani arrafelé: "Nem jó, nem is tragikus."

2020. aug. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 A kérdező kommentje:

"És mindig is jellemző volt rájuk, hogy a határidő fontosabb volt, mint a biztonságosság."


Mert kinek nem volt? A Hidegháborúban mindkét félnek fontos szempont volt a határidő. Hiszen ez volt a lényege az egész Hidegháborúnak, a versengés.


Ettől még eredményeik nem lesznek kevésbé értékesek.


Az oroszok szerint a vakcina 2 éves védelmet fog nyújtani.

Én hiszen is.

2020. aug. 17. 09:15
 85/92 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Mert kinek nem volt? A Hidegháborúban mindkét félnek fontos szempont volt a határidő."


A mértékekben jócskán volt különbség.


Mondjuk a totál szem előtt zajló amerikai űrkutatási programban nem történhetett volna olyan, hogy a biztosan halálos végű űrrepülést is fel kell lőni, csak mert mondjuk jön november hét.


Szovjetek megtették.



Meg is tehették, úgy, hogy csak utólag jelentették be, ha valami sikerült, ha meg nem, nagy kuss volt.


Amerika meg az űrtörténelem egyik legkockázatosabb vállalkozását, az Apollo 11 útját élőben adta.


Szóval ne gyere ezzel a hidegháborúban mindenki egyforma volt szöveggel, mert nem igaz.


"Az oroszok szerint a vakcina 2 éves védelmet fog nyújtani.


Én hiszen is."


Váljék egészségedre.

Az egész kérdést az oltásban kétkedve tetted fel, jaaa ,de ha az oroszok csinálják, akkor már jó...

2020. aug. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:
100%

"Az oroszok szerint a vakcina 2 éves védelmet fog nyújtani."


Ilyet tudós nem jelent ki, maximum egy politikus vagy egy PR-os.

A tudós annyit mond, hogy "a bizonyítékok alapján úgy véljük, hogy AKÁR 2 évig terjedő védelmet is nyújtHAT".


A saját érdekedben jó lenne, ha inkább tudósokra hallgatnál a politikusok meg a PR-osok helyett. Nem olyan simabeszédűek, néha érthetetlenek, de legalább nem hazudják le a napot az égről.

2020. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 A kérdező kommentje:

86


Én rájuk hallgatok. Tudtommal tudósok fejlesztették ki ezt a vakcinát is és ő szerintük nyújt(hat) védelmet 2 évig.

2020. aug. 17. 14:39
 88/92 A kérdező kommentje:

85


Szerinted, ha a szovjeteknek összejön a Holdra szállás és az amcsiknak nem, akkor az amcsik nem kezdik el kavarni a sz..t? Hogy biztos hamisítottak a felvételek, megjátszottak stb..

2020. aug. 17. 14:41
 89/92 A kérdező kommentje:

“Mondjuk a totál szem előtt zajló amerikai űrkutatási programban nem történhetett volna olyan, hogy a biztosan halálos végű űrrepülést is fel kell lőni, csak mert mondjuk jön november hét.“


Jah, Amerikában csak titkos oltás-kísérletek folytak a feketéken, mint például a Tuskegee kísérlet.


Amerika a nagy, a dicső, az egyetlen, éljen a neve, az igazmondó, becsületes népnek!

2020. aug. 17. 14:43
 90/92 A kérdező kommentje:

“A kockázat szerintem minimális, de a hatástalanság esélye nagy”


“ És mindig is jellemző volt rájuk, hogy a határidő fontosabb volt, mint a biztonságosság.”


Akkor most a biztonságossága vagy a hatástalansága miatt aggasztó az orosz vakcina?


Ezt jó lenne eldönteni...


Vagy csak azért mert orosz?

2020. aug. 17. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!